• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon 120A wycięty laserem- wydawnictwo ADW MODEL.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#61
Niestety na tym forum zaden temat nie zakonczy sie hapy endem(czy jak to sie tam pisze), zawsze ktos musi zostac gwiazdą i wyłuszczac swoje racje!
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#64
CoCu napisał(a):
A Darek W napisał przecież wprost, że oczekuje jedynie konkretów co do wad modelu testowego
to poprosimy jeszcze o lepsze fotki - wykonane prostopadle do płaszczyzn wagonu (np. bok wagonu składający się z 3 zdjęć) Być może ułatwi to wychwycenie jeszcze jakichś błędów.
 
Reakcje
35 0 0
#66
Co prawda tego wagonu chyba nie kupię - nie miałbym czasu na jego budowę. Chociaż bardzo mi się podoba.
Ale jak będzie jakaś polska lokomotywa to wezmę na pewno :)
Najlepiej jakiś parowóz - marzy mi się Ty23 :)))
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#67
szymongodlewski napisał(a):
Co prawda tego wagonu chyba nie kupię - nie miałbym czasu na jego budowę. Chociaż bardzo mi się podoba.
Ale jak będzie jakaś polska lokomotywa to wezmę na pewno :)
Najlepiej jakiś parowóz - marzy mi się Ty23 :)))
Parowozy sa w planie, ale rece opadają jak se pomysle ze znowu bedzie ....przeciez tilig robi Ty23 wiec po co robic z papieru.....albo ....Pt31- bez sensu, przeciez brawa zrobila.....
i porownania z zabawkami, niektorzy na tym forum musza sie nauczyć kilku rzeczy:
- co to jest model kartonowy
- co to jest zabawka tiliga, piko i innych takich(co to jest przemalowanka na bazie tych że)
- co znaczy porownanie zabawki do modelu
- co to jest MODEL KARTONOWY WYCIETY W CAŁOŚCI LASEREM.
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#68
Darek W napisał(a):
niektorzy na tym forum musza sie nauczyć kilku rzeczy:
- co to jest model kartonowy
- co to jest zabawka tiliga, piko i innych takich(co to jest przemalowanka na bazie tych że)
- co znaczy porownanie zabawki do modelu
- co to jest MODEL KARTONOWY WYCIETY W CAŁOŚCI LASEREM.
No to się teraz krew poleje. Żeby Ci nie było smutno samemu pod pręgierzem to dopiszę.
- co to jest modelarstwo, a co kolekcjonerstwo.

Darek W napisał(a):
... na tym forum ...
Nie deprecjonuj tego forum, bo nie jest wybitne.
 
Reakcje
35 0 0
#69
No tak, ale ja napisałem o tym parowozie specjalnie - jako potencjalny zainteresowany. Mogę się zdeklarować, że taki model jak Ty23 na pewno kupię. A napisałem o Ty23 bo akurat dla mnie by był najciekawszym parowozem polskim. Ale Ty45 czy OKl27 też bym nie pogardził :)
Kibicuję tym projektom, bo wiem że modele kartonowe wcale nie ustępują innym... pod warunkiem, że ma się odpowiednie umiejętności :)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#70
szymongodlewski napisał(a):
No tak, ale ja napisałem o tym parowozie specjalnie - jako potencjalny zainteresowany. Mogę się zdeklarować, że taki model jak Ty23 na pewno kupię. A napisałem o Ty23 bo akurat dla mnie by był najciekawszym parowozem polskim. Ale Ty45 czy OKl27 też bym nie pogardził :)
Kibicuję tym projektom, bo wiem że modele kartonowe wcale nie ustępują innym... pod warunkiem, że ma się odpowiednie umiejętności :)
Spoko , damy rade !!!!
ps. opracowujemy model parowozu ktory bedzie wydany po wakacjach i napewno nie bedzie kosztowal 2180 zl, ale nie bedzie wiele odbiegal od tamtego(no chyba jedynie brakiem napedu i nie z metalu czy plastyku) a jak mi sie wydaje, pod wzgledem szczegolowosci bedzie go przewyzszal -epoka IIIB

Wagon 120A klei sie od nowa , zeby nie bylo ,,zenady,, jak to okreslil jeden z uczestnikow w tym temacie, jutro dam fotki tego co jest , a za kilka dni bedzie nowy model i jego fotki.
Pozdrawiam
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#71
Darek W napisał(a):
pepej napisał(a):
Osobiście skusiłbym się gdyby cena wycinanki razem z trawionkami nie przekraczała 120zł
Tu cie boli co, a pisales ze tillig jest ładny i powabny, wiec co stoi na przeszkodzie abys kupil sobie tilliga?
przeciez dla ciebie nie jest wazne aby byl to MODEL, wystarczy ze jest to zabawka a Tillig spełnia w 100% twoje zapotrzebowanie.
Nic mnie nie boli :) Darku spokojnie, Tillig-a już mam !!

