• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W warsztacie u Wojtka

OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Tak mniej więcej powinien wyglądać z całą tą swoją "galanterią".
Kabinę jeszcze idzie do szpachlowania i powtórnego malowania...

P1160256.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Dobrze napisałeś "mniej więcej", bo ten klimatyzator to zdecydowanie za wysoki Ci wyszedł. No i załączona fotka oryginału ma inny wlot powietrza. Ale i tak Cię podziwiam, za odtwarzanie starego polskiego taboru. Może Twoje prace i mnie zmobilizują do przeróbek... :)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
O którym wlocie mówisz Mafo? Fotka w tle tylko do gabarytów podglądowa, bo te ze snorkelem nie miały wbudowanej pod spoiler klimy, tylko zamontowaną przed spoilerem, więc to też ulegnie jeszcze zmianie w modelu. Spoiler się podmieni :)

Klimatyzator prowizorka, ale jest za wysoki bo na taśmę podkleiłem, żeby się trzymał do zdjęcia - w rzeczywistości leży na dachu, jest ok.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
OK, rozumiem. Ale jak wklejasz takie fotki z porównaniem z oryginałem to od razu się nasuwają różnice. ;) Czekam na rozwój prac i kolejne fotki. :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Klima taka ze chyba ujemna temperatura panuje wewnatrz po załączeniu :D Podobaja mi sie przeróbki, stare polskie PKSy w Twoim wykonaniu są swietne, sam chyba kiedys sie pokusze o zrobienie jakiegos ;)
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Jako, że Mafo wjechał mi na psychę, nie wytrzymałem i zamówiłem w końcu czipsy u Kotebiego :D
Wziąłem skalpel i "na oko" zrobiłem takie coś - jeszcze długa droga przede mną :ROFL:

P1160297.JPG

P1160299.JPG


Na F88 jest oczywiście trochę za duży, ale na NG leży idealnie - teraz tylko wymierzyć, obmyślić plan na ściankę czołową i można ruszać z produkcją seryjną - hahahaha 'już tylko' :LOL:
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Czipsy, czipsami, ale jako, że należy dłubać tylko jak ma się wenę, no to znów podłubałem...
Mafo zaprezentował Fiata w barwach Pekaesu - to dało mi kopa do czegoś, co podobnie jak Saurer - miało być jednym z ostatnich modeli - wisienką na torcie. Mafo spowodował jednak, że stało się inaczej :D

Jaki jest Fiat wyprodukowany przez Limę - wszyscy wiemy. Kupiłem jakimś cudem ten złom dawno temu, stwierdziłem, że to tak rzadkie modele, że należy go tylko przerzucić na podwozie Herpy i pomalować, mimo, że niewiele ma wspólnego z Fiatem 170/190 NT...
Dziś jednak stwierdziłem, że tak nie może być i zapytałem sam siebie:

CHCESZ MIEĆ FIATA 190NT w H0?
- To go sobie zbuduj... :ROFL::ROFL::ROFL:

P1160329.JPG

P1160337.JPG

P1160336.JPG

P1160338.JPG


A dlaczego trzeba go "zbudować"? Popatrzcie na 1:1
529114_416687848426967_1216472479_n.jpg



I okazuje się, ze Lima może mieć bardzo właściwe kształty (patrz - osadzenie grilla w masce), tylko trzeba ją pociąć na kawałki i poskładać od nowa na bazie Herpy... :D
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Powiem Ci, ogromny szacunek! Wiem z doświadczenia że takie przeszczepy do łatwych nie należą, a Tobie to wyszło wręcz idealnie. Teraz troszkę rzeźby szpachlą, trochę elementów z HIPSU i będziesz miał pewnie pierwszego oryginalnego PEKAESA. Jeszcze raz szacun i chce więcej! :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
No oczywiście, że jest za wąska, dlatego ten model jest jak na razie najbardziej wymagającym ze wszystkich - przez połączenie Limy z Herpą praktycznie wszystko trzeba będzie "zbudować" od podstaw żeby pasowało.... Też mam nadzieję, że sobie poradzę - nie ma rzeczy niemożliwych..., chyba? :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Miesiąc temu nieśmiało napisałem do Herpy zapytanie o lusterka do kilku starych pojazdów jak NG/Turbo/Renault R itd.
Stanęli na wysokości zadania :ROFL::LOL::D(y)
P1160347.JPG


Hehehehe
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 480

Podobne wątki