• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon 120A wycięty laserem- wydawnictwo ADW MODEL.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
A

Anonymous

Gość
#1
Witam, czekając na blaszki do Pt47 , zamieszczam krótką relacje z budowy modelu wagonu 120A w skali 1/87 całkowicie wyciętego laserem z kartonu , model bedzie wkrótce w sprzedaży.
Model jest wycięty z tektury kilku grubości - 1mm, 0,5mm, 0,2mm, oraz elementów grawerowanych laserem takich jak stopnie , blachy ryflowane, ramki okien i wiele innych .

W zestawie znajdzie się szczegółowa instrukcja montażu, wykaz farb potrzebnych do malowania, kalkomanie do oznaczenia wagonu, Wszystkie arkusze zapakowane będą w podełko kartonowe z kolorową okładką.
Model został zaprojektowany na podstawie dokumentacji fabrycznej, zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły możliwe do wykonania w modelu tej wielkości(odwzorowaliśmy wszystkie elementy znajdujące się na podwoziu wagonu jak i wewnatrz), model bedzie posiadał wózki wykonane z kartonu ale po pewnych modyfikacjach bedzie mozna założyc wózki fabryczne i eksploatować wagon w skaładach jeżdżcych po makietach, konstrukcja modelu jest zwarta i mocna po sklejeniu więc nie ma obaw o wytrzymałość .
ps. te klocki wewnątrz wagonu będą zmienione, są to podstawy siedzeń, imitują grzejniki pod siedzeniami i będą w formie pudełek.
Sam model jest dobrze spasowany(jak narazie) ale dla idealnego efektu wykończenia trzeba będzie tu i uwdzie przed malowaniem ,zastosowac szpachlówkę i to nie dla tego ze cos nie pasuje ale po to aby np. obłości dachu mozna było idealnie wyprofilowac.

Na początek kilka fotek z budowy pudła wagonu.

Pytania mile widziane .
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
popowe napisał(a):
To ja mam pytanie co do przybliżonej ceny wagonu?
cena jest negocjowana z firmą która wykona cięćie laserem (tanie to niestety nie jest), ale myslę ze w okolicach 150zł za egzemplaz się zmieścimy (w tą cenę wliczony będzie już vat).
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
Nie chodzi już o sztuke, takie sa koszty ciecia laserem, po odliczeniu kosztów własnych niewiele na tym zarobimy, ale cóż, liczymy na to ze modele się przyjmą i jesli będzie popyt to spadną i ceny(zamówienie większej ilości modeli skutkuje upustem na usługę cięcia), wysyłka jest przy tej cenie gratis , a model jest bardzo szczegółowy(więc im więcej elementów do wycięcia tym więcej to kosztuje) , jutro zamieszcze fotke podwozia po przyklejeniu wszystkich elementów.
Prośba do wszystkich, proszę nie prowadzić dyskusji o cenach tylko o modelu.
Pozdrawiam
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
ciekma napisał(a):
A same budy dało by się taniej?
Nie, to jest kompletny model który będzie wydany jako kolejny numer w naszym wydawnictwie więc nie ma takiej mozliwości.

Aktualnie w opracowaniu jest model lokomotywy spalinowej Ls60,ale nie mam danych odnośnie wyposarzenia w kabinie i tu prośba do wszystkich jesli ktoś ma jakiekolwiek materiały dotyczące wnętrza kabiny Ls60 to będę wdzięczny za udostępnienie.

Chciał bym jeszcze dodać że mamy dokumentację do kilku bardzo ciekawych wagonów, min do wagonu pojemnikowego do przewozu karbidu, wagonu węglarki 17W, wagonu Gags itp,jak również do wagonów pasażerskich.
W planie są również lokomotywy - parowozy, spalinowe, elektrowozy , wszystkie modele bedą wykonane z dokumentacji fabrycznej oraz z pomiarów własnych na podstawie oryginałów(np. Sn52+doczepa zwymiarowane w skansenie w Kościerzynie)i odwzorowane do najdrobniejszych (wykonalnych dla skali 1:87)szczegółów.

Modele powinny zadowolić wszystkich sklejaczy i nie tylko, oczywiscie wszystko będzie zależne od popytu.
Pozdrawiam
 

Robert Wolski

Użytkownik
ŁKMK
Reakcje
59 0 0
#8
Jak zobaczyłem wagon od spodu to już wiem, że kupię.
Oprócz Ls60 proponuję Ls40. Małe lokomotywy, w sam raz gdzieś na bocznicę a z racji swoich niewielkich wymiarów nie powinny zbytnio obciążyć kieszeni. Myślę, że jest to temat który wielu może zachęcić do spróbowania kartonu.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#9
Pomysł ciekawy i trafiony, karton to naprawdę bardzo dobry materiał modelarski a przez wielu niedoceniany. Może warto się zastanowić jednak nad elementami grawerowanymi laserem. Ze swojego skromnego doświadczenia wiem, że nie zawsze to wychodzi dobrze a i zajmuje sporo czasu na laserze. Być może spróbujcie dogadać się z którymś z "trawiaczy" i wydajcie do tego zestaw blaszek fototrawionych. Jeśli nie jako element podstawowy to chociaż jako opcję.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#14
Wózki sie kleją ,narazie ramy z wyposażeniem.

Uwaga, jeśli są chętni na taki model to proszę o info na PW , będziemy wiedzieli ile wyciąć na dzień dobry ponieważ modele nie będą dostępne od ręki, sprzedaż na zasadzie- zbieramy zamówienia, tniemy , wysyłamy , nie bedziemy cięli ,,na magazyn,, w dobie kryzysu jest to uzasadnione.
Zamówienia mozna składać również na adres metalart@vp.pl
Cena została ustalona na 139zł !!!


Co do blach , niestety zwiększyło by to koszty o kolejne ok.40 zł więc odpada, ale dla niedowiarków ostatnia fotka.
 

Załączniki

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#19
Pytam dlatego, ze ja zajmuje sie epoką III (i tu wiem że 120A nie pasuje ni w ząb), ale wagonami z Poznania i najbliższej okolicy też nie gardzę w epokach późniejszych.

Dlatego stawiam pytanie jasno. Jakie przydziały, jakie relacje. Niestety z rysunków tego nie da sie odczytać.

P.S. Oliwka wygląda nader godnie :D
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#20
Grzeju napisał(a):
Pytam dlatego, ze ja zajmuje sie epoką III (i tu wiem że 120A nie pasuje ni w ząb), ale wagonami z Poznania i najbliższej okolicy też nie gardzę w epokach późniejszych.

Dlatego stawiam pytanie jasno. Jakie przydziały, jakie relacje. Niestety z rysunków tego nie da sie odczytać.

P.S. Oliwka wygląda nader godnie :D
przedstawie skan kalkomanii sciagniety z oferty producenta kalkomanii(niestety nie mamy wlasnych i musielisy sié oprzec na kalkomaniach dostépnych w ogolnej sprzedazy) , Lébork raczej jest fikcyjny , prawdopodobnie nie bylo tam takich wagonów na stanie a jedynie 4 ryflaki.
co do tablic kierunkowych beda wydrukowane w relacjach -.Gdynia-Koscierzyna, Zagorz - Jaslo, Kartuzy-Lebork
Generalnie opisy i kierunki dla tych numerów wagonów mozna czésciowo przyjác za fikcyjne, ale brak danych (oraz brak wlasciwych kalkomanii dostepnych na rynku)zmusza nas na takie ustépstwa,mysle ze nie bedzie to problemem poniewaz z posiadanych kalkomanii mozna zestawic w przyblizeniu wlasciwy opis wagonu i relacji.
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki