• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

W analogu działa a w dcc nie bardzo

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#1
Mam taki problem: Zakupiony prze zemnie Gutzold br120 50101 działa w systemie analogowym natomiast po podłączeniu dekodera ( ESU ) nie bardzo chce działać. Gdy się dotknie lokomotywy czuc wibracje ale lok nie jedzie po parunastu sekundach rusza i zaraz staje dekoder się grzeje. Proszę o pomoc gdzie szukać problemu? (Lok sprawdzany na torze testowym gdzie nic nie ma co by wprowadzało jakiekolwiek zakłócenia, inne loki na tym dekoderze jeżdżą aż miło a ta nie)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#3
jakby lepiej. czy w miejsce kondensatora trzeba wstawić inny? Dlaczego tak się robiło z kondensatorem?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#6
Ok Tak zrobiłe i działa. Tylko jeszcze jedno pytanie:
To każym ekzemplarzu tego modelu trzeba tak zrobić?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#8
No domyślam się , że kazdy ale czemu producent tak zrobił, że jak chce śmigać w cyfrze to muszę usunąć kondensator? To trzeba było kondensator na wtyczce zrobić.
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
#9
W gutzoldowym V200 (dek Roco) i M62 Rail Polska (dek Lenz Silver) nie musiałem nic usuwać i działa wszystko perfekt ... ;)
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#11
Żeby nowego tematu nie zakładać odświeżę ten. Gutzold br120 z gniazdem dekodera 8pin. Po wpięciu dekodera lokomotywa jeździ przód, tył. Światła świecą się tylko, gdy lokomotywa porusza się i to w jedną stronę. W odwrotnym kierunku światła tylko migną przy ruszaniu i gasną. Na postoju świateł brak. Zamontowany dekoder ESU, sprawny.

1.jpg
2.jpg
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#12
A nie jest czasami wtyczka dekodera włożona odwrotnie ?
W podstawowym standardzie pin 3 (zielony przewód) powinien być wolny a mam wrażenie że jest podłączony do plusa robionego dwoma diodami na płycie głównej czyli tam gdzie powinien być przewód niebieski.

dekoder dcc z gniazdem 8 pin i zaślepką.gif
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
#13
A nie jest czasami wtyczka dekodera włożona odwrotnie ?
Próbowałem już i odwrotnie, lokomotywa jeździła, światła świeciły się po obu stronach ale jedno białe i jedno czerwone z przodu i z tyłu, nie dało się ich wyłączyć, a po zatrzymaniu silnik buczał. Ciekawostka.
W analogu działa. Model jest w stanie b.dobrym tak samo jak jego oryginalne opakowanie i dokumentacja. Muszę go uruchomić.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 6
DCC 2
DCC 0
DCC 3
DCC 13

Podobne wątki