• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowe znaleziska

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#43
Kris napisał(a):
W Ustroniu Polanie jeszcze chyba stoją też...

Tak, masz rację wagony dalej stoją, a co do Ustronia Polany to po za wagonami które stoją na bocznicy to w okolicach stacji jest rozmieszczonych jesze kilka pudeł wagonowych jako domki letniskowe (z opowiadań rodziców słyszałem, że kiedyś wczasy wagonowe znadowały się bardziej w stronę Wisły Obłaźca (za stacja Ustroń Polana), ale może ktoś jest to w stanie potwierdzić, bo nic za bardzo na to nie wskazuje ;) )
 

Załączniki

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#46
Czytam i czytam....i tak sobie mysle ! Z Waszych opowiesci wylania sie obraz tamtych,niestesty odeszlych juz czasow....a szkoda !! Pamiec ludzka jest ulotna...a sprzydalo by sie zachowac cos dla mlodszego pokolenia. Mam wiec taka propozycje.... do Admina...oczywiscie z Wasza pomoca. Moze by otworzyc nowy dzial pt. ,, Moja historia ,,??? . Jest zapewne wielu urzytkownikow ktorzy mogli by w tym dziale podzielic sie swiomi wspomnieniami ! Moze znamy te same miejsca...tych samych ludzi ??? Na pewno niejeden z Was mialby tam duzo do opowiedzenia.
 
Reakcje
0 0 0
#47
Następne znalezisko to 3 cysterny.Nie wiadomo mi o nich nic więcej oprócz tego że (prawdopodobnie) służyły jako zasobniki mazutu dla szczakowskich parowozów.
 

Załączniki

  • 319,4 KB Wyświetleń: 461
  • 250,7 KB Wyświetleń: 468
  • 226,5 KB Wyświetleń: 474

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Witam. Fajny temat z tymi wagonami, lubie takie. Tez znalazlem kiedys jednego. Jest on na prywatnej posesji ktora znajduje sie kolo stacji kolejowej Milkowice kolo Legnicy na Dolnym Slasku.
 

Załączniki

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
No i mam jeszcze dwa wagony znalezione:). Znalazlem je kiedys na Wroclawskim rynku. A wieczorem spacerujac po tym pieknym miescie widzialem jak je wywoza i przy okazji uszkadzaja sygnalizacje drogowa.
 

Załączniki

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
I jeszcze jeden wagon, byl on na pokazach kolejowych, odnowiony, jezdzi i wszystko w nim dziala mimo ze pochodzi z 1928 roku. Teraz mozna go spotkac na bocznicy przyjaciol kolei w niemczech w Osnabruck.
Moje pytanie gdzie we Wroclawiu jak nazwa wskazuje byly te zaklady produkcji taboru?
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#56
Indyjski wagon ''Gbs'' widziałem jeszcze 3 lata temu w kolejce oczekujących na pocięcie, odkładałem podjazd na zdjęcia i w końcu nie zdążyłem. :|
 
Ł

Łukasz K

Gość
#57
Swego czasu stało pudło jakiegoś starego wagonu za przystankiem osobowym Wegrzce Wielkie. Było je widać z okna każdego pociągu. Po prawej stronie jadąc w stronę stacji Podłęże. (magistrala E-30. Odcinek Kraków Bieżanów - Podłęże (linia Kraków - Tarnów)) To pudło stało jeszcze przed Posterunkiem Odgałęźnym Rudzice. Miałem gdzieś foto tego ale muszę płytkę znaleźć. Nie wiem, czy tam nadal stoi, bo autobahnkę budowali... :?
 
Ł

Łukasz K

Gość
#58
Znalazłem i to zdjęcie. Zrobione ok. 12 października 2005
Pudło wagonu w stanie po przejściu "wyższej yntelygencji"...bez komentarza :|
Czy ktoś rozpoznaje co to za typ wagonu ?
Nie wiem, czy jeszcze stoi. Zdjęć szczegółów nie mam, bo robione z nasypu kolejowego... :(
Jeśli mógłbym poprosić, któregoś admina o scalenie tego postu z moim powyższym. Dziękuję
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 148
Koleje w Polsce 8

Podobne wątki