• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon - jaki jest wszyscy wiemy...

OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#21
Przydalo by sie jeszcze takie zdjecie ze sciagnietymi osiami zeby bylo widac, ze te blaszki sa 'lozyskami' dla tych osi.
Musiałbym być ginekologiem...
Masz jedyne możliwe tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/wagon-jaki-jest-wszyscy-wiemy.31562/#post-557982
... jezeli rurki beda mialy otwor o takiej samej srednicy na calej dlugosci i beda wspolosiowe to nie powinno byc bicia. Nawet nie musza byc centryczne wzgledem zewnetrznej srednicy.
I są współosiowe, mają tę samą średnicę na całej długości = nie ma bicia ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#23
Masz takowe - http://forum.modelarstwo.info/threads/wagon-jaki-jest-wszyscy-wiemy.31562/#post-557688 - post #9 - wyobraźnia powinna zadziałać - "mercedesa" ładnie odginasz stożkiem osi i wsadzasz w maźnicę - teraz nie wyciągnę i nie zrobię foty - ciemno - a nawet jak będzie widno to nie wiem czy moje zdolności foto to umożliwią ;) ( blaszki są chemicznie poczernione co totalnie zamydli fotę na tle oryginalnej, czarnej "maźnicy"... - co nie zmienia ich elektrycznych właściwości).

...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#24
EDIT:
Znaczy nie wierzysz, że to rzeczone blaszki są odbiorami z osi ?
I te koła siekierą potraktowałem sobie a muzom coby zamydlić Userom Forum oczy ?
Pass...
Jak nie wierzysz to... trudno...

PS.
Qrde.
Znowu mi nie spięło postów :(
Czasem spina a czasem NIE :(
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
#25
Hmmm... mi tu chodzilo bardziej o wartosc poznawcza. Namacalnosc idei. Wiara czyni cuda :D


Sam pomysl jest mniamusnie przedni(y)
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
#27
Podoba mi się Twój wątek martinezo, szkoda zakładać nowego, aby pokazywać tuning wagonów, więc tu pokaże to co ja zrobiłem z bipą

IMG_5171.jpg IMG_5172.jpg IMG_5173.jpg IMG_5174.jpg

IMG_5175.jpg
 
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#28
Blachy dopasowane.
Teraz trzeba je przerobić na "drzewniane".
Przekopałem net w poszukiwaniu donnków wewnątrz.
Mało tego jest.
O ile jeszcze na fotki "pasażerów" (Bi, BCi, BCid, CDi, Cid, Ci, CCid...) nie ma co narzekać to z bagażówką jest krucho (Pwi-xx).
Mam fotki tylko jednej Pwi-28 114 366 i to tylko cztery ;)
(chodzi o fotki wnętrza).
Z tych fotek wynika, że "aranżacje" zabudowy były chyba dość mocno swobodne (adaptowane, przerabiane przy remontach lub dopasowywane do potrzeb).

K.K. - dziękuję za info - skasuję grzejniki i zastawię zaczepy ładunkami :)

Biorę się za wrysowywanie w blaszki desek, boazerii, futryn i takie tam :cool:
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#29
Pan Stangel wycina w oparciu o twoje rysunki w Corelu gotowe elementy z drewna-fornir ,
nawet w opcji z klejem. Samoprzylepne, nawet nacina na efekt deski.
Mieszkacie w tym samym mieście. Daleko nie masz .
 