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/hpim1686_283.jpg
Ba nawet pięć :D


Z całym szacunkiem dla Twojego modelu i pracy nad nim - nic do niego nie mam , ba nawet mi się podoba, ale go nie kupie bo lubię się bawić moimi zabawkami :grin:
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#73
Zapowiada się bardzo dobry model po wprowadzonych poprawkach. Podniesiona została kwestia iż wagon mógłby być drukowany w kolorze. Osobiście uważam to za nietrafiony pomysł i zwiekszenie kosztów produkcji. Były już wagony 1 i 2 klasy w wycinance wraz z lokomotywą EM10. Jakoś nie zauważyłem aby te modele cieszyły się popularnością. Sporo pracy trzeba włożyć w retuszowanie modelu - tyle co malowanie w całości a efekt po pomalowaniu całości jest zdecydowanie lepszy!

Byłbym zainteresowany zamówieniem pewnej ilości zmodyfikowanych zestawów wagonów:
-bez pudełka na zestaw części (chyba że mieści sie w nich gotowy model i pełni ono rolę gablotki)
-bez kartonowych wózków i zestawów kołowych
-z uproszczonym podwoziem wyciętym z tworzywa przystosowanym do kinematyki i niekartonowych wózków
-bez kalkomani gdyż stacja Lębork mnie nie interesuje. Mam kilka innych oznaczeń ze stacji Gliwice!
Obniżyłoby to zdecydowanie koszty zestawu dając możliwość budowy serii modeli na makiety!


W formie obecnej może zamówię 1 szt wagonu, ze względu na ogrom prac i problemów z dostosowaniem modelu do ruchu.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
Darek W napisał(a):
szymongodlewski napisał(a):
Co prawda tego wagonu chyba nie kupię - nie miałbym czasu na jego budowę. Chociaż bardzo mi się podoba.
Ale jak będzie jakaś polska lokomotywa to wezmę na pewno :)
Najlepiej jakiś parowóz - marzy mi się Ty23 :)))
Parowozy sa w planie, ale rece opadają jak se pomysle ze znowu bedzie ....przeciez tilig robi Ty23 wiec po co robic z papieru.....albo ....Pt31- bez sensu, przeciez brawa zrobila.....
i porownania z zabawkami, niektorzy na tym forum musza sie nauczyć kilku rzeczy:
- co to jest model kartonowy
- co to jest zabawka tiliga, piko i innych takich(co to jest przemalowanka na bazie tych że)
- co znaczy porownanie zabawki do modelu
- co to jest MODEL KARTONOWY WYCIETY W CAŁOŚCI LASEREM.
Dla Ciebie takie opnie powinny stanowić powód do przemyśleń, a nie do ubliżania, czy porównywania zabawek do modeli. To co dla Ciebie jest modelem kartonowym dla mnie jest zabawką. Tyle razy było to już dyskutowane, że kolejne dyskusje można przyrównać do gustów, o których się nie dyskutuje !!!

Pomyśl nad tańsza wersją przygotowaną dla kolejkowiczów pod montaż kinematyki i wózków bez tej skomplikowanej ramy bo choć piękna to na makiecie jej i tak nie widać, a ja osobiscie nie mam zamiaru spuszczać się nad każda belka i przewodem hamulcowym.

