• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK wagon 401Z i jego wariacje......401Zb, 401Zk, 401Ze

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
@Astro a u nas ...

Na całej połaci - smog.
W przeróżnej postaci - smog.
Na siostry i braci
Zimowy plakacik - smog... smog.

Na naszą równinę - smog.
Na każdą mieścinę - smog.
Na tłoczek przed kinem
Na ładną dziewczynę - smog... smog
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Suszyłem dziś model po lakierowaniu w kuchni. Żona robiła wypieki i przypadkiem sypnęła mąką po wagonie.....i teraz jest taki omącony :)
20181114_004102.jpg

Na ładunek przyjdzie czas. Muszę zrobić parę sztuk wagonów :)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Pado...podziękuj połówce za patyne po jakimś wapnie. Tylko jak to zbliska wygląda?? Dałbyś fotkę samego wagonu po patynie...czy ta mąka nie jest zbyt gruboziarnista...??

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pado...podziękuj połówce za patyne po jakimś wapnie. Tylko jak to zbliska wygląda?? Dałbyś fotkę samego wagonu po patynie...czy ta mąka nie jest zbyt gruboziarnista...??
Dam dam, tylko czy potem nie zepsuje się wrażenie finalne jak dostrzeżesz mikro warstwy z wydruku 3D. Mąka raczej gruboziarnista nie jest. To typ 650 od babuni :)

Pozdrawiam,...
No Szymon - widok tego na biało ubrudzonego - .....
Pawle wiem i zdaję sobie z tego sprawę że takie cudo pasuje popełnić w 3D....ale to za jakiś czas może. Teraz inny projekt w głowie się rodzi ;) Jeśli zaś chodzi o biały wagon to właśnie ta węglarka z twojego drugiego zdjęcia była dla mnie inspiracją :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
To jeszcze półprodukt... ale powoli wyłania się z tego kolejny model wagonu rodem z naszych polskich szlaków :)
20181205_000028.jpg
Pierwszy przymiarki do seryjnego modelu wyglądają obiecująco...
20181205_000119.jpg
Na model pójdzie kolejna warstwa bezbarwnego + wash i na koniec półmat lub mat. Wtedy wszystkie te reflexy znikną....jan na tym brązowym wagonie...
20181205_000755.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Obstawiam że FXD.... ale kompletnie nie pamiętam. Teraz drukuje kolejny wagon w innej ofientacji. Zobaczymy jak wyjdzie. Powinien lepiej :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ale ten wagon był drukowany tak samo (orientacja) jak niskoburtowa i w tym samym materiale. Teraz wagon pokryty jest błyskiem więdz wszystko będzie widać i odbijać światło. Tak samo było z brązowym wagonem. Tylko że na wagon jeszcze pójdą lakiery i efekt końcowy ulegnie zmianie. O to jestem spokojny :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No chyba że tak - ja nie miałem na myśli "pobłysków" tylko ogólna "=gładkość powierzchni" - poczekamy na efekt końcowy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No chyba że tak - ja nie miałem na myśli "pobłysków" tylko ogólna "=gładkość powierzchni" - poczekamy na efekt końcowy.
Domyślam się że chodzi o gładkość powierzchni :) Taki sam problem był przy niskoburtowej... ale wash i lakier matowy zrobił swoje. Do tego problemem jeszcze może być sam kolor. Tu jest niebieski. Tam był brązowy który też inaczej pochłania/odbija światło. Do tego efekt struktury burty potęguje jeszcze jej powierzchnia.... która jest prawie 2x większa jak w niskoburtówce :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
M
Tabor 4
A
Tabor 7
H
Tabor 47
A
Tabor 15

Podobne wątki