• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Eaos weglarki 4 osiowe różnej masci....

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#25
Staram się teraz opanować malowanie węglarek PTK i dorobić inny typ 412w w barwach PCC.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#28
Pawle dziękuję. Upsły przeszkadzają, ale bardziej mnie zmobilozował fakt że mam popołudnie bez dzieci (są u babci na krótkich wakacjach). W takiej sytuacji prace idą efektywniej :)
Haha, brak dzieci faktycznie pomaga, sprzedaż rozwiązuje problem, że tak powiem, kompleksowo. Nie dość, że nikt nie marudzi, to zawsze parę złotych wpadnie np. na farby...
Składzik piękny.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#29
Haha, brak dzieci faktycznie pomaga, sprzedaż rozwiązuje problem, że tak powiem, kompleksowo. Nie dość, że nikt nie marudzi, to zawsze parę złotych wpadnie np. na farby...
Składzik piękny.
Ja się zastanawiałem wstępnie nad nerkami, ale skoro takie rozwiązanie też jest brane jako opcja, to trzeba rozważyć ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#30
Dziś w drodze do Krakowa przemyślałem sprawę jak zrobić, aby się nie narobić i aby się dało ładnie pomalować żółty pasek na wagonie PTK. Przyszedł mi do głowy pomysł aby zrobić sobie takie małe kopytko do maskowania wagonu. Zobaczymy jak to wyjdzie ;)
Pierwsza warstwa z HIPSU 0,5 mm
20190701_221315.jpg

i druga warstwa z HIPSU 1,0 mm + korytko pod gumkę.
20190701_230523.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#31
Powiem ci, że pomysł dobry, widziałem go na filmie z jakiejś chińskiej fabryki model i ale jest jeden problem, który pewnie będziesz musiał rozwiązać, otóż oni mieli owe kopytka bardzo dokładnie dopasowane, z uwaględnieniem wszystkich nierówności - po prostu rodzaj antyformy z otworami, no i malowali nie aerografem, tylko jakąś maszyną tryskającą farbą odmierzonym strzałem pod wysokim ciśnieniem. Malowanie wychodziło im idealnie, bo nie było opcji, by psiknąć zbyt dużo farby. Będziesz chyba musiał pod odpowiednim kątem kilka cienkich warstw psiknąć. O ile farbę będziesz miał kryjącą - może się udać. Czekam niecierpliwie na efekty.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#32
Tak myślę, czy nie lepiej maznąć pasek szeroki (jasny) , na to nakleić cienki pasek taśmy, i całość pomalować ciemnym kolorem? Chyba łatwiej, tyle że więcej farby na powierzchni...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#35
@Ciemny o jakiej gumie mówisz ?? Przyznam się że pomysł dobry bo może przestanie mi przeciekać pod mój wzornik. Czasem widzę drobny nalot z żółtej farby na dolnych krawędziach pudła... ale po korektach farbą zieloną jest ok. Stwierdzam że mój patent się sprawdza :)
Najpierw malowanie na zielono
20190702_183159.jpg

a potem w paseczki ;)
20190702_194901.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#36
a wiesz, że mi to nie leży za bardzo? Żółty, jak przewidywałem, za mało kryjący. Może warto białą podkładową farbę zabarwić intensywną żółtą? i tak z 3-4 cienkie warstwy po wyschnięciu? Wtedy będzie dobre krycie.
Tak czy siak próbuj, jak przetrzesz szlak to bezczelnie zgapię :)
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#37
Ja jak już muszę dawać żółty na jakiś inny kolor ciemniejszy (choć unikam tego jak mogę) to daję podkład z białego matowego, w moim przypadku to farby Gunze serii C, potem wystarczy jedna warstwa żółtego, choć tak czy tak to grube jest. Jak robiłem paski na budach lokomotyw to używałem cienkich taśm maskujących, AIZU ma w swojej ofercie serię Micron, od 0,4 są szerokości, dzięki temu nasze paski są takiej samej szerokości.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#38
W następniem wagonie dam warstwę szarego podkładu. To powinno rozwiązać sprawę. Wtedy krycie będzie tip top. Patent z maskownica jest dobry i się sprawdza :) mnie to w zupełności zadowala. Okalkuje te wagony do końca i zobaczymy jak wyjdzie na finał.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#39
Wagony wagonami, ale tę tapetę z tyłu to mógłbyś opatentować, albo sprzedać jako obraz w jakiejś renomowanej galerii
 

Podobne wątki