• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WAGON POCZTOWY TYPU 101C schematy, plany

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Ja mam ale czy dokładne to kwestia subiektywna. To powyżej narysowane dobre jest dla dzieci do jazdy po dywanie. Niekoniecznie po torach nawet. Seria wagonu Bdnu i drzwi na czole świadczą o tym że to mutant z wagonu osobowego.

P.S. Gdzieś to również widziałem. Na wagonie 1 klasy też było napisane Bdnu.
 
Reakcje
24 1 0
#5
W zeszłym roku gniły na stacji Bytom. Moze jeszcze zostało z nich tyle, ze da sie pomierzyć. Choć ilość złomiarzy "obsługujacych" te wagony była wystarczajaca do utylizacji w 2-3 miesiące.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
brovarek napisał(a):
W zeszłym roku gniły na stacji Bytom. Moze jeszcze zostało z nich tyle, ze da sie pomierzyć. Choć ilość złomiarzy "obsługujacych" te wagony była wystarczajaca do utylizacji w 2-3 miesiące.
Jasne że da się. Do pomiarów wystarczy że została sama skorupka ;) a pamiętasz do jakiej stacji przynależały? Z Chrzanowa człowiek miałby kawałek ale z Gliwic kwestia może mniej niż pół godziny jazdy.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Katowickie. To by była dobra sprawa uwiecznić właśnie taki. Z tego co się orientuję w użyciu są góra dwa. W zeszłym roku widziałem jeden wyglądający na użytkowany. Z resztą rewizja była sprzed pól roku ale nie tutejszy :cry:

Ogólne wymiary są znane. 4 malowania mam i rysunek wnętrza też mam. Trzebaby tylko sprawdzić wymiary okien, drzwi i detali, żeby nie było później kwasu.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#12
Odgrzewam stary kotlet

Po pierwsze chciałem się dowiedzieć jaka była różnica między wagonem Pdn a Pn ? Czy wyłącznie chodziło o sposób malowania, wcześniejsze barwy oliwkowe czy też może były jakieś istotne różnice w budowie. Poniżej zamieszczam zdjęcie. Zdjęcie jest ze strony handlowej, na której jedna z firm z branży reklamuje możliwość zakupu takiego wagonu:http://www.galeria-biznesu.pl/produkt/90447/sprzedam_wagon_osobowy_pocztowy/#galeria

Po drugie chciałem prosić kolegę Acid Rain 1973 znanego z inwencji i talentu do budowy pojazdów na szynach o pokazanie zdjęć z pięknym wagonem pocztowym 101C w skali 1:87.
 

Załączniki

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Okna magazynu były w ramach aluminiowych, ich układ był inny, brak litery "d" oznacza brak przewodu sterowania, był "konstrukcyjnie blizszy" wagonom z początkowych serii 111A i 112A - (brak ryfli na dachu, ilość stopni przy drzwiach wejściowych przedsionkowych). No i wiele rzeczy dla modelarza nieistotnych mozna by wymienić.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#14
Dziekuję za szybką odpowiedź.
Co do ryfli na dachu zauważyłem, natomiast ciężko dostrzec z zaprezentowanych zdjęć schodki przy wejściu przedsionkowym. Szukałem tak na szybko informacji o tym starszym wagonie ale nie wspomniano w opisie na wagony.net o przewodzie sterowniczym.
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#15
Oznacza go literka "d" - wprowadzono go później.
I od razu sprostowanie - Pdn tez ma tylko 2 schodki. Nie zauważyłem tego.
 

Podobne wątki