• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon piaskowy 401Vc

Reakcje
4.111 416 99
#2
Ja na ten przykład tylko to mogę zaproponować: https://www.bsk.isdr.pl/wagony_f.php#fas_401vc

fas_401vc.png


Długość 9290mm
Wysokość 3254mm

Podziel sobie te wymiary na 87 (wystarczy długość - bo rysunek jest skalowy), przeskaluj np. w wordzie rysunek do tych wymiarów (do wyliczonej długości) - a reszta 'wyjdzie' z proporcji.
Wiele elementów trzeba by już sobie 'wyobrazić' patrząc na te dwa rzuty i oglądając fotki oryginału. Lepszych rysunków nie znalazłem.
Z podobnej metody skliciłem kiedyś wagon węglarkę wąskotorową PKP i wyszło całkiem przyjemnie :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MiłoszEU07
Reakcje
31 0 0
#3
Ja na ten przykład tylko to mogę zaproponować: https://www.bsk.isdr.pl/wagony_f.php#fas_401vc

Zobacz załącznik 510781

Długość 9290mm
Wysokość 3254mm

Podziel sobie te wymiary na 87 (wystarczy długość - bo rysunek jest skalowy), przeskaluj np. w wordzie rysunek do tych wymiarów (do wyliczonej długości) - a reszta 'wyjdzie' z proporcji.
Wiele elementów trzeba by już sobie 'wyobrazić' patrząc na te dwa rzuty i oglądając fotki oryginału. Lepszych rysunków nie znalazłem.
Z podobnej metody skliciłem kiedyś wagon węglarkę wąskotorową PKP i wyszło całkiem przyjemnie :)
Widziałem te rysunki i również się zastanawiałem nad taką opcją. Jesli nie ma nic gotowego to chyba sobie sam zaprojektuje.
Dzieki za odpowiedź. ;)
 
Reakcje
4.111 416 99
#5
Tak powinno być. Dla pewności zrób z szerokości. Szyny mają rozstaw w H0 16,5mm (1435mm w 1:1). Zrób na szerokości do tego rozstawu i reszta sama wyjdzie bo rysunek jest skalowy jako całość. Pamiętaj aby w programie w którym to robisz zachować skalowanie z zachowaniem proporcji. Można też wydrukować rysunek, zmierzyć jaka wyszła szerokość szyn na wydruku, przeliczyć ile % trzeba zmniejszyć lub powiększyć do wymaganego rozmiaru i zrobić to na xero (ponowna przeskalowana kopia) - ustawić pomniejszenie lub powiększenie (w %).
 
Ostatnio edytowane:

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#6
Kiedyś popełniłem coś takiego, bardzo uproszczony model, ale powstał. Mogę ci rysunki podesłać, ale przypomnij mi się na prowadzenie w niedziele wieczorem, bo jestem na wyjeździe.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 14
Tabor 29
Tabor 4
Tabor 0

Podobne wątki