• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Wagon osobowy 1Aw H0e

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#41
Oglądałem ten dach dokładnie i w realu widać wyraźnie przejścia pomiedzy krzywiznami. na zdjęciach tego może nie widać, chociaż na twoim zdjęciu pod modelem Mateusz też widzę takie załamanie właśnie w tym miejscu zaznaczonym na czerwono. W modelu ostrych krawędzi nie ma, ponieważ szlifowałem te przejścia jeszcze po wydruku. Jeśli jeszcze bym je spłaszczył to już byłyby zbyt obłe. Pozwolę sobie też wkleić opinie kolegi, który napisał prywatnie: ''Krawędź zapewne z wiekiem i częstym klepaniem, malowaniem itp uległa wizualnemu zaokrągleniu, ale w nowym pojeździe musi być krawędź.'' A jeśli komuś to nie wystarczy to jak napisałeś można jeszcze doszlifować.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#42
Załamanie jak najbardziej OK. Ale przejścia miedzy tymi sferami powinny byc pod palcem i okiem prawie nie zauważalne. Dopiero rzut boczny powinien je uwidocznić. Ja na swoich egzemplarzach na pewno to zniweluje.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#45
Moim zdaniem w przekroju podłużnym dach ma taki sam profil jak połówka przekroju poprzecznego - r ~450 na krawędzi, potem r ~2400.
To właśnie dzięki temu ten dach jest taki uroczy :)
Natomiast nigdy nie widziałem w rzeczywistości takiego załamania jak na rysunkach @Michal Z w ŚK 7/2007.

Mnie to akurat ani grzeje ani ziębi, pierwszy raz modelowałem ten dach z tuzin lat temu, wtedy tez tego nie umiałem i wyszło mi bardzo podobnie jak u Ciebie, dlatego teraz taki mądrala :)
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#54
Daro, no niestety nie ma takiej możliwości. Nikt już chyba nie pracuje za 5 zł/ godzinę. A jak policzę realną stawkę to wychodzi 500 - 600 zł. I tyle powinien kosztować wagon, popratrzcie na niemieckiego rumuna, nie ma cudów.
 

Podobne wątki