• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W warsztacie u Wojtka

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Własnie pierwsze co miałem zapytać to czy sprawdziłeś wymiary kabiny, bo pamiętam że one były lekko mniejsze. Ale wychodzi na to że tylko wizualnie. Ale jak z tego wyskrobiesz PEKAESa z takimi detalami jak reszta... to pokłony dla Ciebie :D
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0





Oj Panowie, Panowie - nie zabierałbym się za coś co nie istniało.
Wszyscy długie lata byli niepewni, bądź wręcz zaprzeczali (łącznie ze mną!), że F88 nie było w Pekaesie - ominął Was film, który dostałem z archiwów Międzynarodowych Targów Poznańskich?
Nawet kojarzę, że tutaj wklejałem zdjęcia, bo po Saurerze, to największa i już na szczęście rozwiązana zagadka PEKAESU...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
Z tym filmikiem z Targów Poznańskich to może być różnie. To może być filmik reklamowy. Nie za bardzo wierzę żeby Volvo F88 jeździł w PEKAESIE. We wszystkich publikacjach jakie spotkałem to nigdy nie było mowy o zakupie F88 do PEKAESU. To może być tak jak ze Steyrem w barwach PEKAESU, który pojawił się na Targach Poznańskich ale na drodze to nie było go widać.
Ciągnik siodłowy Volvo F88 stał przed budynkiem PEKAESU i nawet jest jego fotka. Ale o jeżdżących to niestety nikt jak do tej pory nigdzie nie wspominał.

Volvo F88.jpg
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Mafo, ominęło Cię kilka poważnych Faktów w związku z Pekaesem zatem. Fotka Steyr'a z targów to raczej fotomontaż, za to wiemy, że na 100% było kilka sztuk w taborze, ale bardzo krótko.
Sprawa F88 była/jest bardziej zagadkowa, tyle, że nikt nie malowałby całego zestawu i nie oklejał napisami Pekaes, Animek i Warszawa+dane teleadresowe tylko po to by nakręcić 3minutowy spot reklamowy w Jugosławii. ;)
Film z kadrami które dałem wyżej jest w poważnej obróbce więc i jakość będzie lepsza.
Film ten potwierdził, że zdjęcie z jakiegoś serialu, gdzie ktoś z Volvo w barwach Pekaesu z napisem Animex wyprowadzał konie, to nie było F89, tylko właśnie F88, bo na tym egzemplarzu z filmu są te same zabudowy, mało tego, na przyczepie jest wymalowany wielki koń.
Mało tego, F88 które wkleiłeś nie ma zatem głębsze podłoże historyczne - nie jest to na 100% egzemplarz z Pekaesu, bo ciągników nie było, ale został odrestaurowany zapewne niejako na pamiątkę pierwszych egzemplarzy Volvo w Pekaesie, które jak wiemy, były niewiarygodnym skokiem jakościowym (koniec lat '60) względem starych Fiatów, Saviemów i Pegaso.

Wszystko układa się w logiczną całość. ;)

Szkoda że ominęły cię rozmowy o Pekaesie na targach, był człowiek, który wie wiele na ten temat - warto było posłuchać, bo pare zagadek dzięki niemu (i temu z MTP) udało się rozwiązać ;)

Tak samo jak nie było żadnych publikacji o Saurerze, Steyrze, Jelczach 316, tak nie było i o F88 ;) A przynajmniej nie ma internecie.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Tak twierdzili Ci co znają się na temacie lepiej niż ja. Podobno logo jest wklejone, co w sumie trochę tak wygląda.
Ja w nie trochę wierzę, ale polegam tu na opinii bardziej doświadczonych w temacie.

Z F88 i Saurerem mam 100% pewności. Steyr - że były to 100% - potwierdzili to kierowcy, natomiast ciekawa sprawa, bo konfiguracja wszystkiego na foto wyżej pasuje. Ktoś jednak twierdził, że z tym logiem to fotomontaż.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Szkoda, że nie wiedziałem że potrzebujesz taką kabinę bo jak robiłem przyczepę to z takiej solówki pakę ciąłem i teraz sobie reszta leży i czeka na lepsze czasy... :podstepny::D
Co do kolejnego projektu Pekaesiaka będę śledził bo zapowiada się ciekawie.
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Odeszła mi trochę wena na Pekaesa, a bez weny nie wolno robić, więc czeka.

W międzyczasie naszło mnie na detale.
Do F8, którego już prezentowałem dołączył drugi z braci, nad którym jeszcze trochę popracuję (zmieniłem mu zderzak na czerwony, pomalowałem uszczelki, klamki i wycieraczki), a dokończyłem zapowiadane detale w pierwszym - myślę, że ten z plandeką jest gotowy :)
Oryginały:



Moje wersje :LOL:

P1160208.JPG


P1160204.JPG

P1160205.JPG

P1160209.JPG

P1160203.JPG
P1160210.JPG
P1160211.JPG
P1160212.JPG
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Dzięki - myślę, że wróciłem do formy "detailingu" sprzed lat :D

W międzyczasie jeszcze dłubałem sobie moje ukochane ALBEDO. Te modele były wprost stworzone do waloryzacji... :cry:

P1160195.JPG

P1160196.JPG

P1160197.JPG

P1160202.JPG



A tak wygląda już skończony :) zapraszam do tematu z moją kolekcją.
P1160216.JPG
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Szczerze mówią, wydaje mi się, że jakbym z tak naciągniętą plandeką wyjechał na drogę to po 10minutach miałbym mandacik w kieszeni :D
Choć z drugiej strony pełno "zmęczonych szmat" nadal jeździ i właściciele raczej nie palą się z wymianami.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 480

Podobne wątki