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#34
No Kto ? Kogo ja jestem w stanie... mobingować ?
Dupa - to działa w drugą stronę !
Moderator jest na Retkini.
Może troszkę podpuściłem, może troszkę podkręciłem... a potem dostałem opierdziel !! -> a gdzie wyniki ?
Są chęci.
Jest możliwość.
Jest zaparcie.
Wtedy się dzieje.
Tak mamy.
Nie szukamy... mamony ( sic ! - patrz dalej... )

Ty... TY... nie wiesz ?? (nie domyślasz się) ??
Gramy w jednej DRUŻYNIE. Od paru lat...
Ja mierzę, maluję... Endju trawi... Opitala... Wyrzuca z domu...(z drugiego piętra...) Pani Lidia zasieki robi...(na wysokości Maratońskiej)... ja to weryfikuję (szukam przejścia przez zasieki... jak dam radę wstać i na migi strzelam do Andrzeja - mejlem... ;) ...)... poprawiam... i tak już troszkę czasu upłynęło... potem się po'napierdzielamy (toporki, siekierki, bazzuki...), wymienimy zdania, osiągniemy konsensus (ważne i obce słowo dla pana na K z jednej partyjki konsumpcyjnej na P - nie PKP...), potem... po opatrzeniu ran, pokonwersujemy... i wynik mamy...
My PSY ( nie mylić z trzema literkami od P... i ... cóś...) trzymamy się razem !
Pracujemy znaczy - nie... konszumujemy... - "Donnek + 5...et"... na kredyt Twój czy mój, czy Twoje/moje podatki.
Ktoś qrde musi.

Mamy WŁASNE wagony do zrobienia...
Razem będzie ponad trzy dychy. Może ktoś z Was spróbuje sił. Może kogoś z Was napędzi nasza chęć poprawy... rzeczywistości ROCO'koko, FL'a... może ktoś z Was spróbuje własnych sił. Ja mam już poszukiwań, projektów, zmian, prób rok. Może komuś z Was skróci ten czas.

OŚWIADCZENIE - tjuning donnków jest tjuningiem.
Nie ma nic wspólnego (nigdy nie mów nigdy...) z komercją !

Mam już około trzech dych @ z pytaniem o tulejki.
Koledzy - rurka na tulejki została czas jakiś temu zamówiona do produkcji.
Nie pytajcie gdzie to można kupić.
Nie można.
"Fanaberia" jednego z nas i są.
Nie fana cóś... zapobiegliwość... myślenie o przyszłości... kolekcja w szafie... itp...
Cóś takiego...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#37
Czołem Koledzy.

Długa cisza... wakacje... ale to nie znaczy bynajmniej, że praca "stoi" lub odeszła w zapomnienie ;)
Nie.
Narysowane z wrysowanym odeskowaniem trzy typy występujących u nas donnerów ROCO:
- bagażowy:

- dwa pasażerskie:


Rysuję "bezpomostowca"
Szczegóły wkrótce.

Mam pytanie do starszych Użytkowników lub tych z Was którzy mieli możliwość dokładnego, organoleptycznego kontaktu z naszymi muzealnymi wagonami.

Czy w PKP'owskich Donnerbuchse występowały oryginalne, niemieckie włączniki, zadajniki ?

Takie jak na tej fotce (włącznik oświetlenia i zadajnik ogrzewania):



Źródło fotki i rys. wagonów: http://www.donnerbuechse.eu/ - największe kompendium wagonów tego typu które znalazłem.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#38
Nudy, nudy...
"Odeskowanie" i uprzestrzennienie (jak zwykle profesjonalne fotki...):

P1020697.JPG
P1020698.JPG
P1020699.JPG


O niebo lepiej niż z płaskimi ścianami ;)
Brak wklejonych ram okiennych, klamki i osłony w prawym dolnym rogu - oczywiście są :)
Na ścianie zasobnik na listę przewozową (?) zamocowany "dla przykładu" - nie docelowo, za wysoko i... odwrotnie...).
Dla porównania ze strony o Donnerbuchse:

Pwi-28 114 366 114366innen1.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
martinezo

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#40
A teraz testowa ścianka przedziału służbowego od strony przestrzeni ładunkowej (nie patrzcie na jakość czarnej malatury włącznika i listwy - pacniętę dla zarysowania kształtu, czy kształt "tyłu szafy - nie dotrawiła się testowa formatka ;) ):

P1020709.JPG P1020713.JPG P1020716.JPG P1020717.JPG P1020721.JPG

I dla porównania oryginał ze strony Donnerbuchse:

 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki