• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Węglarki 415w, 412w i c462w konwersje i druk 3D

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
ECCO wygląda bardzo atrakcyjnie.
Dziękuję staram się jak mogę aby oddać ducha naszych stalowych szlaków ;)
20191106_215213.jpg 20191106_215250.jpg 20191106_215321.jpg
Może spróbujesz też Ludmiłę "Dolata" z węglarkami - kiedyś je pokazywałem - fotki z reala.
Może kiedyś ;) Na razie chcę zrobić to co mam w planie i w przygotowaniu ;) skład 20 węglarek i SU46 lub ET22 ;)

Powiem ci, że szlifowanie robi OGROMNĄ różnicę. Szlifuj koniecznie. Ale rozważ wykonanie tych burt z blaszek. Serio. Przyślij mi rysunki, będę coś trawił, wrzucę na próbę i zobaczymy.
Grześku szlifowanie mi wystarczy. Lutować wagonów z blaszek nie lubię choć wiem że są napewno lepsze jak drukowane i bardziej filigranowe.... ale ile z tym pracy. Czasu na to nie mam ;/ w głowie tyle pomysłów ;) Jedynie to co to może bym zrobił drzwi z blaszek trawionych ;)

Teraz coś dla kolegi @Kempol - parę ujęć z lotu ptaka ;)
20191106_090340.jpg
20191106_090351.jpg
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Grześku szlifowanie mi wystarczy. Lutować wagonów z blaszek nie lubię choć wiem że są napewno lepsze jak drukowane i bardziej filigranowe.... ale ile z tym pracy. Czasu na to nie mam ;/ w głowie tyle pomysłów ;) Jedynie to co to może bym zrobił drzwi z blaszek trawionych ;)
Szymon - jest inna opcja - jakby mieć gotowe panele - blachy wklejane między pionowe słupki to robota byłaby szybka n- wklejasz bez żadnego lutowania. Swoją drogą - czy da się laserowo ciąć folię aluminiową ? Gdyby dociąć to z takiej folii - trochę grubszej - jak z kapturków na butelkę z winem to można je jeszcze w prosty sposób zrobić jako już trochę powyginane od załadunku ...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Blaszek nie trzeba lutować, można kleić klejem ca. Wcale nie jest z tym dużo pracy. Prześlij mi kłady ścianek w cadzie, to spróbujemy. Nic to nie kosztuje.
Pomysł z folią alu wklejaną pomiędzy słupki jest super. Folię można precyzyjnie ciąć gilotyną.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Blaszek nie trzeba lutować, można kleić klejem ca.
Tylko, że na dłuższą metę to się nie sprawdza. Wystarczy też małe uderzenie i wagon się rozpada. Jeszcze jak naklejasz jakieś elementy na płaską powierzchnie to ok chociaż leszy od CA jest klej dwuskładnikowy (jakaś żywica). Więcej czasu na korektę. Jeśli jednak źle przykleisz to nie ma możliwości poprawienia a przy lutowaniu jest.

Lutować wagonów z blaszek nie lubię choć wiem że są napewno lepsze jak drukowane i bardziej filigranowe..
Jak podrzucisz to polutuję.

czy da się laserowo ciąć folię aluminiową
Myślę że się da ale taniej zrobisz to skalpelem albo nożyczkami w domu. Wykorzystać można formeki do ciast.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A ja właśnie muszę chyba porządek zrobić w zasobach bo nie wiem gdzie włożyłem schody które projektowałeś a które muszę zamontować w zboczach nasypów przy moście w Chrzypsku. Bedzie okazja do zobaczenia co tam jeszcze jest do wykorzystania i zrobienia...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Nic mi nie wiadomo aby paczki nie chodziły. Kolega z tego co mi pisał zamówił jakieś wydruki i nie ma żadnego info że teraz mu nie przyjdą.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Starczy torów na wyeksponowanie wszystkich?
Jeszcze starczy....choć przyznaję że brakować zaczyna powoli wolnych cm. Mam jednak szansę uzbierać i zmieścić skład na 20 węglarek ;)
20200418_202635.jpg

Mam jednak inny problem. Składając wczoraj swoje modele zauważyłem że plastik użyty w węglarkach DR IV ep.
https://makieta.pl/wagony/3509-fleischmann-828347-zestaw-3-x-wagon-eas-dr-epiv-skala-n-1160.html
jest strasznie kruchy i pęka niczym PLEXI lub cienki lód. Ciekawe to zważywszy że nigdy takiego przypadku nie miałem. Czyżby jakaś kiepska mieszanka w tej serii modelu :/
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Mam jednak inny problem. Składając wczoraj swoje modele zauważyłem że plastik użyty w węglarkach DR IV ep.
https://makieta.pl/wagony/3509-fleischmann-828347-zestaw-3-x-wagon-eas-dr-epiv-skala-n-1160.html
jest strasznie kruchy i pęka niczym PLEXI lub cienki lód. Ciekawe to zważywszy że nigdy takiego przypadku nie miałem. Czyżby jakaś kiepska mieszanka w tej serii modelu :/
To tak jak z produktami spożywczymi, cena ta sama, a waga już mniejsza. Pewnie cieńcie kosztów produkcji.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 87
W
Tabor 21

Podobne wątki