• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon restauracyjny (Jwx?) GOŠA Smederevska Palanka 1987

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#21
Dzięki uprzejmości kolegi @kristofpe właśnie projektuję blaszki do swojej wersji Gosi. To co mnie uderzyło, to częściowa rozbieżność materiału fotograficznego, z planem. Na fotkach kolegi @Ludwik Igielski nie ma pary drzwi po stronie kuchni, natomiast na planie one są, podobnie jak na zdjęciu z linka kolegi @Bodek. Inny jest też układ okien.
 
Ostatnio edytowane:

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#22
To nie tak, że brakuje pary drzwi. Gośki po prostu były trzydrzwiowe, na jednym narożniku ich nie miały - ot, cała zagwozdka.
Na moim zdjęciu wagon pokazany jest od strony, po której ma drzwi na obu końcach, natomiast po drugiej stronie miał drzwi tylko na jednym końcu.
Podobnie rzecz ma się z oknami, które rozmieszczone są niesymetrycznie na obu bokach wagonu.
 

kristofpe

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#23
Wagony Restauracyjne Gosa miały trzy pary drzwi,i te rysunki które wcześniej zamieściłem,to ostrzegałem że nie są rzeczywiste plany tego wagonu,gdyż były zmiany do orginału,i dlatego postanowiłem dziś pokazać planik ,który nie jest dobrej jakości (uszkodzone ksero),i gdyby nie potrzeba chwili to nie pokazał bym tego rysunku,mimo że jest to rysunek który oddaje rzeczywisty wygląd wagonu restauracyjnego Gosa.
Według tego planiku ja buduję restaurcyjną Gosię
 

Załączniki

Reakcje
3.313 16 0
#25
Restauracyjną "Gosię" można zobaczyć na stacji Łódź Kaliska w 10.44 - 10.46 minucie filmu, zatytułowanym "Łódź w 1979 roku - niepublikowany film", gdzie w ok. 10.24 min. rozpoczyna się ujęcie wjeżdżającej EP08 (jak dobrze rozpoznaję barwę lokomotywy, bo napis na pudle niewiele daje) z co najmniej 12 wagonami, w tym szósta w składzie jest właśnie restauracyjna Goša. Dodam, że cały film jest bardzo interesujący, zwłaszcza dla miłośników łódzkich tramwajów.

 

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#27
Walcząc z wagonem. Baza Acme - mimo iż też wagon Gosa to musimy przygotować się na ostre cięcie. dokumentacyjnie w epoce IVc restauracje miały min 2 schematy malowania (zdjęcie Gdyńskiej 5) to krótki pas, Warszawskie były z dłuższymi jak i z krótszymi.

- Usuniecie wywietrzników i pokryw rewizyjnych na dachu.
- Spiłowanie ramek okiennych - to samo co z PIKO udręka.
- zmiana wymiaru i rozmieszczenia okienek.
- wycięcie dzwi na końcu tzw B.
- elementy trawione - włazy na burtach, klapy rewizyjna na dachu, klamki do drzwi. ramki fototrawione okien. nowe wywietrzniki i kominki.

kolejny etap to podwozie, wózki no i nieszczęsne wnętrze.
 

Załączniki

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#30
Już się ucieszyłem, że ACME zapowiedziało na 2020 roku model wagonu restauracyjnego Gośa odpowiadającego naszemu typowi Gośa76, ale niestety, po wnikliwszym obejrzeniu zdjęcia stwierdzam, że to jedynie wagon bardzo podobny do naszej restauracji. Nie zgadza się przede wszystkim układ i liczba okien - przynajmniej po widocznej stronie.
Być może model będzie dobrą bazą do przeróbki na miniaturę PKP, zobaczymy gdy już ujrzy światło dzienne. Jego zdjęcie pokazano na stronie 70 katalogu ACME na 2020 rok. Model wykonany będzie na zlecenie sklepu Memoba pod numerem kat. MB24400.
Niestety plik jest zbyt duży, by można było go dołączyć do posta.
 

DarekP

Aktywny użytkownik
Reakcje
116 1 0
#32
Udało mi się odgrzebać archiwalne analogowe zdjęcie, może przyda się do kolekcji.
Wagon Gosa 51 51 88-80 003-8 st. mac. Warszawa Grochów, zdjęcie wykonane w kwietniu 1992 roku na dworcu Warszawa Wschodnia.
1615664687086.png
 

Podobne wątki