• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Wagon odkryty typu Eanos

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Amerykańska firma MTH produkuje serie wagonów typu Eanos w różnych malowaniach. Wagon ten po drobnych przeróbkach nadaje się na oznakowanie w barwach PKP.
Widoczny na zdjęciach sprzęg w standardzie Lenz'a jest demontowalny i można bez przeszkód zainstalować sprzęg śrubowy. Zderzaki amortyzowane. Model wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego, przy czym ma blachę w podłodze dla zwiększenia wagi i stabilności na łukach. Waży poniżej 1 kg.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Z tego co pamiętam to cena w sklepie wynosiła ok 450 zl, na niemieckim ebayu ok. 100 euro. Gdyby ktoś zamawiał ten wagon to piszę się na 1 szt. Byłbym również zainteresowany wagonem- cysterną z napisem G A T X.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#6
Całkiem ładny model widziałem już w Niemczech w granicach 85 Euro. Ciekawi mnie czy producent ma wersję formy z drzwiami z cienką ramą jak w wagonach PKP 415W (Zastal) i 423W (Gniewczyna). Co prawda już spotkałem wagon PKP z grubą ramką drzwi ale to jest rzadkość i trzeba by robić oznaczenie dla konkretnego numeru wagonu. Wagon jest w miarę zgodny z wagonami PKP z numeracji 537 7 xxx. Wagony z grupy numerowej 537 6 xxx mają niestety cieńsze środkowe słupki na 2/3 wysokości patrząc od góry.
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#7
Na imprezie "Dni Zerówki w Buseck" kupiłem 10 sztuk po 55€ do składu 10-ciu węglarek PKP Cargo w malowaniu niebieskim, które będzie ciągnąć SU46 też w tym malowaniu.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę skontaktować się i nabyć następne 10 sztuk, myślę że też po 55€.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#8
Jak po 55euro to ja na jedną będę chętny ( najlepiej na brązowe)
Ps ale już z oznaczeniem PKP?
 
Ostatnio edytowane:

PadreP

Aktywny użytkownik
Reakcje
57 0 0
#12
Konradzie wypowiedz się w sprawie tych zamówień... Czy jest to realne i możliwe do wykonania...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#13
Czy ktoś w końcu wie czy MTH ma wersję tego wagonu z drzwiami z cieńką ramką. Ja przegladałem w końcu katalogi tej firmy ( do ściągnięcia w PDF) i w katalogu z 2013 roku sa zdjecia modeli z róznymi dzwiami a nawet wózkami. W katalogu z 2014 roku już wszystkie zdjęcia przedstawiaja wagony z drzwiami z grubą ramką i wózkami typu Y25.Jeszcze zauważyłem w modelu MTH w połowie wysokości ścian jakby drugą warstwę blachy, to nie występuje w wagonach PKP. Jak znam to co pojawia sie w katalogach MTH nie zawsze odpowiada rzeczywistości i dopiero mając model w ręce można sie czegoś o nim dowiedzieć, dlatego chciałbym zobaczyć jak są wykonane modele w innych malowaniach. Ja tez chciałbym się dowiedzieć jakie sa mozliwości kupienia wózków do tych wagonów ( mam na myśli wózki po znośnej cenie, które mozna by wykorzystać do budowy własnych modeli). Mnie wstepnie taki jeden model by interesował i czy cena 55 Euro to za model do przemalowania. Jeśli tak to jaka cena przemalowania na kolor brązowy bez logo PKP Cargo i PL w kodzie oznaczenia. Ja zasadniczo trzymam się głównie epoki IV i tylko wagon z mozliwie wczesnej wersji ep.V nie raziłby swoim wygladem.
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#15
Jak by było jakieś spore zainteresowanie wózkiem Y25 to może bym spróbował zrobić odlew z mosiądzu , z maźnicami na spężynach
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#16
Jak w skali 0 to może bym był zainteresowany - zależy oczywiście od kosztów. Dasz radę określić rząd wielkości przynajmniej ?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#17
W "jedynce" jest to zmora. 1XTa robi się jak marzenie z blach. Godzinka roboty i rama kompletna jest, ale Y25 (25TNa po naszemu), to masakra jest... :(
Mówię oczywiście o jedynce. Można też pomyśleć wtedy o wersji pod zestawy kołowe z hamulcem tarczowym.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#18
Ja robiłem razem z kolegą 1XTa w skali 1:10 na pracę dyplomową. Poczatkowo miał to być Y25 (25TN) ale nie mogliśmy wtedy zdobyć dokumentacji. Gdybyśmy ja mieli to pewnie posłalibyśmy troche "ciepłych słów" pod adresem francuskich konstruktorów którzy to wymyślili. Trochę bardziej przyjazna dla modelarzy moze sie wydawać wersja Y25 z ostoja odlewaną to można by próbować wyciąć laserowo. Niewielka liczba takich wózków tez była w eksploatacji na PKP były wyprodukowane w Mystalu Myszków. Mam gdieś zdjęcie węglarki PKP typu gondola Eacs produkcji rumuńskiej właśnie na tych wózkach.
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#19
Mogę odlać cały bok wózka ,maźnice na łożysko osobno ,do zamontowania na stałe lub ruchome na sprężynach . Resztę wyposażenia wózka,jak belka środkowa mocowanie układu hamulcowego każdy by musiał zrobić sobie w własnym zakresie ,bo ja nie mam czasu na montowanie tego .A cena będzie zależeć od wagi bo płaci się za kg odlewów.
Przygotuje model do odlania ,jak wam będzie odpowiadać to się będzie lać ,a jak nie to pójdzie na dno szuflady może się kiedyś przyda .
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#20
Mnie same maźnice i ich prowadnice w wersji ruchomej by wystarczyły. Jak dla mnie pod łożyska 5x2x2 najlepiej.Ramę dość spokojnie można z blachy polutować.
 

Podobne wątki