• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Włoskie elektrowozy

Xeondes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dzień dobry, w ramach dyplomu postanowiłem ilustrować książkę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Chciałem się za to zabrać porządnie i szukałem pociągów, które mogły w tym czasie jeździć we Włoszech. Niestety marnie mi poszło.

Czy mógłby mi ktoś pomóc i wymienić elektrowozy występujące we Włoszech między 1940 a 1960 rokiem? Linki do sklepów z takimi modelami również byłyby super pomocne.

Z góry ogromnie dziękuję!
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#4
Książka polskiego autora o włoskim psie i włoskiej kolei - dlatego do ilustracji proponuję serię E.626, czyli włoską lokomotywę która przez parę lat jeździła w Polsce. Taki smaczek dla tych, którzy wiedzą o co chodzi. Poza tym bardzo popularna we Włoszech i ładna sama w sobie.
 

oelka49-26

Aktywny użytkownik
Reakcje
75 0 0
#8
Książka polskiego autora o włoskim psie i włoskiej kolei - dlatego do ilustracji proponuję serię E.626, czyli włoską lokomotywę która przez parę lat jeździła w Polsce. Taki smaczek dla tych, którzy wiedzą o co chodzi. Poza tym bardzo popularna we Włoszech i ładna sama w sobie.
Pomysł dobry, o ile pies nie wybrał sobie linii gdzie używano systemu prądu trójfazowego - 3,6kV 16,7Hz.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#9
O ile dobrze pamiętam tę książkę (lekturą była?) to w treści jest wskazane miasteczko gdzie rzecz się dzieje.
z google:
O psie, który jeździł koleją to historia psa Lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w Marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą.(...)sam ginie pod kołami lokomotywy. Jego grób do dziś znajduje się niedaleko stacji.

Pomysł dobry, o ile pies nie wybrał sobie linii gdzie używano systemu prądu trójfazowego - 3,6kV 16,7Hz.
Wystarczy sprawdzić tę linie itd...
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#10
Tu masz bohatera tej powiesci.
http://unusual.info/2014/02/12/the-amazing-story-of-lampo-the-traveling-dog/

Pies Lampo. Rzecz dziala sie w latach 50-60 XX wieku.
Wlasciciel Lampo Elvio Barlettani byl zawiadowca na stacji w Campiglia Marittima. Z tekstu mozna sie dowiedziec, ze kiedys wrocil expressem Rome-Turin i ze prawdopodobnie odwiedzil kazda stacje w polnocnych Wloszech.

Na zdjeciu Lampo jest na lokomotywie FS Class E.424 (424 029).

A tutaj jest nawet film o nim i widac pare przejezdzajacych pociagow.



 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
Mam pytanko o rzecz, jaka mnie zastanawia od dawna.
Na ścianach bocznych lokomotyw, gdzieś tam pod bocznymi okienkami kabiny są naklejane jakieś dziwne naklejki. Nigdy na żadnym zdjęciu nie widziałem dokładnego zbliżenia. Co tam jest i co oznacza? W załączeniu foto takiej naklejki.
naklejka.jpg
 

Podobne wątki