• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
W zależności od popytu na nowe przydziały ryflaków będzie szansa na wagony typu 43a w 2ch wersjach (1 oraz 2 klasy).
A nie da się tego rozdzielić? 43A były tam gdzie 101A/102A nie było (czytaj: Dolny Śląsk, żeby połechtać lokalny patriotyzm producenta :podstepny:) i cała ta klientela (i podobne przypadki) chętnie przygarną 43A, ale wisi im jakie bedą nowe przydziały starej produkcji.
Całe szczęście że prawie-KD ryflaki w końcu się pojawią (w modelu :p)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
OK, widocznie w modelmanii źle to opisali. Z informacji ze strony MM wziąłem te literki. Oni tak tam to opisali:

1) Osobowy 2 klasa typ 102Aa Piła oliwkowy dach z ośw. (Robo 102Apil363lo)
2) Osobowy 2 klasa typ 102Aa Piła szary dach z ośw. (Robo 102Apil363ls)

To ten sam wagon, więc widać , że opis jest nieścisły - chocby z kolorem dachu.
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Na stronie MM musi być bląd w opisie linku, bo wg informacji ze strony Robo to jest 1 klasa (na zdjęciach jest dobrze - 1 klasa i Piła). Błąd i nieścisłość musi być widocznie w opisie na stronie MM - bo piszą, że 2 klasa i że - w jednym przypadku dach oliwkowy, a w drugim, że szary.
Za to podany w opisie w obu linkach nr wagonu się zgadza i odpowiada jedynce z Piły (ten sam w obu linkach).
Chciałem wersje z oświetleniem końca składu, więc co do różnic to pytałem mailowo MM o to i odpisali mi, że oba nie mają oświetlenia końca składu (wg opisu oba są oświetlone)... ale już nie odpisali o tych różnicach, czemu są podane 2 linki (skoro jest ten sam wagon).

1) http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=91437

2) http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=91436

Zobaczę co mi odpiszą na pytanie czym się więc różnią.

Chciałem to kupić do mojej SP42-064 - wg informacji ze strony Robo ta jedynka z Piły idealnie pasuje do 2 poprzednich wagonów (z Choszczna) i stanowi uzupełnienie składu wraz z lokomotywą SM42 od PIKO z tej samej stacji macierzystej (Choszczno).
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Oni tam mają coś poknocone w modelmanii z tym wagonem w internetowej ekspozycji. W obu linkach jest jedynka z Piły, podany ten sam nr wagonu, a pan ze sklepu mi odpisał, że w opisie ta druga klasa będzie zmieniona na 1 (że błąd jest) ale i tak są różne kolory dachów... dlatego dwa linki są. Dziwne. Nie czaję. Myślałem, że 1 z Piły to jeden i ten sam wagon i nie ma "róznych kolorów dachów". No nic, trzeba będzie zadzwonić i to wyjasnić przed ewentualnym zamówieniem.
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ciekawa odpowiedź z modelmanii odnośnie różnych kolorów dachów w modelu Ryflaka 1 klasy z Piły eppoka IVc:

"Witam

Ponieważ są to końcówki wagonów, a niektóre dachy były uszkodzone i trzeba było je przemalować, stwierdzili, że
będzie bardziej atrakcyjnie jak przemalują..."


