• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Własnoręczne detale w TT

Reakcje
14 0 0
#1
Witajcie!

Jak już kiedyś wspominałem, moim celem jest zbudowanie makiety (raczej tort). Na razie dopuszczam do siebie jedynie H0. Wiem jednak, że na TT miałbym większe możliwości przy mniejszej powierzchni. Mój problem jest tylko taki:

Zacząłem bawić się w wykonywanie własnoręcznie elementów na makietę, przede wszystkim dla nabrania doświadczenia. Czytam o wszystkim tym co i w jaki sposób wykonaliście sami, Wasze porady i opisy co jak się robi. I teraz: o ile w H0 czuję się jeszcze na siłach to w TT sobie tego nie wyobrażam. Kiedy patrzę, jak Wy robicie ławeczkę w H0, wiaderko, latarnie czy dachówki, albo imitację kostki brukowej - to już uważam to za szczyt swoich możliwości, żeby to w palce złapać. Myślę jednak, że dam radę.

Ale co z TT??? Przecież jak tam miałbym zrobić imitację cegły czy dachówki, albo rynnę - to przecież niewykonalne?!?!?!?! No, chyba że rączkami Calineczki ;-)

Robi ktoś tu coś w TT? Jak sobie radzicie z takimi maleństwami?

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#2
Robi się i to w mniejszych skalach - popatrz na relacje 1:160 czy 1:220 (o tym ostatnim coś wiem). Cegły i dachówki - są gotowe z plastiku, grawerowanego kartonu - trzeba trochę poszukać w internecie. Na poczatek - jesli szukasz detali polecam np. stronę Hugwy i wyroby Auchagena.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.124 33 1
#4
Normalnie. Da się. Jest tez bardzo dużo półproduktów z lasera i fototrawionych. A jak chcesz robić sam to dokładnie tak samo jak w H0, aż tak wielkiej różnicy nie ma. Bardzo dużo pomysłów stąd czerpię.
Ja się zastanawiam jak to robią w Z, bo TT to całkiem duża skala jest ...

Zajrzyj na forumTT bo tutaj nie chce się nikomu powielać tematów które są tam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#8
No tak, bo w każdej innej skali potrzebna byłaby sala gimnastyczna. Całkowita długość tego mostu to ok. 2,5 km.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.124 33 1
#9
Kurka, chopy, dodajecie otuchy! Może jednak coś z tego wyjdzie???
Z takim podejściem to wątpię ...

Powtarzam robimy tak samo:
perony dłubiemy:
per (2).jpg

Drogi też dłubiemy, auta przemalowujemy :
uli (1).jpg
uli (2).jpg


Dachy i wiaty:
ddd (4).jpg


Ławczki , chodniczki, parkingi:
kam (1).JPG


Tak jak i w H0. Jak się nie spróbuje to się nie zacznie ....
Zapraszam na ForumTT bo tutaj nikomu sie nie chce pisać o tym skoro piszemy tam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 14

Podobne wątki