• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Własne opakowanie dla taboru

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#42
@Mafo możesz polecić jaka sprawdzona folie do modeli? Elektryki lubią pantografami haczyc gabke co czasem kończy się zimnym potami...
Ja stosuję zwykłą folię taką w jakiej odbieram ubrania z pralni chemicznej. Akurat taką miałem pod ręką kiedyś tam i zapakowałem najpierw model, który mogłem poświęcić na straty, żeby sprawdzić, czy nie reaguje z plastikiem, czy farbą. Wszystko jest OK i jak na razie to żaden model nie zareagował z tą folią. Nie mam dostępu do takich folii jak dają w oryginalnych modelach Roco czy też Piko. Ta z pralni chemicznej sprawdza się bez zarzutu, no i jest bez dodatkowych opłat. :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#44
Trzeba iść zanieść garnitury i mundury do pralni
Dobrze, że mi przypomniałeś ;-) Tylko czy w "mojej" pralni dają wyprane ubrania w folii i czy ta folia będzie tej samej jakości jak w pralni do której oddaje ciuchy @Mafo ?

Fajnie, że trafiłem na ten wątek, ponieważ mam parę modeli bez opakowania. Na razie są gdzieś tam w foliach poupychane i należy z tym zrobić porządek.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#46
Można kupić "ameliniowa";) walizkę np. w Castoramie i wypełnić ją takową gąbką jak piszą poprzednicy. To chyba najtańsze rozwiązanie ?
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#47
A czy w ten sam wlasciwy sposób zabezpieczy zawartość? Czyli przed kurzem, wstrząsem oraz wilgocią? (ostatniej opcji nie sprawdzałem, a niby do 2m nie przecieknie). Czy też po zamknięciu wytwarza się w środku coś na rodzaj próżni? Dodam że podczas zamykania walizka zasysa się. Później przy otwieraniu wyraźnie to czuc. Z resztą opcji jest wiele, każdy wybiera swoja za słuszna ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#48
Czy też po zamknięciu wytwarza się w środku coś na rodzaj próżni? Dodam że podczas zamykania walizka zasysa się. Później przy otwieraniu wyraźnie to czuc. Z resztą opcji jest wiele, każdy wybiera swoja za słuszna ;)
Jak jest niższe ciśnienie w walizce niż ciśnienie otoczenia to zawsze będzie tendencja do napływu powietrza do walizki, a że w powietrzu jest kurz to i on wejdzie do walizki. Żeby się nie kurzyło ciśnienie w walizce powinno być wyższe niż ciśnienie otoczenia.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
#49
Kiedy zamykam to jak by powietrze uciekali więc może pomieszalem fakty. Tak czy owak trzymam już dość długo tabor w walizkach (mam 3) i nic się tam nie dostaje :)
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.142 442 105
#50
Odświeżę troszkę temat. Czy macie koledzy jakieś nowe doświadczenia/odkrycia w kwestii folii do zabezpieczania modeli? Czy może wiadomo gdzie można pozyskać folię jakie używają firmy modelarskie ?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#51
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.142 442 105
#52
Bardzo dziękuję. A jaki typ (bo są jakieś twarde, miękkie i pewnie jeszcze wiele innych) najbardziej będzie przypominał tą stosowaną przez producentów modeli ?

Czy np. folia do pakowania żywności, kanapek, którą można kupić w marketach będzie odpowiednia, czy mają one już różne domieszki ?
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#53
1669990272244.png
Najważniejsze żeby było takie oznaczenie lub napis PP.

Odbiegając trochę od tematu. Oznaczone tak (PP) pojemniki po jogurtach ja stosuje do mieszania żywicy, malowania itp. Oczywiście po uprzednim dokładnym umyciu w detergencie i po wyschnięciu i przetarciu acetonem lub benzyną/rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki