• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Eaos weglarki 4 osiowe różnej masci....

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Z racji tej że moja BR 232 w barwach EWR jest taka samotna, stwierdziłem że należy się jej właściwe brutto na haku ;) Jak już dobrze wiemy węglarka produkowana przez koncern ROCO/FLEISCHMANN idealnie pasuje pod to co ciągną te maszyny, zdecydowałem że szybko należy zapełnić tą pustkę ;)
Tutaj przykład tych wagonów z atlasu wagonów towarowych Pawła Terczyńskiego, z pomostem... ale też na filmach z YT można dostrzec wersje bez pomostów.
20180124_220605-1.jpg
Tak więc powoli szykujemy się do konwersji. To co najważniejsze już do mnie dotarło w wersji testowej ;)
20181219_174348.jpg
Teraz tylko czeka mnie przemalowanie wagonów i testy kalek ;)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#9
Opcją na żółty pasek może być kalka. Jak masz gdzieś resztę czystej kalki to możesz nawet pomalować na żółto i wyciąć - ja tak robiłem juz białe paski do GAZa w Zetce.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
@Zdrada69 z tymi kalkami będę jeszcze próbował.... ale póki co to chodzi mi po głowie zrobienie jakiegoś szablonu do założenia na wagon. Jak coś wymyślę to dam znać :)


Tymczasem i tu rodzinka się rozrasta....
20190213_202505-1-1.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#11
@Zdrada69 z tymi kalkami będę jeszcze próbował.... ale póki co to chodzi mi po głowie zrobienie jakiegoś szablonu do założenia na wagon. Jak coś wymyślę to dam znać :)
Jest jeszcze opcja "odwrotna" Najpierw malujesz cały wagon na żółto - potem maskujesz odpowiedniej szerokości taśmą Tamiya (są takie wąskie) ten pasek który ma pozostać żółty i malujesz resztę na zielono. Po zdjęciu paska - efekt gotowy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#12
Jest jeszcze opcja "odwrotna" Najpierw malujesz cały wagon na żółto - potem maskujesz odpowiedniej szerokości taśmą Tamiya (są takie wąskie) ten pasek który ma pozostać żółty i malujesz resztę na zielono. Po zdjęciu paska - efekt gotowy.

Pawle to tylko teoria która świetnie się sprawdzała na wagonach osobowych typu 111A i 112A, gdzie powierzchnie są gładkie. Tu niestety co chwilę jest wręga wzmacniająca konstrukcję pudła, plus jeszcze wzmocnienia od drzwi :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#13
Pawle to tylko teoria która świetnie się sprawdzała na wagonach osobowych typu 111A i 112A, gdzie powierzchnie są gładkie. Tu niestety co chwilę jest wręga wzmacniająca konstrukcję pudła, plus jeszcze wzmocnienia od drzwi :)
No to nie ułatwia sprawy - trzeba kleić bardzo dokładnie - ale wtedy trudno utrzymać równą linię - pasek z kalkomanii chyba lepszy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
Póki co to udało się ogarnąć to co mam na warsztacie. Jakiś początek składu się już zrobił. Jeszcze ze 4 takie kpl po 3 wagony i będzie gitara :)
20190218_002002-1.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#16
Aby nie było że nic się nie dzieje. Powoli powstaje kolejna seria węglarek PCC :)
20190523_193340.jpg
Potem ogarnę ptk, a w planie mam białe kruki w barwach ECCO :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#19
Jak Szymon da znać, że mój pomysł jest sprawdzony wówczas go opiszemy ;-)
Najpierw to muszę mieć czas na testy, a ostatnio niestety mam go bardzo mało :/
Niestety po pierwszym malowaniu wagonu na PTK.... już wiem że lokalizacja tego paska jest bardzo zła biorąc pod uwagę ilośc przetłoczeń jakie muszę obejść....
 

Podobne wątki