• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ROBO - modele wagonów pasażerskich typu 101A/102A

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
Tak Tomku, oczywiście masz rację, wkradła się w tym słowie 'telefoniczna' literówka.
Proponuję byś wyedytował swojego posta i oprócz powiększenia i pogrubienia czcionki zmienił jeszcze jej kolor na czerwony :) Wtedy dla kogoś kto ma problemy ze wzrokiem paremia ta będzie jeszcze bardziej czytelna :)
Ot taki żarcik z mojej strony :)
 

TOMEK KRK

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Tak Tomku, oczywiście masz rację, wkradła się w tym słowie 'telefoniczna' literówka.
Proponuję byś wyedytował swojego posta i oprócz powiększenia i pogrubienia czcionki zmienił jeszcze jej kolor na czerwony :) Wtedy dla kogoś kto ma problemy ze wzrokiem paremia ta będzie jeszcze bardziej czytelna :)
Ot taki żarcik z mojej strony :)
Errare humanum est:):)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Czy ktoś z szanownego grona, a najlepiej sam kolega Robo, mógłby poinformować, kiedy wagony 1 klasy z Warszawy będą dostępne w normalnej sprzedaży w sklepach? Wiem, że część z Was już te modele kupiła droga wysyłkową, ale ja wolałbym je kupić bezpośrednio w sklepie. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dowiedziałem się dzięki jednemu z Was (dziękuję!), że Robo był w ostatnią niedzielę na giełdzie w Warszawie i chyba nawet można było u niego kupić tę jedynkę. Niestety, nie mogłem się tam pojawić, więc dalej czekam na informację kiedy ten model będzie można normalnie kupić w sklepie. Mam już 8 różnych ryflaków, wszystkie kupiłem w sklepie i jedynkę (może dwie?) też chciałbym nabyć w ten sposób. Czy naprawdę nie można podać tej informacji?
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Podejrzewam ze w związku z problemami z montażem wagonow - mała ilośc gotowych - na razie nie zapowiada sie na to.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Przepraszam, za małą przerwę w informacjach o ryflakach, ale obecnie mam urwanie głowy - ciągne 3 projekty jednocześnie.
NIe podawałem też informacji z tego względu, że prubuje wywrzeć na fabryce presję, żeby wszystkie elementy były dobre jakościowo, a to niestety jest coraz trudniejsze jest do uzyskania w Chinach i to nie tylko u mnie.
Wagony z siedzeniami 1 klasy powinny być dostępne w ciągu 2-4 tygodni. Częśc z wagonów będzie zwaloryzowana w fabryce i sprzedawana po normalnych cenach.
Obecnie ze względu na małą ilość złożonych modeli nie wysłałem ich do sklepów ponieważ każdy sklep mógłby dostać po 3-4 sztuki a to mija się obecnie z celem.
1 czerwca będę na giełdzie w Katowicach, także kto będzie chciał nabyć wagon to zapraszam. Następnie planuję tez ponownie wizytę we Warszawie w 3cią niedzielę czerwca.
Oficjalnie wagony będą dostępne w wersji z oświetleniem i bez oświetlenia.
Niestety, żeby uniknąć błędów z ostatniej dostawy fabryka musiała zrobić od nowa kilka elementów wagonu ponieważ były one ie do przyjęcia.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dziękuję za informację. Pewnie już gdzieś o tym było i coś przegapiłem, ale czy mógłbym jeszcze prosić o podanie, jakie wagony 1 kl. z IV epoki (przydziały i ile różnych numerów z tej samej stacji) są/będą dostępne? Z góry dziękuję!
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Łódź Kaliska,epoka IVc,(1985-89r.), Bh 50 51 25-18 001-6
Warszawa Grochów, IVa,(1968-74r.), Adfhixt 50 51 17-18 025-5
Piła, IVc (1985-89r),Ah 50 51 17-18 063-6
Gdynia, Va,(1990-95r.), Adh-x 50 51 17-18 042-0

zdjęcia wagonów są na naszej stronie robo.eu.com/modele

Zastanawiam się nad wydaniem zestawu wagonów (6sztuk) do czego zostały one stworzone, a mianowicie do transportu rannych na wypadek wojny. ^ wagonów było by jako szpital na kołach z zamalowanymi do połowy szybami oraz dużym czerwonym krzyżem na białym tle na środku dachu.....



 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ciekawy pomysł z tym zestawem szpitalnym. Pytanie tylko, czy takie wagony kiedykolwiek w rzeczywistości tak wyglądały, czy też jedynie było to przewidziane na wypadek W.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Leszno będzie, a co do wagonów szpitala to było to w rzeczywistości tylko, że nikt o tym projekcie nie wiedział. Kiedyś wyczytałem, że prawdziwy cel ryflaków to był jeżdżący szpital. Tak się złożyło, że rozmawiałem z jedną osobą w Wolsztynie, która mi przypomniała o tym i ciekawe było by takie coś wypościć. W wagonach były piętrowe bądź 2 piętrowe łóżka w każdym z przedziałów, w co drugim wagonie był przedział dla pielęgniarki i kuchnia. Łóżka można by zrobić na drukarce 3D bądź odlew żywiczny, kuchnie podobnie. Szkoda, że nikt nie ma zdjęć tych wagonów, zle czego tu wymagać skoro było to ściśle tajne..... Jeszcze mi się oberwie za wyjawienie jednej z tajemnic PRL hyhy.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Ja nie kwestionuję tego, że ryflaki były przeznaczone do tego celu. Mam tylko wątpliwość, czy kiedykolwiek chociaż jeden wagon został tak pomalowany i wyposażony (choć może był jakiś prototyp?) i czy gdzieś jeździł, czy też były to tylko plany, do fizycznej realizacji w razie wojny.
 
OP
OP
robo

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Ja nie kwestionuję tego, że ryflaki były przeznaczone do tego celu. Mam tylko wątpliwość, czy kiedykolwiek chociaż jeden wagon został tak pomalowany i wyposażony (choć może był jakiś prototyp?) i czy gdzieś jeździł, czy też były to tylko plany, do fizycznej realizacji w razie wojny.
Dobre pytanie. Trzeba by się do Sztabu Generalnego wybrać w celu uzyskania informacji.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Tak samo oglądałem kiedyś instrukcję przeróbki Autosanów H09 na ambulans na czas W, ale nikt takiego nie widział w czasie pokoju.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
Tak samo oglądałem kiedyś instrukcję przeróbki Autosanów H09 na ambulans na czas W, ale nikt takiego nie widział w czasie pokoju.
Nie musiał widzieć bowiem każdy (!) SAN i Autosan były dostosowane fabrycznie do takiej przeróbki w niespełna kilka godzin. Wystarczyło odkręcić kilkadziesiąt śrób w pojeździe.
Pytanie jednak czy taki skład szpitalnych wagonów kolejowych powstał...
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
Łódź Kaliska,epoka IVc,(1985-89r.), Bh 50 51 25-18 001-6
Warszawa Grochów, IVa,(1968-74r.), Adfhixt 50 51 17-18 025-5
Piła, IVc (1985-89r),Ah 50 51 17-18 063-6
Gdynia, Va,(1990-95r.), Adh-x 50 51 17-18 042-0

zdjęcia wagonów są na naszej stronie robo.eu.com/modele
Rozumiem, że te modele nie posiadają już żadnych numerów katalogowych? Bo ani nie zostały tutaj podane, ani nie ma ich na stronie firmy, dzięki czemu w wykazie robi się mały bałagan!
 

Podobne wątki