• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Wagon osobowy 1Aw H0e

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#1
Powstaje u mnie wagon 1Aw. Na razie pierwszy prototyp, gotowy jest projet ramy z podłogą, który powstał dzięki koledze Mateuszowi (popowe), który zaprojektował go do wydruk 3d.
 

Załączniki

  • 118,9 KB Wyświetleń: 140
  • 201,3 KB Wyświetleń: 140
  • 159,5 KB Wyświetleń: 140
  • 99,8 KB Wyświetleń: 135
Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#3
Jeszcze nie wiem, na razie zobaczę jaka będzie jakość wydruku ramy. To mało widoczny element dlatego idzie jako pierwszy na próbę.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#9
Materiał do druku to sprawa drugorzędna, nawet nie wiem, bo wykonawca sam będzie drukował, a wydruk posłuży do odlania ramy z metalu.
 

Macio68

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#11
To i ja z niecierpliwością będę śledził postęp prac... :D(y)
Czy przewidujesz, Piotrze, możliwość pozyskania takiego wagonu w postaci do samodzielnego dokończenia (malowania przede wszystkim)?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#12
Marcin - też myślę o motorowym.
Macio - oczywiście, jak wszystkie moje modele będzie w formie KITu.
Wykonawca metalowej ramy, firma Tin Wizard z Niemiec właśnie dostał zamówienie, ciekawy jestem jak wyjdzie bo pierwszy taki projekt.
 

Macio68

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#13
To tym niecierpliwiej będę paczau :niepewny:;) na postępy... Bo bardzo mi by do krośniewickiej mojej konceptualnej makietki podchodził taki wagon...
W każdym razie: SUPER (y), Piotrze, jestem pod wrażeniem :)
 

Macio68

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#15
Tak, Pawle. Na razie jest tylko projekt i zrobione szablony obrysów niektórych budynków, w tym dworca (skądinąd podobno największego dworca kolei wąskotorowej). Zresztą... na pewnym etapie planowania makiety miałem Cię zagadać o pomoc - vide Twój/Wasz Ozorków...
Niestety musiałem z pewnych względów zawiesić projekt... :( Co jednak nie znaczy, że nie mogę zbierać taboru ;)
Stąd też i określenie "konceptualna" :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#16
Radzę się pospieszyć z dokumentowaniem tego co zotało w Krośniewicach, coraz bardziej niepokojące wieści się słyszy.

A co do makiety, to podobnie jak plany kolegów z okolic Rud którzy już budują w pocie czoła w myślach całą tę okolicę, tak i tu nie brak entuzjastów oszołomów ( na razie nie bierz tego do siebie) nasz kolega Przemuś budował Sierpów, nawet głupi dałem się w to wciągnąć, olali mnie moi pomocnicy, gęstym sikiem, w porę zrezygnowałem, teraz słyszę że mój kolega gromadzi chętnych do budowy Ozorkowa Centralnego i Ozorkowa Wąskotorowego, a na koniec pojawiasz się Ty i oznajmiasz że budujesz Krośniewice, też na razie w marzeniach, jestem człowiekiem małej wiary, w związku z tym nie wierzę że cokolwiek takiego powstanie, ale aby Was nie zniechęcić i coby nie było że tylko narzekam, deklaruję swoją pomoc.

Zbudujcie może na początek małą dioramę, może jedną skrzynkę, takie wydumane projekty zostawcie ludziom mającym żelazną wolę walki, lub bogatym którzy sobie Daniela najmą i on im to zrobi.


Jeszcze raz powodzenia.
 

Macio68

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#17
A tak, jestem pop..y jak paczka gwoździ... ;) Może i oszołomem można mnie nazwać ;) Bez urazy, Paweł, nie biorę tego do siebie w kategoriach pejoratywnych. Każde hobby wymaga co najmniej drobnej "śrubki"...
A co do mojej konceptualnej makiety - staram się wyszukiwać w necie i zbierać dokumentację zdjęciową, może wkrótce spróbuję się tam wybrać, by pofocić i może pomierzyć to, co jeszcze istnieje... Tak, wiem doskonale, że taki projekt to ogrom pracy. Ale... IMO dzięki m.in. Ludziom z tego Forum udaje się zachować chociaż w miniaturze kawał historii kolei, w tym wąskiego toru. Może więc warto tę pracę w to pakować..?
I raczej mnie nie zniechęcisz swoim brakiem wiary w powodzenie tego projektu. Jeśli nie wyjdzie, to z zupełnie innych powodów...
A tak w ogóle, to mocno odjechaliśmy od głównego tematu tego wątku ;):p
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#18
Nadeszły więc ramy, są w tych dwóch kartonach na całą serię. Odlew ze stopu metalu wykonała firma Tinn Wizzard, projekt kolega popowe. Efekt pozytywnie mnie zaskoczył, jakość odlewów jest całkiem niezła. Powierzchnia wygląda na gładką dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać delikatną satynową strukturę. Wymiarowo są o ok. 1,5% większe ni wzór ale brałem to pod uwagę, tak jest przy odlewach w formach gumowych. Ten odlew to w pewnym sensie eksperyment przed zleceniem do Lyd2 gdzie chcę odlać całą dolną część do po poziomu pomostu.
Wpis połączony automatycznie:

 

Załączniki

Podobne wątki