• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model wagonu krytego typu 23K firmy Rivarossi

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
W oczekiwaniu na kilka rzeczy do modeli zabrałem się za przebudowę modelu Rivarossi na 23K Kddet w epoce IIIc. Ogólnie model ładny, ma sporo detali, ja jednak niektóre wyrzuciłem i wstawiłem trawione własnego opracowania. Do tego trawiony dach z imitacją ryfli. Brakuje jeszcze jednej kratki na list przewozowy z jednej strony, model wymaga jeszcze kilku dociągnięć szlifierskich i będzie gotowy do pomalowania podkładem Weinerta. Docelowo farby tego samego producenta i lakier MM. Dołączam również zdjęcia kilku detali które powstały dzięki pomiarom oryginałów.

DSCN0407.jpg
DSCN0391.jpg
DSCN0396.jpg
DSCN0411.jpg
DSCN0376.jpg

DSCN0379.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#4
Dzięki Robert, miło mi :) z trawionek dojdą jeszcze nowe uchwyty przeprawy promowej, duże tablice przestawcze (te które są czyli fabryczne zostaną w tym modelu, jedynie je przeniosę jeszcze na właściwe miejsce), oraz uchwyty końca składu w wersji z mocowaniem trapezowym. Ale to niebawem, wtedy zaprezentuję już wagon po malowaniu podkładem i docelowymi barwami :)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#9
@draccus, dzięki. Cieszę się, że detale się podobają :). Zmienię jeszcze te fabryczne uchwyty końca składu, bo są do bani.

Zbyszku, mam takie uchwyty końca składu, ale do samodzielnego poskładania lub gotowe. Jak coś to pisz na pw.

Do drugiego Zbyszka: nie mam pojęcia, z którego wypustu są te wagony. Mają nr katalogowy HR6281 i są w plastikowym przezroczystym pudełku, a to z kolei w czerwonym kartoniku Rivarossi. W kwestii dachów również zapraszam na pw.

Skład trzech wagonów Rivarossi po konwersji na 23K PKP. Wstawione detale fototrawione: dach ryflowany, stopnie manewrowego, uchwyty końca składu (2 rodzaje), tablice przestawcze hamulca, uchwyty przeprawy promowej, kratki na listy przewozowe (2 rodzaje). Do tego są tarcze końca składu, które można sobie włożyć w trawione szczeliny w uchwytach. Wg mnie wagony są godne polecenia m.in. ze względu na szczegółowo odtworzone podwozie, imitacje cięgien hamulcowych, itp. Do pełni szczęścia modele można jeszcze dozbroić w sprzęgi powietrzne i sprzęgi śrubowe. Malowanie i patynowanie jest wykonane przez Mariusza (@telewizor11), za co mu bardzo w tym miejscu dziękuję :).

DSCN4770.JPG
DSCN4772.JPG
DSCN4781.JPG
DSCN4782.JPG
DSCN4786.JPG
DSCN4774b.jpg
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#10
Kolejne 23K wykonane w rybnickim ZNTK, zainstalowano detale trawione takie jak stopnie manewrowych, tablice przestawcze hamulca wraz z cięgnami, kratki na list przewozowy, uchwyty końca składu, ryflowany dach. Malowanie farbami Weinert, modele czyste, bez patyny. Kalki od Alegratki.

DSCN9008.JPG DSCN9011.JPG DSCN9012b.jpg DSCN9016.JPG
 

Podobne wątki