• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

wagon 404W i pokrewne

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#21
Rewolucja dla Zetki !? Super. Trzeba tylko uważać żeby zderzaki nie haczyły. Szymon - Gratulacje za upór.
Mam nadzieję, że fabryka zrobi akcję serwisową dla 401Z ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#22
Aby nie było że tylko kolega @Zdrada69 coś działa w skali mikro... mnie też się udało okalkować parę wagonów w amoku choroby pomiędzy godziną 00:00 a 2:00 nad ranem. Mam nadzieję że to początek małego składu jaki chce zrobić w tej skali i dla tej lokomotywy ;)
20190217_184225-1.jpg

jak będzie tylko okazja to zrobię lepsze zdjecia na swojej dioramie i się nimi z wami podzielę. Niestety w tych wagonach sprzęgów nie skracam już.... ale to chyba efekt wygody.... ostatnio podczas zabawy stwierdziłem że spinanie tych malutkich sprzęgów USA jest mega upierdliwe :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#26
No to poczekają - w tym malowaniu to pewnie tylko węgiel czy miał wchodzi w rachubę ...
Ja do PKP mam mam 3 opcje (choć jeszcze nie w 100% wszystkie trzy skończone) - węgiel, drewno zarówno dłużycę jak i papierówkę oraz złom - tak na podmiankę.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#29
W VI ep to raczej już nie... Co prawda istnieją jeszcze cukrowniane bocznice kolejowe, ale zasadniczo służą one do zaopatrywania w opał (węgiel, miał) i wapień. Buraki dziś to chyba tylko samochodami się wozi... :confused:
Błąd Tadeuszu. Ostatnio (chyba w tym roku) w Krakowie Płaszowie widziałem skład ET22 z węglarkami pełnymi buraków. Ładunek o tyle ciekawy że aż syna zainteresował. Sam byłem zaskoczony.... ale jak widać jeszcze wożą. Zdjęcia chyba nie mam....a jeśli przypadkiem znajde to wrzucę.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#31
Właśnie próbuje sobie przypomnieć jakie nasiona są dobre do robienia buraków do Zetki.
Kiedyś dla wagonu wąskotorowego zrobiłem coś takiego...