• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon towarowy Gbs od Roco i Piko

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Zastanawiam się nad zakupem wagonów towarowych typu Gbs. Dwa posiada w ofercie Piko, jeden Roco /co ciekawe Roco tańsze od Piko/. Są to wagony :
ROCO 67379
roco.jpg

PIKO 54961,
piko1.jpg

Piko 96050
piko2.jpg


Który z nich warto zakupić?
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#2
Wagonu Piko 96050 nie polecam, gdyż pudło wagonu to malowanka. Wagon ROCO 67379 posiadam i jak najbardziej polecam m.in. przesuwane drzwi i przezwoicie wykonany.
 
OP
OP
mair81

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
A to mam takie jeszcze do Ciebie pytanie. Skoro posiadasz ten model/ROCO/ to na podstawie dat jego rewizji możesz mi powiedzieć czy będzie pasował do składu z ROCO 66432 którego REV 1094 23.10.09?
hib.jpg

Ten pikolec o którym mówisz to faktycznie wygląda na tandetę, ale ten drugi już chyba lepszej jakości.
 
OP
OP
mair81

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Tak tylko czy ten twój roco można zestawić z tym co zdjęcie dałem w poście nr3 czy ich daty rewizji wykluczają zestawienie ich w jednym składzie?
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Prawie wszystko się nadaje lub prawie wszystko się nie nadaje. Ty określasz kryteria.
Są dwie krańcowe pozycje
1 jeździ to wspaniale
2 Jest pełna dokumentacja ikonograficzna oryginału i zgadza się z modelem to może być

Wszystko pomiędzy zależy od Ciebie.
W ramach wspólnego parku wagonów na PKP mogły się znaleźć wszystkie wagony ze znaczkiem opw. jak nie ma to można przykleić kalkomanie.
Wagony wielokrotnie modernizowano i przerabiano więc nie da się wykluczyć żadnego odstepstwa od standardów. Wagony według określonych norm uic różniły się szczegółami wykonania u różnych producentów.
Istnieją wagony importowane i prototypy oraz nieskończona ilość wagonów gospodarczych i technicznych. Idź gdzieś na bocznice i sprawdź.
Jeżeli bardziej interesują Cię daty rewizji od jazy to kup sobie duża lupę i gablotkę a jeżeli odwrotnie to buduj makietę.
 
OP
OP
mair81

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Mnie interesuje wyłącznie jazda na makiecie. Ale nie wyklucza to tego, aby składy były zestawione w taki sposób, że teoretycznie możliwe było by ich spotkanie w realnym pociągu. Nie jest dla mnie żadną frajdą kupienie "Husarza" i złożenie składu "Kiepury" z wagonów które jeździły w nim 10 lat temu i teraz nie zwracając uwagi, iż taki akurat skład, choć częściowo mozliwy w różnych okresach czasu to tak naprawdę nie miał się prawa zdarzyć.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
#13
Podobnie, jak koledzy w powyższych postach odradzam zakup Piko 96050 - faktycznie malowanka. Bardzo słaby model.
Co do Piko 54961 model posiada odsuwane drzwi i wytłoczenia struktury desek na burtach, rygli itd.
Nad jego zakupem możesz pomyśleć.
Piko 54961 rewizja 27.08.09
 
OP
OP
mair81

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
a może któryś z kolegów posiada zdjęcia tego Hbbillns-a którego zdjęcie załączyłem powyżej. Znalazłem jedno w necie ale bardzo słabej jakości. Rzadki ten wagon chyba.
 

Podobne wątki