• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Kupię Wagon 1 kl IC

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum

jack_flash

Aktywny użytkownik
Te wagony, których ja poszukuję, ty poszukujesz... Poszukuje się kogoś lub czegoś, nie coś. A przed "który" stawia się przecinek. Nie mówiąc o tym, że nie ma czegoś takiego, jak ICC, jest IC.
„W języku polskim nie używa się w funkcji podmiotu zaimków ‚Ja’ i ‚Ty’, chyba że chcemy wyraźnie podkreślić, że to te osoby wykonują wyrażoną w zdaniu czynność. W innym wypadku zaimek pomijamy, gdyż to samo znaczenie wyraża końcówka czasownika (orzeczenia zdania). Przykład:
Napisałem książkę.
zamiast
Ja napisałem książkę.”
P.S. Logo PKP Inter City to rozstrzelone „ICCC”. Chyba każdy rozumie o co chodzi w pytaniu.

Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Chodziło mi o zwrócenie uwagi na to, że czasownik poszukiwać w pierwszej osobie ma na końcu ę, a nie e, stąd to zaakcentowanie z użyciem zaimka osobowego "ja". Ale widocznie nie było to do końca jasne... A logo to logo, znak graficzny, jednak gdy piszemy o wagonie przedsiębiorstwa PKP Intercity (nie: Inter City), to powinniśmy używać skrótu IC, a nie ICC, czy ICCC. To, że każdy rozumie, nie znaczy, że mamy pisać nieprawidłowo.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Giełda 2
Giełda 1
Giełda 1
Giełda 3
Giełda 6