• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon typu HAIS w 1:87

JGT

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich!
Na sam początek chcę wszystkich przywitać bardzo serdecznie jako nowy użytkownik:)
Chciałbym Was spytać jak zareagowalibyście na model wagonu towarowego typu HAIS w skali H0, w malowaniu PKP Cargo?

Jeśli byłoby zainteresowanie z Waszej strony to być może za 2-3 miesiące byłby taki model w ofercie mojej firmy. Planujemy wprowadzać nowe modele wagonów, ale w taki sposób aby jak najbardziej sprostać wymaganiom modelarzy:) na chwilę obecną być może niektórzy z Was maja nasze wagony UACS, albo UCS. Projekt oczywiście Jan-Kola. Jeśli jeszcze nas nie znacie to zapraszam do sklepu: http://www.pkpmodele.pl

Wracając do tematu czy z Waszej strony byłoby zainteresowanie modelem HAIS? Może jakieś inne propozycje? Chętnie poznamy Wasze potrzeby i może wspólnym wysiłkiem wraz z Jan-Kolem uda nam się sprostać potrzebom świata modelarzy kolejowych w naszym kraju:)
 

Załączniki

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
#2
Witam,
Ja byłbym zainteresowany wagonami Hais, gdyby, i tu propozycja, cena nie przekraczała 200 zł :)

=========
Tomek
 
OP
OP
J

JGT

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Cena wagonu z pewnością przekroczy kwotę 200zł, gdyż koszta realizacji projektu są bardzo wysokie. Sam koszt projektu i wydruku 3D będzie rzędu kilku tysięcy. Odlewy żywiczne zamawiane w profesjonalnej firmie stanowią najwyższą jakość. W związku z tym nie można liczyć na niską cenę, ale jeśli ktoś ceni jakość to się nie zawiedzie. Jan-kol gwarantuje, że odwzorowanie będzie szczegółowe i precyzyjne.
 

calvados1976

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Jestem zainteresowany i chciałbym w przyszlości zamówić tak z 10 sztuk, każdy z innym numerem bocznym. Czy jest taka możliwość? Szkoda , ze nie można liczyć na niska cenę, ale pewnie warto :D
Szymon
 
OP
OP
J

JGT

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Panie Szymonie,
Na pewno uda się aby każdy był z osobnym numerem. Być może i więcej numerów, ale to wszystko zależy jak pokaźną dokumentację uda nam się opracować.
 
Reakcje
38 0 2
#11
Witam serdecznie, dopisuję się do grona zainteresowanych, wszakże jedna tylko sztuka, ale za to na pewno. Choć gdyby cena nie przekroczyła 250 PLN to może pisałbym się na dwa.
AZ
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#12
Bardzo miły wagon, zwlaszcza, że oparty na rekonstrukcji klasyki PKP czyli 401K.

Jak się sprawy mają z tym projektem? Mam nadzieję, że na tyle dobrze, że pomysł na na Hais'a [414K bodajże ?], powstał wlasnie dlateego. Jako możliwość dodatkowego wykorzystania podwozia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#15
No cóż, są różne gusta i upodobania. Model pewnie będzie pięknie zrobiony, podobnie jak inne wyroby tej firmy, ale sam wagon dla mnie w ogóle nie interesujący. Jeden z wielu nowych wagonów, jakie w ostatnich latach pojawiły się na naszych torach, zresztą niespecjalnie urodziwy. Ja byłbym zdecydowanie bardziej zainteresowany tymi gruszkami do cementu, ale po pierwsze nie w takiej cenie (potrzebowalbym z 10 sztuk!), a po drugie nie w tej epoce. Ale życzę kolegom powodzenia, może w przyszłości rozwiną produkcję modeli w bardziej przystępnych cenach? I żeby było jasne: nie mam do nikogo żalu, ani tym bardziej pretensji, tak jak nie mam pretensji do Micro Metakit, że produkują modele, na które mnie nie stać i które także z innych względów rzadko mnie interesują.
 

jan-kol

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#16
Proszę zrozumiec, że modele wykonywane ręcznie mają swoją wartość i cenę. Jak się to ma do produkcji masowej, gdzie wszystko wykonują maszyny i to w ciągu paru minut? Z tego względu ceny nigdy nie badą porównywalne.
Nie ma potrzeby martwić się za wczasu ostateczną ceną modelu, bo w tej chwili i tak są to ceny szacunkowe, a jak na modele ręcznie robione-jeszcze w cenach przyzwoitych w porównaniu z innymi wytwórcami, np. Tololoko. Tam naprawdę ceny są wysokie.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#18
jan-kol napisał(a):
Proszę zrozumiec, że modele wykonywane ręcznie mają swoją wartość i cenę. Jak się to ma do produkcji masowej, gdzie wszystko wykonują maszyny i to w ciągu paru minut? Z tego względu ceny nigdy nie badą porównywalne.
Nie ma potrzeby martwić się za wczasu ostateczną ceną modelu, bo w tej chwili i tak są to ceny szacunkowe, a jak na modele ręcznie robione-jeszcze w cenach przyzwoitych w porównaniu z innymi wytwórcami, np. Tololoko. Tam naprawdę ceny są wysokie.
Zróbcie 600 szt po 150 PLN a nie 50 po 300 PLN, Koledze robo się udało (ryflaki) :idea:
 

Podobne wątki