• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon 609Ar do przewozu rowerów

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#1
Przygotowuje się do konwersji Herisa na 609Ar. Będę przygotowywał trawionki. Posiada ktoś rysunki tech. tego wagonu? Zewnętrzne oraz układ wnętrza?
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#2
Pomysł na zrobienie tego wagonu przyszedł mi do głowy po zepsuciu swojego oliwkowego Herisa. Chciałem spróbować zetrzeć tą nieszczęsną łatę i trochę się rozpędziłem z rozpuszczalnikiem, zmyłem trochę za dużo farby :)
WP_20170101_20_25_57_Pro.jpg

A teraz przymiarka drzwi bagażowych:
WP_20170101_20_23_37_Pro.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#4
Mnie by żona zatrzasła, jak bym zepsuł wagon za ponad 2 stówy :LOL:

Ale kibicuję. Widzę, że kolega ma dryg do tematu, więc czekam na dalsze odcinki :) (y)
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#5
A mnie żona pomoże ustalić kolory o które pyta kolega wyżej ;-)

Mówiąc poważnie, pewnie żona będzie znowu siedzieć nad zdjęciami i robić mi mieszankę. Plany sa takie, że będzie to rowerowy z czasów PR, czyli te odcienie pomarańczowego.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#7
Dokładnie to, tego pierwszego z dwukolorowymi drzwiami nigdy nie widziałem, ciekawe. Natomiast ja mam w planach klasyka.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#13
Próbuję ustalić rozkład wnętrza, sorry za jakość, rysunku i "legendy" ale korzystam z wolnej chwili jak dziecko zasnęło przez co zrobione na szybko ;-)
Plan_609A.jpg

P.S
Nie chciałem wrzucać posta pod postem, ale czas na edytowanie minął.
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
MSMK
Reakcje
842 3 0
#14
W święta chodziło mi po głowie, żeby zrobić ten wagon. Tylko baza inna.
Zastanawiałem się, z czego zrobić drzwi? Jak planujesz to rozwiązać?
Wnętrze też chyba chcesz odtworzyć. Jak? Blaszki?

Powodzenia!
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#17
W święta chodziło mi po głowie, żeby zrobić ten wagon. Tylko baza inna.
Zastanawiałem się, z czego zrobić drzwi? Jak planujesz to rozwiązać?
Wnętrze też chyba chcesz odtworzyć. Jak? Blaszki?

Powodzenia!
Tak projektuje blachy, zarówno drzwi, stopnie jak i cale wnętrze, stad wrzucałem ten plan.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#20
Tak się składa że w 2015 roku robiłem w Sokołowie Podlaskim zdjęcia wnętrza takiego wagonu w wersji z kwadratowymi oknami, jak znajdę chwilę to je powrzucam.

A nawiasem mówiąc - drzwi w rowerowych 609Ar nie były otwierane, a wręcz przeciwnie - z funkcjonalnych drzwi, mogących służyć do wygodnego rozładunku rowerów, zrobiono zablokowaną na dobre atrapę. Ma to związek z brakiem stałej obsady takiego wagonu (ktoś tych drzwi musiał pilnować z uwagi na brak blokady!), więc rozładunek odbywa się przez dawny przedział WC i drzwi łamane w skraju wagonu. Co ciekawe, wagony 612A, mają te drzwi zupełnie odblokowane oraz pozostawiony (lecz niestety nieużywany) przedział dla obsługi pociągu. U południowych sąsiadów zaś, gdy w składzie jedzie "półbagażówka", to w jej przedziale służbowym znajduje się drużyna konduktorska...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 14
Tabor 29
Tabor 4
Tabor 0

Podobne wątki