• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Własnoręcznie robione słupy tel

OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#4
Zapomniałam zapytać...Czy wiecie jaki rozstaw takich słupów powinnam zrobić dla skali 1/72, ew. 1/87? Nidzie tego nie potrafie znaleźć. jedyna informacja jaka znalazłam to "...orientacyjne 30-50 metrów" (w realu).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
orientacyjne 30-50 metrów" (w realu)
Myślę, że ta informacja w zupełności powinna wystarczyć. Trzeba te wielkości podzielić przez 72 lub 87 i z grubsza wiemy, w jakiej odległości stawiać słupy na makiecie. Ale trzeba też uwzględnić fakt, że na makietach (zwłaszcza kolejowych) najczęściej odległości są skrócone: tory zwykle są krótsze, niż wynikałoby to z przeliczenia w skali. Tak więc odległości między słupami też może trzeba trochę zmniejszyć, żeby zachować proporcje. Trudno tu podać ścisłe wytyczne, trzeba kierować się subiektywnym wrażeniem, żeby wszystko razem jakoś w miarę proporcjonalnie wyglądało.
 
OP
OP
B

basia

Użytkownik
Reakcje
29 0 0
#6
Myślę, że ta informacja w zupełności powinna wystarczyć. Trzeba te wielkości podzielić przez 72 lub 87 i z grubsza wiemy, w jakiej odległości stawiać słupy na makiecie. Ale trzeba też uwzględnić fakt, że na makietach (zwłaszcza kolejowych) najczęściej odległości są skrócone: tory zwykle są krótsze, niż wynikałoby to z przeliczenia w skali. Tak więc odległości między słupami też może trzeba trochę zmniejszyć, żeby zachować proporcje. Trudno tu podać ścisłe wytyczne, trzeba kierować się subiektywnym wrażeniem, żeby wszystko razem jakoś w miarę proporcjonalnie wyglądało.
Tak też i zrobię, dzięki!
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#7