• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Własne opakowanie dla taboru

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#28
...w tą walizkę jak widzisz wejdzie 8 wagonów, lokomotywa a i jeszcze znajdzie się miejsce na Freda (dojdzie z czasem).
Czyli masz dwie warstwy gąbki? Ja do średniej walizki dałem radę włożyć trzy. Jak rozmiar walizki masz? Dużą? Da radę włożyć trzecią warstwę?
 
Ostatnio edytowane:

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#29
Tak. Są 2 warstwy gąbki regulowanej. Poza tym na dnie jest cienka gąbka ochronna oraz ta którą widać na deklu (zabezpiecza od góry). Tak więc trzeciej warstwy nie wyłożysz. Chyba, że wsadzić 3 warstwy ale cieńsze... Ta wysokość, jaka jest wyłożona jednak odpowiada do szerokości taboru jak ulał.
Wymiary:
- zewnętrzne 464 x 366 x 176 mm
- wewnętrzne 426 x 290 x 159 mm
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#30
Właśnie, cienką z dołu dajesz na samą górę. Tą z góry wywalasz i swobodnie mieści się trzecia dodatkowa warstwa.
Wrócę do domu to zrobię zdjęcia.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#35
Tylko, ze tam uzywa sie innych tworzyw oraz anodowanego aluminium. Praktycznie nic nie jest malowane - no chyba, ze znaczniki (kreski, litery, cyfry).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#36
Tak sie zastanawiam jak ta gabka bedzie reagowala z farba. Szczegolnie po kilku latach.
To się okaże, będę Cię informował. ;)
Polecam stosować cienką folię pomiędzy model, a gąbkę. Po pierwsze zdecydowanie ułatwia wkładanie i wyjmowanie modelu, po drugie chroni model i jego drobne wystające elementy przed uszkodzeniem i zaczepieniem się o gąbkę, no i zapewne ochroni jego farbę przed ewentualną reakcją z gąbką. Ja tak stosuję przy modelach samochodów i jak na razie wszystko jest OK. Możne to zobaczyć na zdjęciach w moim wpisie na poprzedniej stronie. KLIK.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#40
Dla mnie te skrzynki są mało pewne. W podobnych cenach są walizki które nie dość że szczelnie się zamykają to jeszcze chronią przed wstrzasem i mają jeszcze parę atutów.
@daromaro kartoniki modeli, które mam w walizce poszły do... Kartonu w którym przyszła walizka. Szczelnie zamknięte są w piwnicy (spokojnie- wilgoci tam nie ma) i sobie leżą. Natomiast modele (składy) są w walizkach- póki co mam idealnie po 10 modeli w walizce :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 240
Tabor 20

Podobne wątki