• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Wagon gospodarczy (ex. X) konwersja na PKP

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#2
Ja dopiszę kropkę nad 'i' wrzucając zdjęcia wagonu po spatynowaniu.
Poza typowymi zabiegami brudzenia postanowiłem ożywić nieco podłogę i zrobić gołe drewno przebijające w licznych przetarciach szarej farby. Zrobiłem to stosując klasyczną metodę 'na lakier do włosów' przy czym tym razem użyłem nie lakieru a specjalnego fluidu z AK do tego celu. Najpierw pomalowałem drewno przy pomocy beżowej farby z aerografu i olejnej ciemnobrązowej farby w tubie dla artystów, jak wyschła pomalowałem całość fluidem z AK i na niego dałem z aerografu szarą farbę, po chwili zacząłem drapać podłogę twardym pędzlem moczonym wodzie i dzięki fluidowi zaczęły się robić przetarcia do poprzedniej warstwy farby.

102_4903-001.JPG

102_4929-001.JPG
102_4964-001.JPG
102_4968-001.JPG
102_4971-001.JPG
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#3
Jeszcze wykończenie platformy.
Dodałem ślady piachu, kurzu i ziemi na deskowaniu podłogi, użyłem olejnych farb AK interactive.
W zestawie z wagonem były dwa wiaderka toczone z metalu, dodałem do nich trochę rdzy.

102_4974-001.JPG
102_4976-001.JPG
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#4
Postarzanie wygląda świetnie ale zastanawiają mnie całkowicie gładkie powierzchnie wewnętrzne burt wagonu. Czy w oryginale były one obite blachami ? Od strony zewnętrznej widać że burty są zbudowane z desek.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#5
Witam.
Słuszna uwaga. Oczywiście ściany tego wagonu były oszalowane deskami i nie były od strony wewnętrznej obite blachą. Jest to niestety uproszczenie typowe dla modeli wagonów produkowanych seryjnie w technologii wtrysku, niezależnie od wielkości...
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#6
A miało być tak pięknie :D

Mam w TT wagon platformę (Tillig 14631), która ma wykonaną imitację desek od wewnętrznej strony więc chyba da się.
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#7
Oczywiście, że "się da". Wszystko zależy od konstrukcji formy, a więc od założonych kosztów, które trzeba ponieść przy produkcji modelu :).
Myślę, że bardzo niskie ściany tego wagonu "zachęciły" producenta modelu do tego rodzaju uproszczenia konstrukcji.
Przecież np. model węglarki Om21 tego samego producenta, ma odtworzone deski na wewnętrznych powierzchniach ścian nadwozia...
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
580 1 0
#11
Przeglądałem wczoraj "Stalowe szlaki" nr 4/2014 w których zamieszczono planik oraz specyfikację techniczną jakiegoś wąskotorowego wagonu wapniarki i w tej specyfikacji znalazłem informację, że ściany wykonano z desek o grubości 25 mm (czyli calówka) a podłogę z desek 50 mm.
 

Podobne wątki