Co Cie kosztuje wykonanie prostszej wersji ?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#75
Też uważam że warto pomyśleć nad wersją samej budy w celu zrobienia jeżdżącej wersji tego kultowego wagonu.
Pomyśl też o wytrawkach, np. ramy okien, czy nie lepiej niż z kartonu?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#76
Witam, Panowie nie bedzie wersii -samo pudlo- nie ma takiej mozliwosci.
Model wagonu 120A jest w calosci modelem kartonowym redukcyjnym i jako calosc bedzie sprzedawany.
Wydawnictwo ADW MODEL to taka sama oficyna jak GPM, ZETKA itp, wydajemy modele kompletne(choc ,,wydrukowane,, inna technologia), inaczej nie mozemy-2 egzemplaze oddajemy do biblioteki narodowej, jak sobie wyobrazacie samo pudlo wagonu jako model??? i to pudlo musialo by byc kolejnym numerem naszego wydawnictwa.
Widzieliscie aby Maly Modelarz wydal model okretu a w nastepnym numerze sam kadlub - bo taniej?
Jesli cos bedzie to jako ,,dodatki do modelu,, ale narazie nie mamy mozliwosci wykonania np. blaszek do modelu , zreszta jaki to ma sens skoro w wydanym numerze musi byc komplet czesci?? i np. drzwi z zaluzjami beda w wydanym modelu grawerowane i to samo robic w blaszkach?
Mamy zamiar wydac kolekcje modeli taboru uzywanego w polsce(i nie tylko), i beda to modele rozne, wielkoscia i cena, model wagonu osobowego i model parowozu to modele najdrozsze, taki 17W bédzie wiecej niz polowe tanszy od 120A, wszystko zalezy od czasu ciecia i ilosci grawerowanych elementow ,tam gdzie to bedzie mozliwe zrezygnujemy z grawerowania ale za to zwiekszy sie pracochlonnosc poniewaz przybedzie elementow do zlozenia.
Maja to byc modele maksymalnie zdetalizowane, a wiec i pracochlonne, beda modele latwe i trudne do wykonania ale efekt koncowy powinien zadowolic nawet najwybredniejszych.
To dopiero poczatek , mamy w planie wiele wagonow i lokomotyw, bedzie obrotnica(napewno nie bedzie budynkow itp).
Generalnie wydajemy KOMPLETNE MODELE POJAZDOW SZYNOWYCH wyciete laserem, kazdy model to kolejny numer naszego czasopisma i nie bedzie polowek czy fragmentow modeli, mija sie to z celem.
Ps.Pepej -przepraszam!!, jakos ostatnio nie moge ciebie zrozumiec.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#77
EP05 , niektorzy pamietaja, stary model kartonowy mojego autorstwa, mialy byc wydane dwie wersje drukiem kolorowym tradycyjnie jako EP05 i EU05 w przyszlym roku zostana poprawione uszczegolowione i wydane jako wyciete laserem juz jako jeden model ale w 2 opcjach jako EP i EU, a tymczasem biore sie za Ls 60 bo blach do metalowej Pt47 jak nima tak nima ;)
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#78
Darek W napisał(a):
Ps.Pepej -przepraszam!!, jakos ostatnio nie moge ciebie zrozumiec.
Ja również przepraszam za zgryźliwe pytanie, które Cie sprowokowało :oops:
Chwyt marketingowy czy dyskusja porównawcza do Tillig-a pomogła ?
W tej kwestii będzie nam się ciężko zrozumieć bo ja nie pojmuje jak można mieć model i trzymać go w gablocie i tylko się na niego "gapić".

Na każdy model kartonowy patrze jako na bazę do wykonania jedzącego modelu na makietę i kalkuluje koszty, nie miałem pojęcia, że wycinanie tego 120A jest takie kosztowne, a do tego wszystkiego nie mam zaufania do tektury. Dodam tez, że o ile 120A nie jest dla mnie interesująca pozycją to np takie EP05 chętnie kupie i wykorzystam samo nadwozie :)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#79
Spoko, damy rade!!!-lokomotyw bedzie wiecej i postaram sie aby byla mozliwosc wykorzystania samego pudla do celow ,,innych,, a chodzi konkretnie o szkielet wewnatrz, ktory wypelnia pudlo , ale mam na to rade zeby pudlo bylo puste w srodku i zachowalo ksztalt oczywiscie ;) .
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
Nie bardzo widzę sens wydawania modeli w skali makietowej jeśli nie mogą one sie poruszać po makiecie. Ale tak sobie założyłeś więc nie dziw się małym zainteresowaniem.

Chciałem zamówić u Ciebie części do modeli wg specyfikacji a nie pisałem o wydawaniu specjalnego numeru. Sam sobie stwarzasz problemy twierdząc że musiałby to być wydany model bez podwozia. Poniweaż jednoznacznie dałeś odpowiedź, że nie bedzie wersji muszę stwierdzić iż modelu nie kupię.

Poważni producenci potrafią dostosować produkt do rynku i klienta. Przykład-idąc po model lokomotywy wybierasz wersję na prąd stały/zmienny z dekoderem/bez itd. U nas w Gliwicach produkuje się Ople nawet z kierownicą po drugiej stronie. Nikt nie mówi wyspiarzom żeby sobi przekładali kierownice we własnym zakresie! Pozwolę sobie dodać parę fotek na temat związany pośrednio z koleją.
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki