• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon towarowy Gbs od Roco i Piko

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.025 28 1
#61
Może się nie znam (n) ale nawet z tej jednej strony oznaczenia tego wagonu są jakieś nie teges (n) Mam na myśli jakieś przypadkowe ich rozmieszczenie :confused:
W rzeczywistości układ takich oznaczeń był jakiś schematyczny.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.025 28 1
#64
Pisząc to co powyżej miałem na myśli , że oznaczenia ( w większości wagonów z parku PKP ) były naniesione jeden pod drugim a nie takie przypadkowe byle gdzie.
Poniższe zdjęcie pokazuje co mam na myśli - zdjęcie pochodzi ze strony Adamus-moja kolej i nie tylko.
oznaczenia Gbs.jpg

Taki schemat odpowiada bardziej realiom stosowanym przy oznakowaniu wagonów.
Wiem i zdaję sobie sprawę ,że na zdjęciu to wagon polskiej budowy (typ 208Kg) a model przedstawia wagon (typ A503K) zakupiony od kolei austriackich ale czy schemat rozmieszczenia oznaczeń na wagonach nie był taki sam w wagonach produkcji krajowej czy zakupionych za granicą ?(n)

Chyba jestem starej daty ale taki układ jak na zdjęciu powyższym bardziej mi odpowiada;)
No cóż mogę się mylić wszak nie jestem ekspertem w tej dziedzinie:podstepny:
Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#69
Te pionowe mosiężne ceowniki na drzwiach to jakiś element gotowy wykorzystany z czegoś tam? (Z czego).
Użyłem mosiężnego, kupiłem go przypadkowo w małym sklepie modelarskim. Mam jeszcze kawałek to jutro zmierzę suwmiarką. Patrząc na te co znalazł Zbigniew,
to 1mm x 0,6mm byłby ok.
 
P

ps

Gość
#70
Można też jeszcze zmodyfikować drzwi
Tym brakuje "ramki" - nieco cieńszej niż w rodzinie 208K
DSC02664.jpg


za "grube" - bliżej 0,8 x 0,3.

Robiłem już bardzo dawno takie drzwi, wagon poszedł do kogo innego - ale pewnie do tego znowu wrócę bo kilka modeli mam znowu. Tutaj przydałyby się elementy fototrawione (powtarzalność elementów).
 

Podobne wątki