• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon do transportu mleka

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#1
Nie wiem czy ten temat był poruszny na forum (nie przejzałem jeszcze wszystkich tematów). Na stronie firmy MLECZMASZ http://mleczmasz.pl/ znalazłem fotkę z wagonem do transportu mleka. Czy ktoś może wie ile było takich wagonów na PKP i czy były też inne modele przeznaczone do transportu mleka

a1.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#3
OP
OP
Szwed1978

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#4
Czy mi się wydaje, czy poprawnie po polsku powinno być mleczarz? Bo przecież mleczarski :)
Chodzi o to ze firma zajmuje sie maszynami wykorzystywanymi w przemyśle mleczarskim czyli maszyny do mleka MLECZ MASZ(y)[DOUBLEPOST=1378147769,1378147321][/DOUBLEPOST]Tak se jescze poweszylem i znalazłem stronę
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/gal...a_int&ArtNo=554082203&Ref=PH&Params=Itemnr=15

http://pl.misc.kolej.narkive.com/6YIIDTcj/poci-g-do-przewozu-mleka
 
Reakcje
38 0 2
#5
Mogę tylko potwierdzić... Pociągi z wagonami do przewozu mleka pamiętam doskonale ze stacji Kluczbork. Kursowały one w składach nocnych pociągów złożonych wyłącznie z wagonów bagażowych przejeżdżających przez Kluczbork około północy. Tak było w latach 1973-1977. Pociągi te przyjeżdżały od strony Kępna, po czym udawały się w stronę Katowic. Zazwyczaj składały się one z trzech lub czterech wagonów bagażowych, do którego z rzadka doczepiony był wagon kryty i jednego, rzadziej dwóch wagonów z mlekiem. Nie ukrywam, że model takiego pojazdu chętnie włączyłbym do swoich zbiorów...
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
#7
Do końca lat osiemdziesiątych w składzie pociągu z Wielunia do Tarnowskich Gór odjeżdżającego w nocy były 3 lub 4 takie wagony. Co ciekawe pociąg miał numer jak pociąg osobowy a nie osobowo-towarowy.
 
Reakcje
1.731 13 0
#8
Do końca lat osiemdziesiątych w składzie pociągu z Wielunia do Tarnowskich Gór odjeżdżającego w nocy były 3 lub 4 takie wagony. Co ciekawe pociąg miał numer jak pociąg osobowy a nie osobowo-towarowy.
.. Bo to był nie byle jaki produkt ,tylko mlesio:p[DOUBLEPOST=1378271818][/DOUBLEPOST]Ciekawe jaką długość miał ten wagon....:rolleyes:
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
to chyba popularna platforma więc tylko baniaki z żywicy i trawione drabinki.
Może ktoś ma rysunki albo fotkę z boku żeby można bylo zdjąć wymiary.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#11
Seria wagonu to Pddkh 41. Jest to wagon zbudowany na platformie 201Z (a może 4Z?). Bardziej pasuje mi 201Z ze względu na literkę "h" w znaku serii wagonu - czyli pomost hamulcowy.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
Głowną przeszkodą w zrobieniu takiego wagonu jest strach przed purystami którzy w większości sami nie zrobią ale nie zostawią na forum suchej nitki po zrobieniu prototypu.
Patrz polski fototrawiony gags.
 
Reakcje
1.731 13 0
#19
Ooo:p. Ja potrzebuję 4 banieczki i drabinki:p[DOUBLEPOST=1379077836,1379077159][/DOUBLEPOST]Mam platformę Flaishman'a, bardzo podobną do tej na fotce i na nią bym sobie banieczki wkleił:)
 
Reakcje
39 0 0
#20
O! Widzę że temat kipnął jakieś 7 lat temu a ciekawy jest bardzo. Pociągi z mlekiem przejeżdżaly blisko mojego domu jeszcze w latach 80-tych zeszlego stulecia. Często staly na semaforach wjazdowych stacji Katowice Osobowa. ET21 plus od 4 do 6 takich wagonów, których byly dwa typy. Ten z 5 baniaczkami jest starszy, potem byly czterozbiornikowe. Zdarzalo się ze i 4ki i piatki byly w jednym pociagu. Mnie to rajcowalo jako dzieciaka bo to byly nieliczne wagony malowane nie na brazowo-buro jak wszystkie towarowe wagony wtedy z wyjątkiem chlodni. Te starsze mlekowozy mialy baniaki malowane na kolor, hmmm powiedzmy bananowy, te czterobaniakowce mialy zbiorniki chyba srebrne, z nierdzewki, natomiast podstawy tych zbiorników byly bananowe albo niebieskie. Pociąg pamiętam dobrze bo jak jechal to akurat byla 7.30 i czas do szkoly...
Przydalby się jakis przyblizony szkic skąd moznaby próbować choć zgadywac wymiary zbiorników....
Podwozie chyba takie byloby dobre: http://miba.de/neuheit/09/10/bilder/gfn3m.jpg

Pozdraw
Storch
 

Podobne wątki