• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Węglarki 415w, 412w i c462w konwersje i druk 3D

Reakcje
39 0 0
Wow, szacun! Widzę że nie poprzestajesz na pojedynczych egzemplarzach. Te farbki na fotce były użyte do malowania węglarek?
To zdaje się olejne są? To tym większy szacun:)
Pozdrówka
Storch
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
@storch , węglarki malowałem sprayem brązowym. Miałem dwa odcienie brązu. Firma to IDEA SPRAY. Poręcze malowałem białym akrylem od Valejo. Potem lakier bezbarwny błysk IDEA SPRAY. Na to kalki i znów bezbarwny błysk. Potem te farbki olejne co są na zdjęciu w tle jako WASH. Na to pójdzie matowy bezbarwny i na to jeszcze może jakieś pudry gdzieniegdzie ;) i całość na podwozie i do gabloty.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Storch, to jest ciulograjstwo Fl-a...
Też myślałem o tym secie, ale jak przyszło co doczego, to skończyło się na reklamacji. W efekcie tego mam 4 sztuki Res'ów...
Wyszło lepiej, bo mam jeszcze 2 sprawne pikowskie platformy i 6 kontenerów z odzysku po 2 destruktach co pozwoliło na złożenie sześciowagonowego składu z kontenerami. PKP Cargo czesto ostatnio wozi kontenery właśnie w ten sposób, a także wyciągnęło z krzaków stare platformy zbliżone do tych pikowskich, wiec jakoś sensownie to się prezentuje...

Pozdrawiam,...

ps. o tym piszę...
IMG_20200827_200541.jpg IMG_20200827_200523.jpg IMG_20200827_200553.jpg

Szymon, przepraszam za zamieszanie w Twoim wątku ;)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Przy okazji węglarek, zauważylem że Flm produkuje w malowaniu PKP coś takiego http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=101507 Niby klasyka, ale w porównaniu do dotychczasowych przemalowanek DBowskiego Eaosa 106 liczba wręgów pudla pasuje do PKP. Na ile dokładnie jest odwzorowane PKP i jaki to typ u nas? Dlugosc pasuje?
Pozdraw
Storch
Fikcja, ale przynajmniej w barwach PKPC. FLM tą samą formę załatwia wiele typów różnych zarządów, zatem nie jest to sytuacja odosobniona.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Dziś w me rece przypadkiem wpadł wagon (fleischmann 8525k), który ma wózki prawie jak 1XTa. Stwierdziłem że może onespasują do węglarek jakie już mam w swojej kolekcji- ptoducent wszak ten sam...
Wózek na oryginalnym wagonie...
20200913_151606.jpg
Porównanie z wózkiem od węglarki flesia i z moim 1XTa zrobionym w 3d.
20200913_201139.jpg
Wózek pasuje w gniazdo węglarki. Istnieje chyba zatem opcja łatwego pozyskania innych typów węglarek, ktorych własciwosci jezdne beda bdb.
Tu wózek zamontowany na seryjną węglarkę.
20200913_202038.jpg
Dzięki temu można zrobić inne wariacje :) bardzo mnie to cieszy bo to tylko oznacza różnorodność kształtów i formy nadwozi tych wagonów. Tak jak w realu to jest :)
 
Reakcje
39 0 0
Ten sam wózek (Minden- Dorstfeld 931 się chyba nazywa) jest w starszych talbotach Fleischmanna:
https://www.spurweite-n.de/ncontent/ndb/ndb-artdetails.asp?ID=969&ToShow=0&ShowState=3
Ale uwaga! Szukamy wagonów z nr 8520K, jeśli nie będzie literki K wagon nie ma kinematyki, natomiast wagony z nowej sześciocyfrowej numeracji mogą już być wyposażone w wózki symulujące Y25, przykładem jest talbot PKP Cargo "papuga".
Z resztą nówki wywodzące się z rodziny 8525K tez już maja nowe wózki
https://www.spurweite-n.de/NDBPics/Fleischmann/852502.jpg
Pozdraw
Storch
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 87
W
Tabor 21

Podobne wątki