• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W Gąbinie koło Ustki powstanie Polski Park Parowy

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#1
Za forumTT powtórze:

ernie_gdynia napisał(a):
Marcin Prusak www.gp24.pl

Jedyny w Polsce park miniatur kolejowych ma powstać w Gąbinie w gminie Ustka. Atrakcja turystyczna z modelami parowozów, wagonów i mostów kolejowych ma powstać do przyszłorocznych wakacji.

Polski Park Parowy - tak ma nazywać jedyny w regionie słupskim park miniatur. Będzie to jedyny park miniatur kolejowych w Polsce i jedno z 15 takich miejsc na całym świecie. Pomysłodawcy inwestycji zaprezentowali wczoraj makietę obiektu. - Uruchomimy w nim repliki parowozów i wagonów zbudowane w mniejszej skali, ale z zachowaniem napędzającej je pary wodnej wytworzonej przed podgrzaną węglem wodę - mówi Jarosław Markowski, pomysłodawca parku.

- Na modelu wagonika będzie można usiąść okrakiem i przejechać przez tunele, wiadukty i mosty. Mamy tez zamiar dołączyć do parku miniatury wszystkich polskich latarń morskich. Umieścimy je na brzegi jeziorka.

Polski Park Parowy w Gąbinie w gminie Ustka wybudowany będzie na powierzchni 2,84 hektara. Jego pomysłodawcy twierdzą, że zależy im na krzewieniu wśród młodzieży wiedzy o dawniej istniejących środkach transportu. Drugi etap inwestycji będzie polegał na umieszczeniu w parku miniatur znanych budynków z całego świata oraz stanowisk pracy ginących zawodów, m.in. wikliniarza i garncarza.
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /758420583
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
Ten Park Parowy, wbrew pozorom, może mieć niezłe branie :) W te wakacje byłem w Ustce i w jeden dzień wybraliśmy się na odludzie do S.P.N. Właśnie na tym odludziu, ludzi było sporo, a z czterech latarni w Darłowie, Jarosławcu., Ustce i Czołpinie, ta ostatnia, na zupełnym wygnajewie była najtłumniej oblegana.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
No i sprawa znowu odżyła , o tym parku to słyszałem ze trzy lata temu,ba nawet trafiłem na ich stronę internetową.
Ciekawie się zapowiada oby nie skończyło się tak, że ma być piękne a wyszło jak zwykle . ;)
Tyle tylko że to nie jedyny park tego rodzaju bo jest już coś takiego w Cichowie, byłem jeżdziłem ,naprawde warto odwiedzić to miejsce podczas wakacyjnych podróży.
 

Podobne wątki