• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W warsztacie u Wojtka

OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#41
Cześć Piotrek,
Z polecenia Oilstata nabyłem farby Gunze, i jestem z nich baaaardzo zadowolony. Są świetne!
Co do kabiny, wczoraj dopiero jak ujrzałem model w takim stanie jak na zdjęciu, zorientowałem się, że nadkola są diametralnie różne od oryginalnych. Na razie nic z tym nie będę dłubał, bo mam tylko 1 model takiej Renówki, w dodatku bardzo ciężko było go zdobyć, więc na niej nie będę trenował. Mam za to złom Forda Transcontinentala, więc zobaczę, może na nim przećwiczę przeróbkę nadkola. A w międzyczasie skończę malować TRkę i wtedy przekonamy się, czy jest sens aż tak "kroić" model, może nie będzie się to aż tak rzucało w oczy.
To nawet nie odległość łączenia kabiny z błotnikiem jest największym problemem modelu, co sam kształt nadkola i dołu drzwi - w modelu wszystko jest bardziej kanciaste, więc "drżę" na myśl o takiej przeróbce, bo ciężko będzie zaokrąglić te kąty w modelu.
10982334_706025589517741_8903560696113211283_o.jpg


Dzięki za odwiedziny :)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#42
Nie miałem nigdy tego modelu w rękach bo niestety to raczej nie moje klimaty, ale wydaje mi się że obniżenie by się przydało, chociaż z drugiej strony... wyszło by to ok pół milimetra. A co do nadkoli.... ciężko ale jak to mówią dla modelarzy nie ma rzeczy niemożliwych. Poćwiczysz na tym to potem Range T to kwestia czasu :D
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Widać że fachowo podchodzisz do tematu przeróbek (y). Trzymam kciuki za pracę i będę tutaj częściej zaglądać ;).
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#44
Jeśli ktoś myśli, że ma bałagan w warsztacie, to niech spojrzy tutaj...:
P1140217.JPG


Powoli wracam do formy sprzed lat, którą może niektórzy pamiętają jeszcze z poprzedniego forum:
P1140218.JPG

P1140219.JPG

Na dziś koniec:
P1140221.JPG


Dobrej nocy życzę ;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#48
Bałagan.... to Ty chyba bałaganu nie widziałeś przy "wenie twórczej" :D A co do formy.... faktycznie powraca. Bardzo fajnie to wygląda. Jak z taką dbałością o detale będzie powstawał każdy kolejny model.... to ja pakuje sprzęt i do zobaczenia w dziale handel :p
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#49
Od Ciebie to ja się uczę synu :ROFL:Jak ja miałem kilka lat przerwy to Ty już takie rzeczy budowałeś, że do dziś je oglądam!
A propos bałaganu - pokazałem tą najbardziej uporządkowaną część stołu :LOL:

Cieszę się, że koła się spodobały! :cool:
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#50
Widzę pracę idą pełna parą (y). Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim ja dojdę do takiej perfekcji. Podziwiam twoje prace :).
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#53
szkoda, że ja nie zrobiłem fotki jak wyglądał pokój w "nocy twórczej" gdzie ostatnio powstawała Renatka...to była prawdziwa masakra a zarazem skarbnica - pudełeczka, pudełka, woreczki...normalny burdel , którego sam człowiek nie jest w stanie ogarnąć...

Po fotkach widać ,że po jakimś "łykendzie" pojawi się od razu kilka modeli...więc czekam z narastającą niecierpliwością - ale nie pośpieszaj, rób powoli i wtedy gdy masz wenę...

pozdr. Piotr
 
OP
OP
BoBi

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#54
Cześć Panowie, dzięki za wcześniejsze komentarze.
@piotrek - moje biurko wygląda tak źle, że boję się wrzucić zdjęcia i lepiej nie będę tego robił. Aż sam się wkurzam, że mam taki bałagan, bo co rusz gdzieś coś odłożę i potem nie mogę znaleźć :ROFL: To przeszkadza w pracy, więc jutro jak modele będą schły, to ja muszę sobie ogarnąć na stole :D

Zapowiedziałem aktualizacje, no to wrzucę co tam udało mi się zrobić przez ostatni miesiąc.
1. Saurer - po wielu bojach z kabiną (zaklejone i zaszpachlowane otwory po owiewkach, których to owiewek nie było w naszych Pekaesowych), skaza malarska (maluje aerografem od miesiąca w sumie...) na kabinie po pierwszej warstwie (musiałem zmyć pół kabiny, ale udało się równo rozprowadzić nowe warstwy na szczęście), "dorobieniu" owiewek które miały nasze Saurery. Pomalowałrem podwozie z którego nie jestem do końca zadowolony, jako z formy, nie wyszło mi. Kiedyś zapewne to poprawie, poprzez cięcie i klejenie nowego, ale na razie zostaje to co jest.
2. Renault TR305 - dopiero po pomalowaniu w żółto biało czerwone barwy zdałem sobie sprawę jak koszmarna jest to forma i jak wielkim stopniu odbiega od swojego pierwowzoru w skali 1:1. Niestety nie jestem jeszcze na tyle sprawnym modelarzem, by ciąć i modelować każdy element modelu. Nie podejmę się tego na razie, bo szkoda mi modelu, który już dziś trudno zdobyć. Prędzej znajdę jakąś Renault R i przerobię n starą TRkę, chyba będzie łatwiej. Ta paskuda zostaje jak jest.
Ma za to ładne, dość dopracowane podwozie, które wygoliłem totalnie ze wszystkiego, po czym uzupełniłem osprzętem według zdjęć 1:1.
3. Volvo F12 - na warsztat wjechał "na przyczepkę" z rozpędu i w sumie jak na razie chyba wyszedł najlepiej ze wszystkich. Bardzo przyjemnie mi się nad nim pracowało.

Generalnie jeszcze trochę rzeczy pozostało do zrobienia przy tych prezentowanych modelach przy Saurerze i Renówce jeszcze dużo zabawy z bielą i czernią, przy Volvo już w sumie tylko bezbarwny, kalkomanie i bezbarwny + malowanie kabiny od środka.
P1140227.JPG


Saurer w kamuflażu :LOL:a Renówka, jak to Renówka, jeszcze nie wyjechała z warsztatu, a już się sypie :ROFL: (joke, lubię ciężarowe Renówy)
P1140225.JPG

P1140226.JPG


Dobrej nocy ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.941 386 20
#56
Volvo piękne. Podaj jak możesz jaki numer ma farba żółta i czerwona i jakiej firmy farb używasz? Pytam, bo powłoka na modelach wygląda bardzo fajnie.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Idziesz jak burza. Na moje nie wprawne w Pekaesach oko Renówka wygląda dobrze. Czekam na Saurera bo jeszcze takiego modelu w takim malowaniu nie widziałem (y).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 480

Podobne wątki