• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK wagon 401Z i jego wariacje......401Zb, 401Zk, 401Ze

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Nie pamiętam. Malowałem go z jakieś 2 miesiące temu. Obstawiam w jego przypadku aerograf i farbę MrHobby ta co szła na budę SU46.
 

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
Trochę odświeżę temat. Wagony Pado są rewelacyjne, mam jednak pytanko, jaka jest różnica naszego 410Z z niemieckim Rlmmps 651, produkowanym przez Fleischa pod nr np. 845601? Na pierwszy rzut oka to brak wycięć w ostoi i chyba wózek, ale czy są inne różnice, np dlugość? Pytam bo moze daloby się zrobic "low budget 401Z" na bazie tej podczołgówki?
Pozdraw
Storch
ps. Zmierzyłem wirtuanie. Ten niemiecki wychodzi jakieś półtora metra krótszy w oryginale...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
....Pytam bo moze daloby się zrobic "low budget 401Z" na bazie tej podczołgówki?
Pozdraw
Storch
ps. Zmierzyłem wirtuanie. Ten niemiecki wychodzi jakieś półtora metra krótszy w oryginale...

Cześć. Dziękuję za docenienie mojej pracy. Co do wagonu low budget to tak można takowy zrobić.... tylko wg mnie nic nie będzie zgodne z moim modelem/oryginałem. Mój wagon ma długość ok 76.5mm ze zderzakami, a niemiecki 68mm. Mój ma zgodne wózki 1XTa...a niemiecki ma zupełnie inny typ. No i najważniejsze to sam kształt bocznej scianki ramy naszego wagonu, który jest zupełnie inny jak to co prezentuje niemiecki wagon. Wg mnie to za dużo detali aby ten wagon mógł udawać nasz :)
 
Reakcje
39 0 0
Dzięki za odpowiedź. Po pomiarach faktycznie lepiej robić 401 od zera jak go zrobił Pado. Ale-idąc "za ciosem" - może jakieś inne wagony PKP dałoby się metodą adaptacji zrobić? Mam na mysli konkretnie platformę szescioosiową Samms oraz węglarkę Eaaos- (601w). Ciekawe czy osadzenie np. drukowanych pudeł na wózkach od 6osiowych talbotów Roco/Fleisch daloby wlasciwy efekt. Zwlaszcza te drugie pozbawione zderzaków i wyposazone w sprzęgi MTL udające Sa3 bylyby ciekawe... UMF zdaje się tylko w tt je robił.
Pozdraw
Storch
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
@storch jesli chodzi o wózki 3 osowych talbotów i platform Flesia to są one inne jak nasze wózki w wagonach o których piszesz. Na siłe można by było zaadoptować taki wózek... ale pewnie bedzie problem z modelem 3d takiej platformy. Będzie za cieńka i za wiotka do tego nie wiem jak wygląda tam sprawa kinematyki sprzęgu. Jeśli zaś vhodzi o węglarkę powinno być łatwiej.
 
Reakcje
39 0 0
Co do wózków to jest wybór, bo mamy szescioosiowce talboty (Roco, Flm), platformy Brawy i wagon teleskopowy Flm. Niestyty jaby próbować z wagonu teleskopowego zrobić naszą platformę Samms to oczywiscie dlugosć nie pasuje. Z węglarką toi tak pudlo chyba trzeba od zera projektować, kiedyś myslalem ze Dapole z allegro nadalyby się ("twin gondola") ale to nie to. Pozdraw. Storch
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Ważniej od rozstawu wózków jest sam rozstaw kół w tych wózkach i ewentualny ich kształt maskownic. Przecież same czopy wózka możesz ustawić gdzie chcesz. Toż to nie podwozie lokomotywy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
Teraz gdy jest gdzie śmigać.... stwierdziłem że mi brakuje tych wagonów..... zdecydowałem ze czas wrócić do tematu w inny sposób.
Całość jest postawiona na seryjnym podwoziu Flesia z lekkim wycięciem.
Najpierw jakieś kopytko...do lutowania i cięcia ramy
20211211_160349.jpg
Potem już tylko składanie...
20211212_201517.jpg
20211215_113454.jpg
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
@storch, tak jest... ale efekt braku WASHa... zapewne po nim przetłoczenia będą lepiej widoczne ;) Muszę w garażu jakąś bocznicę dla nich zrobić ;)

Tylko co te wagony tak naprawdę woziły.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.516 33 0
to podwozie jest osobną częścią. Mogłeś je pomalować na szaro-beżowo-drewniany kolor.
Tak podłoga to osobny element... ale na etapie budowy nie ma co go malować na inny kolor. Temat podłogi jest jeszcze otwarty. Przemalować go to najmniejszy problem. Temat będę ogarniał jak zrobię kolejne wagony i będę szykował dla nich washa. Można to zrobić zwykłym pędzlem lub np przy użyciu laserowo ciętego forniru ;) Kiedyś takie podłogi robiłem do wagonu w skali Z.
45-wagon 401Z.jpg
a w życiu widać że są różne kolory
20211216_011107.jpg
zrzut z tego filmu
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
M
Tabor 4
A
Tabor 7
H
Tabor 47
A
Tabor 15

Podobne wątki