• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Wagon towarowy Ghs 1:25

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#1
Witam

Prezentuję kolejny model kartonowy mojego projektu, którego wykonałem najpierw model 3D a następnie
kartonowy w skali 1:25.

rzut2.jpg rzut3.jpg

Link do większej ilości renderów tutaj

Poniżej galeria gotowego modelu. Miłego oglądania. do następnej relacji z kartonowego świata Draccusa :)
1 (11 z 21).jpg 1 (14 z 21).jpg 1 (18 z 21).jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg


Tutaj link do relacji z budowy tutaj

Pozdrawiam
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#4
Tak wagon posiada złącze ogrzewania parowego
g.jpg dampf.png

a tak wygląda to u mnie w modelu co prawda w fazie budowy na ten czas robienia zdjęć jest tylko sama rura przelotowa bo sam wagon nie posiadał chyba ogrzewania bo nigdzie w planach tego nie było.
IMG_5498.jpg
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#5
Witam
Odgrzewam trochę temat bo chciałem się was poradzić w pewnej kwestii. Planuję wydać model pod swoim szyldem i mam kilka zagwozdek. Zrobiłem projekt okładki generalnie chciałem się zapytać czy i który na okładkę według Was się nadaje :)
Pierwszy jest prosto z rendera natomiast kolejne dwa trochę podkręcone :)
Jeśli macie jakieś uwagi i sugestie co poprawić wpisujcie śmiało :)
Pozdro
 

Załączniki

OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#7
Prezentuję wam pachnący jeszcze farbą drukarską model, który odebrałem wczoraj z drukarni.
Format A3 druk oczywiście offsetowy.
Model zawiera
okładka wydrukowana na papierze kredowym
2 ark. opisu montażu
5 ark. rysunków montażowych
9 ark. części
Zeszyt zakończony arkuszem tektury szarej 1mm która można wykorzystać do podklejenia części.

W ofercie na dzień dzisiejszy jest dostępny tylko model.
Na dodatki w postaci laserów i kalek trzeba będzie jeszcze poczekać do przyszłego tygodnia
są w przygotowaniu.




Pozostałe zdjęcia w galerii
http://imgur.com/a/keFBO




Model można nabyć poprzez sklep DraccusModels Model Kartonowy wagon GHS 1/2017


Masz pytania pisz priv na forum albo na DraccusModels
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#10
Mam na uwadze wydawanie też w innych skalach. Na dzień dzisiejszy dostępny jest tylko w skali 1:25.
To moje pierwsze kroki jako wydawca i wszystko rozchodzi się o koszta wydawania modelu.
Jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli sukcesywnie będę rozszerzał ofertę.Pozdrawiam
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#11
Mam takie pytanie dotyczące oznaczeń wagonów niemieckich ogólnie podczas II wś. Od kiedy zaczęto stosować na wagonach skrót DR zamiast pełnej nazwy Deutsche Reichsbahn?.
img_3251.jpg
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
751 0 0
#12
Może nie jestem aż tak dobrym znawca ale widywałem różne oznaczenia na tych samych seriach wagonów z tego samego okresu na platformach. Może to byc spowodowane tym że byli rózni producenci wagonó a po drugie ze względu na brak mozliwości umieszczenia długiego napisu stosowano po prostu skrót DR zamiast Deutsche Reichsbahn
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#14
Skrót DR zamiast Deutsche Reichsbahn
ZASTOSOWANO JEDYNIE DLA WAGONÓW TOWAROWYCH
chodziło z sprawy związane z kamuflażem, a w tym z ograniczeniem pisaniny.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#16
genialnie dobrałeś fotografie,które sugerują ,ze do przełomu 43/44 był długi napis ,
zaś 44/45 to już co widać po stanie Tygrysa okres defensywy w pośpiechu , a w tym uproszczenia oznaczeń.
Kół tez brakuje....wiem ,ze były zdejmowane do transportu kolejowego.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
#17
Koledzy. Szukając wiadomości dotyczącej platform typu SSy 45 wyszukałem taki opis dotyczący wagonów towarowych z II epoki. W tym opisie są podane również daty wprowadzenia skrótu DR [ od 1942 roku ] oraz jakimi kolorami w różnym okresie czasowym były te wagony malowane. Napisy były zmieniane podczas napraw okresowych, dlatego występowały wagony obok siebie z oboma obowiązującymi wówczas napisami, pełna nazwa jak również skrót. https://translate.google.pl/transla...agen_der_geschwei%C3%9Ften_Bauart&prev=search Na tym opisie jest też druga podstrona. Należy najechać kursorem na napis [ są wagonami wojennymi ] i tam również są podane informacje dotyczące wagonów budowy wojennej. Mam nadzieję że podane strony będą kolegą przydatne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 71
Skala 1:25 5
Skala 1:25 214

Podobne wątki