• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon 609Ar do przewozu rowerów

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#22
P4286094.jpg
Wagon, który sfotografowałem to 50 51 82-18 010-7 BDrds ze stacji Lublin, oczekujący na złomowanie w Sokołowie Podlaskim. A oto jego wnętrze:
P4286113.JPG P4286108.JPG

Wagon ten zachował jeszcze tapicerkę we wzorze "mechaniczna pomarańcza", jednak nie wiem do kiedy był eksploatowany. Po starym oznaczeniu serii, przypuszczam, że krótko po 2009 roku został wyłączony z użytku, lub był już w takim stanie w momencie przekazania go do PKP IC. Jak widać, charakterystycznym elementem "rowerówek" oprócz wieszaków i stojaków, były także wyciecia w ścianach przedziałowych umożliwiające obserwację rowerów (a przy okazji współpasażerów z innych przedziałów) oraz usunięty jeden z dwóch przedziałów WC, o czym wspomniałem już.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#23
Jest jeszcze taki wagon z nietypowymi drzwiami. Zdjęcie zamieścił wcześniej na forum kolega Preki.
Image-25_kopia.jpg


http://forum.modelarstwo.info/threads/wagonowy-hyde-park-na-pkp-po-1945-roku.27173/page-8


Mam takie jeszcze pytanie co do wagonu 612A. Różni się on na pierwszy rzut oka mniejszą ilością wywietrznikow na dachu oraz inaczej umiejscowionymi oknami. Ile takich wagonów powstało i czy może ktoś posiada zdjęcia wewnątrz?
612A_1.jpg

http://www.bautzen.cal.pl/609A.html

Wagon 612A do przewozów osób niepełnosprawnych.
505182-18005-7_1.jpg

http://lukasy.kolej.org.pl/gk/wagbag.html
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#24
Mam takie jeszcze pytanie co do wagonu 612A. Różni się on na pierwszy rzut oka mniejszą ilością wywietrznikow na dachu oraz inaczej umiejscowionymi oknami. Ile takich wagonów powstało i czy może ktoś posiada zdjęcia wewnątrz?
Jechałem kiedyś wagonem tego typu w pociągu "Hańcza", zdjęć jednak nie posiadam. Wagon posiada przedział kierownika pociągu (między przedziałami pasażerskimi a bagażowym), pełne ścianki w przedziałach, obydwa przedziały WC oraz sprawne drzwi ładunkowe. Po sieci gdzieś lata filmik, gdzie owe drzwi są beztrosko otwarte w trakcie jazdy.

Odnośnie zdjęcia z wagonem za SU46 - dalej z kolegą Lukasy nie wiemy, co to był za wagon, a dokładniej jego dziwne drzwi ładunkowe.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#25
Dzięki za wszelkie materiały i informacje, są bardzo pomocne przy projektowaniu blach. Nie długo postaram się coś zaprezentować.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#28
A czy ktokolwiek mógłby cokolwiek ... na temat poniższego wagonu typu 612A? Ma on nietypowe okna oraz być może jakoś przearanżowane wnętrze, itp.
Kursował w poc. Ex. "Giżycko" relacji W-wa - Giżycko - W-wa w 2002 roku. Zdjęcie zaczerpnięte ze strony Michała Kaweckiego http://www.starejuchy.pl/kolej/index.html i zapewne jego autorstwa.
 

Załączniki

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#29
A czy ktokolwiek mógłby cokolwiek ... na temat poniższego wagonu typu 612A? Ma on nietypowe okna oraz być może jakoś przearanżowane wnętrze, itp.
Kursował w poc. Ex. "Giżycko" relacji W-wa - Giżycko - W-wa w 2002 roku. Zdjęcie zaczerpnięte ze strony Michała Kaweckiego http://www.starejuchy.pl/kolej/index.html i zapewne jego autorstwa.
Zakratowane okna i czarne ramy jak w wagonie pocztowym. Co do wnętrza to wygląda jakby były tam tylko 2 przedziały dla podróżnych - pierwsze 2 okna.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
377 1 0
#30
Wagon w składzie pociągu przyspieszonego RACHOWIEC relacji Zwardoń - Katowice (data wyk. zdjęcia 18.06.2006). Na youtube znalazłem filmik z tym pociągiem (rok pożniej niż moje zdjęcie). Wagon znajduje sie na końcu składu
 

Załączniki

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
152 1 0
#31
Jak widać, charakterystycznym elementem "rowerówek" oprócz wieszaków i stojaków, były także wyciecia w ścianach przedziałowych umożliwiające obserwację rowerów (a przy okazji współpasażerów z innych przedziałów)
Jeszcze po roku 2000 te wagony miały pełne ściany przedziałowe. Wycięcia pojawiły się później.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#32
Jeszcze po roku 2000 te wagony miały pełne ściany przedziałowe. Wycięcia pojawiły się później.
Istotnie, wagony "rowerowe" pojawiły się w ramach zagospodarowania wagonów bagażowych i półbagażowych po zaprzestaniu przez PKP PR przewozów przesyłek w tych wagonach w 2003 roku (oficjalnie nie opłacały się). Przebudowę wykonano w warsztatach spółki w Gdyni Postojowej (Leszczynkach) oraz Słupsku.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#33
Wagon w składzie pociągu przyspieszonego RACHOWIEC relacji Zwardoń - Katowice (data wyk. zdjęcia 18.06.2006). Na youtube znalazłem filmik z tym pociągiem (rok pożniej niż moje zdjęcie). Wagon znajduje sie na końcu składu
To nie jest ten sam wagon - wystarczy przyjrzeć się oknom jednego i drugiego.
Mógłbyś podać numer tego, sfotografowanego przez Ciebie?
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#34
Drogą dedukcji (oraz dzięki programowi NRWAG 2.0 i wyraźnie widocznej siódemce w samokontroli) doszedłem, że najpewniej to jest 50 51 82-08 011-7 BDrds.
 

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
377 1 0
#35
Niestety nie zapisałem sobie wtedy numerów ani serii (seria odczytana ze zdjęcia dla tego może być błędna). Nie twierdze że są to te same wagony, tylko stwierdzam fakt ze w tej relacji jeździły te wagony.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#37
Dawno nie było nowości, więc dodam taką nowość. Po długim szukaniu i kombinowaniu co do kolorów malowania wagonu, to można uzyskać wymieszany kolor w puszcze po ok 30zł od puszki. Bądź użyć zamienników kolory vallejo 70344 jako pas i 70877 brąz.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 14
Tabor 29
Tabor 4
Tabor 0

Podobne wątki