• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon w malowaniu CTL [AliExpress]

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#1
Witam.

Dzisiaj dotarły do mnie węglarki w malowaniu CTL zakupione w serwisie AliExpress (https://pl.aliexpress.com/item/4000347922840.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6fb85c0fJ2J6nM). Prawdopodobnie są to zmodyfikowane formy firmy Electrotren. Oznaczenia są na pierwszy rzut oka takie same jak na wagonach wydanych przez nieistniejący już "Parowozik". Według mnie poprawiono wózki, które w wagonach "Parowozika" potrafiły wyskakiwać na łukach lub zwrotnicach (a przynajmniej te, które mam posiadają taką smutną przypadłość, winię za to kinematykę, która ogranicza wychylenie wózka na boki). Jedyny mankament to dodane elementy do samodzielnego montażu, mają mniejszą średnicę niż otwory w w wagonie (klej rozwiązał problem). Ja zapłaciłem 65 zł za sztukę, teraz jest niestety drożej.
Idealne dla kogoś kto chciałby skompletować sobie zestaw węglarek do np. SM-42 Piko w malowaniu CTL za niekoniecznie wielkie pieniądze :)
Zdjęcia są przy sztucznym oświetleniu i nie zachwycają jakością, jeśli ktoś z Was będzie chciał mogę dodatkowo zrobić kilka fotek przy świetle dziennym.

Ja się bardzo cieszę z zakupu :) leciały 14 dni.
 

Załączniki

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#3
Czy idealna do SM42? Nie sądzę, bo logo firmy chyba nie dotyczy tego samego okresu. Malowanie wagonu również mi podpada, bo możliwe, że na czymś się wzorowali, ale oznaczenie wagonu przy samej obwodzinie to wygląda "dziwnie". A czy ter wagony przedstawiają konkretny typ?
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
497 20 1
#4
Witam.

Dzisiaj dotarły do mnie węglarki w malowaniu CTL zakupione w serwisie AliExpress (https://pl.aliexpress.com/item/4000347922840.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6fb85c0fJ2J6nM). Prawdopodobnie są to zmodyfikowane formy firmy Electrotren. Oznaczenia są na pierwszy rzut oka takie same jak na wagonach wydanych przez nieistniejący już "Parowozik". Według mnie poprawiono wózki, które w wagonach "Parowozika" potrafiły wyskakiwać na łukach lub zwrotnicach (a przynajmniej te, które mam posiadają taką smutną przypadłość, winię za to kinematykę, która ogranicza wychylenie wózka na boki). Jedyny mankament to dodane elementy do samodzielnego montażu, mają mniejszą średnicę niż otwory w w wagonie (klej rozwiązał problem). Ja zapłaciłem 65 zł za sztukę, teraz jest niestety drożej.
Idealne dla kogoś kto chciałby skompletować sobie zestaw węglarek do np. SM-42 Piko w malowaniu CTL za niekoniecznie wielkie pieniądze :)
Zdjęcia są przy sztucznym oświetleniu i nie zachwycają jakością, jeśli ktoś z Was będzie chciał mogę dodatkowo zrobić kilka fotek przy świetle dziennym.

Ja się bardzo cieszę z zakupu :) leciały 14 dni.
Jak wygląda opakowanie? Widzę plastikową wypraskę, jest coś poza nią?
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#8
Dzięki za rozeznanie. Widziałem je wcześniej, ale nie byłem pewny co do jakości.
Trzy za 155,- są bez malowania. Dla mnie malowanie jest w tej chwili sprawą wtórną. Są i w innych kolorach.
trzy za 155.jpg
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#12
Dzięki za rozeznanie. Widziałem je wcześniej, ale nie byłem pewny co do jakości.
...
Wagony pięknie jeżdżą na zwrotnicach Maerklina.
Jedynie konieczna korekta sprzęgów oczkowych, przez zaokrąglenie dolnej krawędzi atakującej oczka.
Dzisiaj kolejna promocja na niemalowane - zimowa wyprzedaż.
3 szt. Skala HO 1: 87 otwarta Gondola samochód niebieski Wagon C8742
139,86 zł / partia (3 części)
Zestawy kołowe idealnie wykonane w przeciwieństwie do ostatnio nabytych Mehano (skandal).
Koła są niemagnetyczne.
Dlatego też w promocji zakupiłem takie same zestawy do podmiany:
C8724 24 sztuk 36 ''metalowe koła dla model pociągu 1: 87 HO skala DC zestaw do kół nowy
83,46 zł / partia (24 części)
 

Podobne wątki