• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon platforma z kłonicami, Roco66482

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Szukam i nie mogę natrafić - Wagon platforma z kłonicami, dwuosiowa, seria Ks, numer 21 51 330 3 043-1 - ktoś opisywał jak przykleić tabliczki z opisami do tego wagonu - coś mi tu nie gra z tą instrukcją - a może mam słabszy dzień :roll: Wg instrukcji (obrazkowej co prawda) tabliczki nachodzą na opisy wymalowane na wagonie - czy mam je zasłonić tablicami :cry: ?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Na jaki konkretnie kolo jest malowana ta platforma (RAL...)?
Pytam, bo chciałem sobie tabliczki z innymi numerami wydrukować i chudsze.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#5
ciekma napisał(a):
Na jaki konkretnie kolo jest malowana ta platforma (RAL...)?
Pytam, bo chciałem sobie tabliczki z innymi numerami wydrukować i chudsze.
RAL 3009, czyli czerwień tlenkowa.
A co do numerów, to trzeba uważać (oczywiście jeśli mają odpowiadać dokładnie tego typu platformie PKP ), ponieważ model Roco odpowiada polskiej platformie typu 24Z, których zbudowano niewiele, i które są już dzisiaj "na wymarciu"... :grin:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Dziękuję za odpowiedź, pytałem bo różnie to z modelami z Austrii bywa.
Numer wymyśliłem o jeden mniejszy, 042, chyba będzie dobrze, zakładam że numeracja jest ciągła, cyfra samokontroli mi wyszła 3.

Pozdr,
Mc
 

Podobne wątki