To chyba odnośnie szarego, bo z tego co wiem oryginał z epoki IVc miał dach oliwkowy.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Ryflaki prawie się skończyły. Pozostały mi tylko pojedyncze sztuki niektórych z nich. Odnośnie szarych dachów nie jest to oczywiście odpowiednik rzeczywistego wagonu, ale ponad 70% modeli ( a raczej zabawek) na rynku polskim nie mają odpowiedników w rzeczywistych wagonach, czyli są fikcją.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Ryflaki prawie się skończyły. Pozostały mi tylko pojedyncze sztuki niektórych z nich. Odnośnie szarych dachów nie jest to oczywiście odpowiednik rzeczywistego wagonu, ale ponad 70% modeli ( a raczej zabawek) na rynku polskim nie mają odpowiedników w rzeczywistych wagonach, czyli są fikcją.
Nie przesadzałbym z tymi "proporcjami", jeśli chodzi o zgodność z oryginałem w przypadku modeli polskich wagonów ;).
Rozumiem, że trzeba się jakoś "pocieszać", ale może nie w tym stylu, próbując przy okazji wprowadzić innych (mniej zorientowanych) w błąd...
Nie dość, że to nieprawda, to jeszcze jest to delikatnie mówiąc... "nieeleganckie".
Moim zdaniem, wśród modeli polskich wagonów (wśród wszystkich producentów wielkoseryjnych), odsetek "modeli fikcyjnych" (czyli tzw. zabawek) nie przekracza rocznie 10-15%, włączając w to zestawy startowe i jest lepszy od "średniej europejskiej" :).

Próby deprecjonowania pracy innych firm nie poprawią przecież ani trochę jakości (i zgodności z oryginałem :)) modeli wagonów 101A/102A, ani też nie wpłyną w żaden sposób na zwiększenie sprzedaży modeli wagonów 112Ag, ponieważ przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy, są zupełnie inne...
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Nie wiem o kim mówiła osoba z modelmanii, której odpowiedź zacytowałem (mówiąc, że "stwierdzili, że je przemalują"), ale wydaje mi się, że przemalowanie dachów w pewnej partii tych wagonów (1 kl PIŁA) na inny kolor niż model bazowy (od początku oferowane były oliwkowe), to robienie sobie trochę jajek z modelarzy i - albo niejako obnażanie faktu niewiedzy jaki tak naprawdę był kolor dachu w modelu Ryflaka 1klasy z Piły z epoki IVc z datą rewizji na rok 1988, albo traktowanie modelarzy jak ludzi, co to i tak kupią nie wiedząc jak było naprawdę - bo akurat mieliśmy szarą na stanie, to sobie tak psiknęliśmy by poprawić uszkodzoną powłokę oliwki. Cena za to się trzyma ok 300 za sztukę, czy to szary, czy oliwkowy, co za różnica.... do wyboru, do koloru.
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja tam wolałbym mieć jednak model wagonu, który odpowiada oryginałowi z tamtych lat i do tej pory myślałem, że wybór malowania i przydziałów w Robo wynikał z tego, iż wiedza na ten temat (i dokumentacja foto) jednak jakaś była.
Teraz wypowiedź kol. Robo wprowadziła mi wątpliwość, czy te Ryflaki to tak robione są na wyczucie jeśli chodzi o kolorystykę (dachów też)?
Czyż nie dziwnie wygląda oferta, gdzie mamy ten sam wagon, z tym samym numerem i datą rewizji - przy czym jeden ma dach oliwkowy, a drugi szary?

Moim zdaniem traktując modelarzy poważnie winno się dach poprawić ale tym samym kolorem co był - oliwkowym, bez wprowadzania zamieszania, czy wątpliwości jak kto woli. A tak to można i psiknąć na czerwono - co za różnica. Dla mnie to jakaś wpadka z tą kolorystyką dachów. Nie wiem dalej kto to wymyślił, ale nie podoba mi się ta sytuacja.

...No chyba, że tak naprawdę nikt nie wie czy w tym wagonie dach był wtedy oliwkowy, czy szary i każdy będzie strzałem w ciemno - równie trafnym. Pytanie retoryczne - może jednak warto wówczas trzymać się jednego wyboru ?
 
Ostatnio edytowane:

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Ryflaki prawie się skończyły. Pozostały mi tylko pojedyncze sztuki niektórych z nich. Odnośnie szarych dachów nie jest to oczywiście odpowiednik rzeczywistego wagonu, ale ponad 70% modeli ( a raczej zabawek) na rynku polskim nie mają odpowiedników w rzeczywistych wagonach, czyli są fikcją.
Panie Robercie,
a moglibyśmy poprosić o Pański komentarz w sprawie tej aukcji?

http://www.ebay.pl/itm/262501909482?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT
 

Podobne wątki