• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon Amerykański.

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#2
Ciekawa konstrukcja, ale na Łukach R1 Lenza chyba nie da rady przejechać :)

Byłem kiedyś w Dallas i zadziwił mnie widok pociągu ciągnącego platformy na których kontenery były poustawiane jeden na drugim. Ale tam raczej elektryki nie jeżdżą tylko diesle więc nie ma problemu z wysokością wagonów. Muszę poszperać na płytkach CD bo prawdopodobnie mam też zdjęcie - chyba - tramwaju jadącego pomiędzy wieżowcami w mieście ale tor to wyglądał że ma z metr czterdzieści.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Nie tylko sieć trakcyjna, tunele też są w Europie małej średnicy więc wagon z 2 kontenerami na platformie jest to widok nierealny.Ale widziałem też filmik w internecie na którym te górne kontenery były otwierane jak puszki przez zbyt niski wiadukt. Więc nie wszystkie linie w Stanach Zjednoczonych są przystosowane do takiego transportu. Co do rozstawu torów tramwajowych to w Polsce rozstaw ten wynosi tak samo jak rozstaw kolejowy 1435mm oraz 1000mm.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#4
Zgadza się generalnie w zachodniej części USA jest większa skrajnia i dopuszcza się kursowanie wagonów kontenerowych kieszeniowych z ustawionymi kontenerami jeden na drugim. Podobnie tabor pasażerski typu Superliner kursuje nie na wszystkich liniach. Najnizsza skrajnię ma tzw.Korytaż Wschodni i rejon Nowego Yorku. Tutaj ograniczeniem są własnie tunele i inne budowle inzynierskie , a także sieć trakcyjna
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#6
A na Górnym Śląsku jeszcze były tramwaje na tor 785mm szerokość taka sama jak tutejsza kolej wąskotorowa.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#7
Ja właśnie na Górnym Śląsku zamieszkuję dlatego mnie te amerykańskie tory wydały się bardzo szerokie.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
#8
Ja mieszkam w Gliwicach. Jest tu znany od wielu lat kawałek toru waskiego w ulicy Górnych Wałów jednak jeszcze niedawno odkryto i wyeksponowano jeszcze jeden kawałek waskiego toru. Co do szerokości torów w USA to w IX wieku też tam istniały koleje na tor szeroki 1524mm czyli 5'. Unifikacji szerokości torów dokonano prawdopodobnie po Wojnie Secesyjnej. Jesli dobrze kojarzę to znany parowóz General własnie pracował na linii kolejowej o szerokości 5 stóp.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#9
Mam takie pytanie do kolegi Jacka,nie związane z koleją, czy istnieje jeszcze na terenie wójtowej wsi taki mały poligon?. I czy są jeszcze koszary obok zakładów chemicznych?.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor specjalistyczny 0

Podobne wątki