• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Waga ciężka - marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#1
Witam :)Większość z Was powinna kojarzyć mnie z innego forum. Co do moich modeli, większość z nich są według mojego własnego pomysłu lub wzorowane na czymś co kiedyś widziałem na trasie i siedzi mi w głowie:)
Tak więc pierwszym modelem jaki pokaże jest Mercedes Benz Actros MP2 lowliner. Powstał on można powiedzieć zupełnie przypadkiem ;) i jak wyszedł ocenicie sami

Przeróbki to
-obniżenie zawieszenia o ok. 1 mm
-dodanie dodatkowego zbiornika paliwa
-skrętna oś
-dodana siatka w zderzaku
-wykonane całe wnętrze. tzn pomalowanie oraz dodanie schowków nad szybą, figurki oraz parę drobiazgów
-okablowanie za kabiną

Naczepa
-detale jak: lewarek do opuszczania podpór, całe tylna belka z uchwytami promowymi, koszyk na koła zapasowe oraz oznaczenia.

P1060840.JPG
P1060844.JPG
P1030338.JPG
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#4
Dziękuję za opinie :) Niedługo postaram się zrobić kilka więcej fotek Merca, ale na razie pogoda nie pozwala na obfocenie żadnego z ukończonych modeli.

Ale dziś kolej na Dafa z mojej wymyślonej firmy, który mam nadzieje że przypadnie wam do gustu ( szczególnie Mavericowi;))
Jest to Daf 105 XF SSC lowliner.
Również został poddany następującym przeróbką
-obniżenie zawieszenia o ok 1 mm
- dodanie okablowania za kabiną
- podest za kabiną
- kalki na kabinie oraz oznaczenia za nią
- pomalowane wnętrze oraz dodane detale
- skrętna oś
- trzymania spojlerów
Naczepa jest robiona na wzór tej z MB. Jedyne czego nie ma to zaczepów na tylnej belce.
P1070409.JPG
P1070414.JPG
P1070417.JPG
P1070425.JPG

P1060310.JPG
P1070421.JPG


I razem z Mesiem ;)

P1070408.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#5
Model bardzo fajny i dużo pracy widać, jednak nie podoba mi się ten podest na ramie, jakoś nie pasuję do całości modelu.
Ale to tylko moja prywatna opinia i nie należy się nią sugerować.:ROFL:
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#6
Podest jest dlatego ponieważ podczas robienia tego modelu dysponowałem jedynie podwoziem od Dafa 95XF a ono trochę się różni, więc w jakiś umiejętny sposób musiałem to zakryć, ale według nie nadaje to lekki tuningowy charakter temu modelowi.:)
 
M

Maverick

Gość
#8
Ale dziś kolej na Dafa z mojej wymyślonej firmy, który mam nadzieje że przypadnie wam do gustu ( szczególnie Mavericowi;))
Jest to Daf 105 XF SSC lowliner.
I tu mnie masz, trafileś w 10-tkę (y) DAFik rewelacyjny jak dla mnie do tego bardzo fajnie wykonana praca wlasna. Podoba mi sie to, ze pomalowaleś wnęki lamp na "globie" a takie detale dodają niesamowitego realizmu modelowi. Barwy kalkomanii bardzo fajnie zgrywaja się z naczepą, która również zostala świetnie "podrasowana" detalami.
Ale zeby nie bylo tak slodko ;) to mam pewne ale a mianowicie nie podoba mi sie ten srebrny pasek na bocznych oslonach miedzy osiowych i osobiscie bym to usunąl.
Ale model ogólnie SUPER i te zdjęcia w plenerze również. Gratuluję i szczerze zazdroszczę tego DAFa.

... ale jak ktoś nogi na desce trzyma to mnie to denerwuję.:devil:
To musialbyś zobaczyć jak ja czasem prowadzę swoją ciężarówkę :D bo tu pasażer ma nogi na desce rozdzielczej a ja jak "brykam" czasem (najczęściej po niemcach bo tam się jedzie niemalże caly czas jak po niekończącej się prostej... nie to co u mnie zakręt za zakrętem) to prowadząc po autostradzie wlączam tempomat na max prędkość i wykladam nogi na deskę a fotel w pozycję niemal leżącą i palcami jednej ręki "steruję" moim "Big wehikulem" a jak jest bardzo cieplo to czasem nogę za okno wystawiam i opieram na lusterku :ROFL:
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#10
To musialbyś zobaczyć jak ja czasem prowadzę swoją ciężarówkę :D bo tu pasażer ma nogi na desce rozdzielczej a ja jak "brykam" czasem (najczęściej po niemcach bo tam się jedzie niemalże caly czas jak po niekończącej się prostej... nie to co u mnie zakręt za zakrętem) to prowadząc po autostradzie wlączam tempomat na max prędkość i wykladam nogi na deskę a fotel w pozycję niemal leżącą i palcami jednej ręki "steruję" moim "Big wehikulem" a jak jest bardzo cieplo to czasem nogę za okno wystawiam i opieram na lusterku :ROFL:
Tak mistrzu a potem są filmiki na necie.:D:ROFL::D
 
OP
OP
marpama28

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#15
Dziękuje za wszystkie komentarze;) A te nogi na desce to miał być taki typowo polski akcent bo wiele razy widziałem pasażerów właśnie w takiej pozycji podczas jazdy. A teraz kolej na kolejny model. Został on skończony niedawno i wydaje mi się że jest on jak na razie jedyny w Polsce. Jest to MAN TGL w tandemie. Model przeszedł bardzo wiele przeróbek jak na przykład:

-dopasowanie nadkoli do kabiny
-przerobienie podwozia i całego osprzętu
-podniesienie spojlera
-długie poszukiwania odpowiedniego zderzaka
-nadkola z aluminium
-przyczepa została przerobiona na jedno osiową
-dodanie osłon przeciw-wjazdowych ( te niestety są do poprawienia)

A teraz zdjęcia:

P1070674.JPG
P1070675.JPG
P1070686.JPG
P1070687.JPG
P1070678.JPG
P1070683.JPG


Zapraszam do komentowania:)
Pozdrawiam Piotrek ;)
 
M

Maverick

Gość
#18
Mi również się podoba ten model i ta konfiguracja, ale jak zwykle mam male zastrzeżenia ;) Mianowicie mnie rażą dwie rzeczy: Pierwsza to ta "pomarańczowa skórka" na lakierze a druga to te pokrzywione niemilosiernie "anty-wjazdy" boczne, które przez to w ciężarówce szczególnie wyglądają paskudnie. Popraw to i będzie git.
 

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#19
MAverick tej pomarańczowej skórki to się raczej nie da już poprawić. Model mi się bardzo podoba bo u nas dużo takich sprzętów jeździ pod meblami. Typowo polski zestaw. Bardzo fajny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 10

Podobne wątki