• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Węglarki AX Benet / PCC Szczakowa

W

wiygN1

Gość
#1
Ostatnio Parowozik zaprezentował zapowiedzi tego o czym mówił od jesieni ubiegłego roku :)
Podobieństwo wyrobu Piko spore. W oczy rzuca się wymiana wózków i parę detali. Ktoś ma ten wagonik co by jakieś przyzwoite zdjęcia zrobić?
 

Załączniki

OP
OP
W

wiygN1

Gość
#11
kiersNo napisał(a):
jak sie czuje mój wagonik
Doskonale, gdyż trzymam go tam, gdzie kot nie sięga ;-)
kiersNo napisał(a):
jak jest jakaś szansa na kalki do nich
Jeśli już to po Pradze. Zastanawiam się jednak, czy warto? Oprócz kalkomanii trzeba by popracować nad pudłem oraz wymienić wózki.
 
OP
OP
M

M_Storch

Gość
#13
A skoro juz o węglarkach mowa - jakie wózki proponujecie do tego pikulca? Bo oryginalne raczej nie maja szans, a najłatwiej dostępne sa chyba Flm...takie np Roco to drwi sobie z maili zwykłych ludzi...
Pozdraw
Storch
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#14
Jeśli miałbym wybierać to albo Fleischmann albo Trix, ze wskazaniem na tego drugiego kandydata. Kiedyś rozmawiałem na temat sprowadzania części z p. Pająkiem z Dersi... ale to dawno było, już chyba nawet nie są oficjalnym przedstawicielem Märklin/Trix.
 
OP
OP
M

M_Storch

Gość
#15
Dersi? Nie wiem czy oni sa przedstawicielem kogokolwiek, ponieważ nie wiem czy w ogóle są. Słyszałem ze firma sie zlikwidowała chyba ze 3 lata temu...
Natomiast części do Fleischmanna o tyle łatwo dostać, ze na www.fleischmann.de jest katalog części (to za duże słowo- mocno zdekompletowany katalog), jak coś się potrzebuje można (uwaga -PODOBNO można) kupić bezpośrednio. Ja natomiast kupuję za pośrednictwem www.modelleisenbahn.com - ściągną każdą część na zamówienie (to akurat nie PODOBNO, tylko na pewno) tyle że uwaga! Jak nie ma u producenta to monitują tak długo aż bedzie - mnie np trybek do gagara przyjechał po 2 latach od zamówienia:)
Pozdraw!
Mirek
PS. Wózki do Eaos-ow na pewna sa w tym zdekompletowanym katalogu:) Oryginalne osie do wagonów też z tym że wychodzi ca 1,65 Euro za oś, to jest dużo drożej niż te firmy które Wy proponowaliście na forum.
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#16
M_Storch napisał(a):
przedstawicielem kogokolwiek
Dawno temu byli na pewno przedstawicielem Trixa. ¦ciągałem coś hurtowo więc zapamiętałem.
M_Storch napisał(a):
firma sie zlikwidowała chyba ze 3 lata temu
No... to by się zgadzało.
M_Storch napisał(a):
monitują tak długo aż bedzie
Dobrze wiedzieć!
M_Storch napisał(a):
mocno zdekompletowany katalog
Tak, jest coś koło Eaosa: 318283 DREHGESTELL KPL. Szkoda, że ceny nie ma.
 
OP
OP
M

M_Storch

Gość
#17
Około 8 Euro. Zalezy jak bardzo wyposażony. Wozki kosztuja od ok. 6E(tylko rama) do ok9Euro(rama+osie+sprzeg, juz zmontowane-jesli sprzeg jest na wózku oczywiscie)
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#18
No to sprawa wózków wygląda na załatwioną :) Teraz "wystarczy" narysować kalki, zrobić parę wytrawek i wszystko złożyć do kupy...
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#19
>Dersi? Nie wiem czy oni sa przedstawicielem kogokolwiek...
hmmm... Pan Pająk (bo tak NAZYWA£ się szef firmy) dał sobie luzu i firmy nie ma!!! Tak jak napisał Mirek zwinął interes jakieś 3-4 lata temu: w sumie szkoda!!! To była JEDNA z firm, która mogła sprowadzić cześci zamienne do Minitrixa.

Aaaa... może inaczej: szybko były sprowadzane!!!!

I tyle mojego "dopisku" dotyczącego Dersi

>Natomiast części do Fleischmanna o tyle łatwo dostać, ze na www.fleischmann.de jest katalog części....

hmmm:((( że wydam głos z gardła!!! owszem.... ale jakoś trudno się z nimi "dogadać":)))) No może to tylko moje odczucia ale... może się mylę!!!

>Ja natomiast kupuję za pośrednictwem www.modelleisenbahn.com....

ooo:))) trybik jechał A¯ tak długo??? i znowu napisze ALE: nieraz części są a nieraz... trzeba czekać. Dlaczego??? jest pewna części do modeli wchodzących na rynek (tych np. "trybików") i firma musi zapewnić serwis. Nadmiar idzie do "potrzebujących":))). Ja na silnik Trixa czekałem równo 14 MISIęCY!!! (co i tak jest sukcesem u Trixa.... bywa lepiej:)))

TYLKO CIERPLIWO¦ć NAS URATUJE... ale to cholernie trudne!!!!!

P

PS.

Dzięki wszystkim co napisali za dzisiejsze "miło słowo" na środę:))))
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 87
Tabor 152

Podobne wątki