• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Eaos weglarki 4 osiowe różnej masci....

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#62
Jedna wagony się malują i znaczą .... a inne już czekają gotowe ;) Aby zabić nudę w domu chciałem pokazać synowi jak zrobić ładunki do naszych węglarek ;)
Na początek padło na drzewo, z racji tej że podczas ostatniego spaceru pozbieraliśmy parę krzaków.
Jako bazę użyłem HIPSU o grubości 1mm o wymiarach 15x78mm. Hips z jednej strony pokryłem naklejką papierową.... aby się lepiej wszystko kleiło na wikol...
a potem już klejenie tego co pociąłem swoją gilotynką na kawałki.
20200322_151822.jpg
20200322_152546.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#69
Jakiś czas temu w moje ręce trafiły wagony w Aliexpress. Takie o to
https://pl.aliexpress.com/item/4001...52-6&pdp_ext_f={"sku_id":"10000014538654514"}
niestety nie nadawały się do niczego. Jeździć nie chciały, a o przechodzeniu przez ostre łuki nie było mowy.
Z racji że prawie taki wagon były kiedyś w Polsce jako seria 401w, należy go mieć w kolekcji. Przymiarki z wózkami 1XTa
401w (1).jpg
Wygląda urokliwie.
Dla mnie kolej to mieszanka różnych konstrukcji i brył, więc tymbardziej wagon jest interesujący.
W składzie z innymi wygląda ciekawie....

401w (2).jpg
401w (3).jpg
W brązie mu bardziej do twarzy.
401w-1 (1).jpg
Kalki się robią ;) Za jakiś czas wrzucę finalny model.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#74
Tak niby są w skali 1:150, ale pasują do tych od Fleischmanna. Znacząco nie odbiegają wymiarami od nich, wiec mnie to nie martwi. A że pasują na podwozie Flesia to tylko lepiej.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#75
Ostatnio zauważyłem ze uchwyty od wózkow lubią pekać...
20211206_212858.jpg
Dlatego zaprojektowałem rescue pin. Wczoraj dotarł wydruk. Pasuje i na razie działa po wklejeniu-wagon znow mozna uzywać...
20211207_061655.jpg
jakby kto potrzebował to niech da znać. Mam pare na zbyciu....
 
Reakcje
39 0 0
#76
To włazi na wcisk do otworka po oryginalnych zaczepach? To ja bym potrzebował 3...w ten sposób przywrócę do życia 3 podwozia:) Pytanie tylko czy wózek po wklejeniu tego nadal jest demontowalny...ale nawet jak nie jest, to można ściąć "łepek" i wkręcić tam śrubkę - oryginalnie się nie da bo kinematyka kkk zostałaby uszkodzona.
Pozdrówka
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#77
@storch , ja to przyklejam do tego elementu co został przy podwoziu. Wózek nie jest demontowalny w żaden sposób... chyba że wyrwiesz pina i resztę zaczepu wózka.

Kolega @odysey ma takie podwozie z wyrwanymi obiema łapkami od wózka. Piny są w drodze do niego. Zobaczymy czy coś wskóra przy takim wariancie awarii ;)

Mój wagon PKP Cargo jeździ po reanimacji ;)
 

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.155 1 0
#80
Wagony wyglądają naprawdę realistycznie, uważam że to bardzo dobry pomysł z tymi różnymi odcieniami.
Rozumiem, że węglarki to Twoje wydruki? Będę musiał skompletować kilka dodatkowych wagonów jak będę robił terminal ładunków masowych.

Przy okazji:
Kolega @odysey ma takie podwozie z wyrwanymi obiema łapkami od wózka. Piny są w drodze do niego. Zobaczymy czy coś wskóra przy takim wariancie awarii ;)
Piny sprawdziły się bardzo dobrze, udało się naprawić wagony, nawet takie z całkowicie ułamanym uchwytem wózka.
Resized_20220101_195101003.jpeg
 

Podobne wątki