• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Wagon Gags

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#67
Dla mnie jak wagon to z patyną.
Przedstawiam zmagania z wagonem numer 1. Trochę go jeszcze przytłumię.
Wagon numer 2 trafił raz jeszcze do kąpieli by dodać mu trochę dodatków jak w prezentowanym wagonie.
20161119_083123.jpg 20161119_083353.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#69
Czasami tak jak teraz jest niezręcznie odpowiedzieć gdyż ktoś prosił o dyskrecję.
Ale myślę, że mogę napisać, że jestem w posiadaniu projektu kalk.
A sam wydruk to nie tajemnica. Drukowałem w MF Zone. Za kalki na 3 wagony zapłaciłem 80zł + wysyłka.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
579 1 0
#71
Czy oznaczenia na te 3 wagony mieszczą się na tym jednym kartoniku przedstawionym na zdjęciu ? Trochę słabo widać co tam jest nadrukowane.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#73
Zainteresowanego blachami na gagsa zapraszam na PW. Wizja montażu trzeciego egzemplarza wydaje się być strasznie nudna.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#75
Panowie mam problem. Gagsa dopiero wczoraj postawiłem na torach z napięciem. Spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zwarcie.
Okazało się że zastosowane koła Lenza maja izolację gdzieś w połowie osi. (Oś nie jest chyba całością a złożoną z dwóch połówek)
Zatem ośka i część toczna tworzą przewodność. Wózek jest metalowy, łożysko jakże by inaczej metalowe. Co sprawia, że robi się zwarcie.
Macie jakiś pomysł na rozwiązanie problemu? Czy koła innych producentów mają odizolowanie osi od koła?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#77
Chodzi mi po głowie pomysł by rozwiercić otwór na łożyska, i łożyską wziąć w termokurczkę
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#78
A może są zestawy kołowe innych firm które nie będą powodować zwarcia. Jutro w pracy sprawdzę zestaw firmy Scale Models. Dam znać. A przy okazji sprawdzę moje wózki, też są od Lenza.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#79
To daj znać. jeżeli wózek jest metalowy i nie jest odizolowane łożysko jak mówi Jacek to będzie zwarcie. :-(
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
579 1 0
#80
Rzuciłem okiem (obiektywu) na zestaw kół Lenza - który zakupiłem kiedyś w mglistym celu - i oś nie jest w połowie przedzielona. Na styku koła i osi widać jakiś pierścień, może to jest izolacja, chociaż dziwnie to wygląda. Takie koła wg mojej niezbyt wielkiej wiedzy MUSZĄ być izolowane i powinno to się realizować chyba na styku koła i osi. W systemie Markilna 3 szynowym nie ma potrzeby izolacji ale dla zasilania 'konwencjonalnego' tak, no chyba że w analogu nie, nie sprawdzałem takich niuansów. Niestety próba odnalezienia miernika w jednej z szaf gdzie prawdopodobnie mógł się znajdować nie powiodła się więc nie mogę sprawdzić tego empirycznie.
kolo_lenz.jpg
 

Podobne wątki