• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

G 1:22.5 Wagon BDHPUMN w skali G

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#4
Witam
Ostatnio zacząłem budowę wagonu BDHPUMN w skali G ale zeby pasowalo do torów 45 mm trzeba bylo pomniejszyć go 32 razy. Pierwszy raz robię takie coś i sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Tak swoją droga, to budowa ta trwa już od dosyć długiego czasu jeżeli mnie pamięć nie myli. ;)
A po drugie G nie jest skala tylko wielkością skupiająca kilka różnych skal od 1:25 do 1:29, nawet 1:30. Skale te skupione w grupie zwanej wielkością G jedyne co maja ze sobą wspólnego, to wykorzystują tor o szerokości 45mm ze skali 2m czyli 1:22,5. Tak się śmiesznie składa, ze skala 2m i skala 1 maja te sama szerokość toru czyli 45 mm. Podsumowując skala 1:32 nie należy do grupy zwanej wielkością G, a jest samodzielna skala zwana "jedynka". Pisze to już któryś raz na forum i może w końcu zostanie to przyjęte ze zrozumieniem.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#7
Pawle, napisalem, ze bede obserwowal. Wiesz - zeby te wsciekle psy krytyki wypuscic ;) Jak to tam bylo? Wszystkowiedzacego Wielkiego Teoretyka ;) ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:22.5 (II) 11

Podobne wątki