• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Wagon osobowy 1Aw H0e

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#21
Wygląda ładnie. Milo wiedzieć, ze przyłożyło się do tego swoje 3 grosze. ;-)
Chyba muszę się ruszyć i zakończyć te wózki.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#23
Mniejsze odlewy wychodzą w technice trawionego wosku, tutaj jest odwrotnie.
Wpis połączony automatycznie:

Jak widać z wpisu powyżej wózki właśnie się projektują, a ja zabieram sie za pudło, z którym czekałem do otrzymania ram właśnie z powodu tego nieprzewidywalnego rozkurczu.
Wpis połączony automatycznie:

Kity będą dostepne około czerwca a gotowe gdzieś pod koniec roku.
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#31
Nie za płytkie te wywietrzniki? Może to kwestia wykonania fotki, ale na zdjęciach wydają sie takie zbyt płaskie. Jak rozwiążesz kwestie wózka i łożyskowania kół? Mam nadzieje ze nie zastosujesz rozwiązania z węglarek, lecz pokusisz sie na cos w stylu modelu od Izriego. Co z oświetleniem wagonu? Jak dotąd wyglada obiecująco !
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#32
Model matka prawie gotowy. Porównanie proporcji o 3Aw wypada chyba dobrze. Szpachlowanie dolnej krawędzi uwidacznia gzie kończyć się będzie krawędź pudła.
Wywietrzniki wydają mi się dobre, nie lubię przewymiarowywać więc raczej polegam na pomiarach. Co to za rozwiązanie Izriego??
 

Załączniki

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#33
Możliwe ze na zdjęciu wydają sie mniejsze. Co do rozwiązania mocowania kół od izriego : masz wagon 3aw jego produkcji to zobacz jak on To zrobił . Stozek na czopie osi, pracujący w otworze stożkowym (lejkowym).
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#34
Pierwsze odlewy pudła. Boczek wózka to próbny wydruk. Na razie jest stanowczo za ciepło na odlewanie, żywica nawet po schłodzeniu ma za krótki czas życia i nie daje się usunąć wszystkich zapowietrzeń, poza tym w trakcie montażu mam nową komore próżniową właśnie do tych wagonów.
 

Załączniki

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#35
Póki nie możesz odlewać popracuj nad dachem...on tak w 1Aw nie wygląda. Tam wszystko jest idealnie pączusiowate, a u Ciebie same kanciki.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#36
Jak pisałem forma jest gotowa więc nie ma możliwości zmian. Krawędzie gdzie zmieniają się krzywizny są w oryginale widoczne więc i w modelu tak będzie.
 

Załączniki

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#40
@hugwa miał na myśli to że, przejscia między załamaniami sfer na płaszczyźnie dachu przechodzą łagodnie z jednej w drugą. Na modelu niestety tak nie jest - ewidentnie niestety rzuca się w oczy, że przejscia są bardzo "ostre". Widać linie zmiany sfer. Jeżeli @piotr66 tego nie poprawi przed produkcją seryjną - to pozostanie tylko szlifowanie dachu modelu we własnym zakresie aby zniwelować te przejscia. A to spowoduje ponowne malowanie całosci... no wprawny modelarz poradzi sobie tylko z malowaniem samego dachu.
20180805_141346.jpg

20180805_141346.jpg
DSC05398a.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki