• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Waga ciężka - marpama28

OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Witam po bardzo długiej przerwie i bardzo dziękuję za komentarze do poprzedniego modelu.

Pora trochę odgruzować ten wątek, bo dawno nic się tu nie działo.

Dlatego wraz ze zmianami pogody na typowo wiosenną, razem ze słońcem przyjechała marka z południa Europy.

Iveco Stralis 2 w barwach austriackiej firmy Konig. Często spotykana na głównych szlakach w Polsce, przeważnie w centrum i na południu. Model jest przerobionym z tego który przed laty wypuściło Rietze.

W ciągniku nastąpiły zmiany:

- Pomalowane detale na czarno
- Przerobiony osprzęt ramy
- Detale tj: Lusterka pasujące do Stralisa 2, obrysówki, kogut.

W naczepie:

- Zmieniona cała rama na Herpowską
- Dodane kalkomanie z oznaczeniami.

Oryginalna ciężarówka na której się wzorowałem: (Zdjęcie z truck-potters.eu)

38812_381430e3e612bcc08281dc5f8062f25d371a5d9d.jpg


Model wyjściowy: (internet)

s-l1600.jpg


Po przeróbkach:

IMG_7515.JPG

IMG_7516.JPG

IMG_7521.JPG

IMG_7517.JPG

IMG_7522.JPG


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, Piotrek :)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Super robota. Z czego wziąłeś lusterka bo pasują super i nawet możnaby je wykorzystywać przy waloryzacji Stralisa Hi-Way.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
No i znów pokazałeś kunszt modelarski. Po przeróbkach wygląda świetnie. Podoba mi się. (y)
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
W końcu coś ruszyło w Twoim temacie :D Model jak zwykle genialnie przerobiony, szczególnie podziwiam przeróbki ramy ciągnika i naczepy.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
Rewelacyjnie się prezentuje ten ivan . Szkoda tylko że nie ma tej czerwonej obwódki do okoła lampy , bo same one piękne z tymi kalkami .
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
Dobrze że wróciłeś,bedą bardzo ciekawe prezentacje :) Model pięknie przez Ciebie zwaloryzowany i wygląda dzięki temu jak Iveco z pierwszego zdjęcia :)
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
Sam ciągnik jak i naczepa wykonane WYŚMIENICIE:D Wygląda na tej dioramie jak prawdziwy, zdjęcia po prostu wszystko zasługuje na ogromne pochwały, chylę czoła (y)
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Konigi często można spotkać na naszych drogach, Stralisy i TGXy. Jako że firma z Austrii to liczyłem że kiedyś Herpa wypuści może coś takiego. Stralis z Rietze trochę do mnie nie przemawiał przez tą naczepę. Ale Ty to jednak potrafisz zaskoczyć i zrobiłeś wszystko takie jakie być powinno, gratulacje. (y)
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Bardzo się ciesze że model się spodobał i bardzo dziękuje za wszystkie komentarze i oceny :)

A dzisiaj kolejny model ze stajni Iveco.

Tym razem Hi way w barwach Essersa. Model wyjściowy to model z AWM, jednak poddany sporym modyfikacjom bo naczepa z tego zestawu to była tragedia.

Tak więc zakres prac w ciągniku to:

- Osprzęt ramy
- Pomalowanie tylnej ściany dachu na biało
- Detale

Naczepa jest robiona na bazie naczepy z AWM z tym że tej z niższej, Jest ona przystosowana do kontenerów 45fh tak jak jest to w rzeczywistości.

Zdjęcie 1:1 ( truck-spotters.eu)

14587_b5014944f7ee4331b68d0ed8ffe18d914221a765.jpg


model wyjściowy (internet)

916751.jpg

Po przeróbkach:

IMG_7492.JPG

IMG_7494.JPG

IMG_7499.JPG

IMG_7501.JPG

IMG_7509.JPG

IMG_7511.JPG

IMG_7512.JPG


Zapraszam do komentowania i pozdrawiam, Piotrek :)
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
I to jest kolejny model, który wygląda wreszcie prawidłowo. Świetnie to wygląda na zdjęciach z parkingiem, nie mogę się napatrzeć. :D
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
W takim tempie niedługo zabraknie Ci miejsc parkingowych dla tych cudeniek :ROFL:
Te nieszczęsne Iveco z AWM.. od premiery mi się nie podobało ale po ostatnim modelu Jarka i teraz Twoim Essersie zaczynam się do nich przekonywać :) Kolejny rewelacyjny model, tak trzymaj (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Pięknie wygląda ten Essers po Twoich przeróbkach i dodatkach. Tak producent powinien wydawać model, no ale to moje marzenie... ;) Gratuluję po raz kolejny świetnej pracy modelarskiej. (y)(y)(y)
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
Pięknie prezentująca się miniaturka w malowaniu Essers.Model po Twoich przeróbkach i dodatkach prezentuje się rewelacyjnie.Gratuluję.
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
WOW! Świetnie wygląda i to kolejny dowód na to, że forma Iveco z AWM ma spory potencjał, pod warunkiem zmiany podwozia i poprawienia kilku detalmi. ;) To co, masz już Hi-Waya, masz Stralisa II to teraz pora na coś z pierwszej serii? :D
 

kosmo83

Znany użytkownik
Reakcje
4.886 2 0
Świetnie wyglądają modele w malowaniu firmy Essers ale te Iveco po twoich przeróbkach jest rewelacyjne(y)więc zostaje pogratulować kolejnego mistrzowskiego tuningu:D
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
Fajnie wygląda , widać że nie tylko mi się ciężko maluje zawiasy i rygle w drzwiach kontenerów :), co nieco by się tam przydało poprawić :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 10

Podobne wątki