• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Węglarki 415w, 412w i c462w konwersje i druk 3D

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
#67
Poskładałem dziś jeden z czterech prototypów jakie zalegały na półce - węglarka czeska c462w...
20190926_004033.jpg
Przedemną jeszcze 3 stare 412w....
20190923_184508.jpg
Muszą poczekać na kalki. Te ponoć już poszły do druku :) dzięki temu będzie można złożyć skład mieszanych węglarek w różnym stopniu zużycia i w różnych odcieniach. Poniżej taka namiastka z półki w gablocie....
20190925_155618.jpg
Zbieram brutto dla byka pociągowego :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
#72
Pado shaypways udostępniło możliwość druku w technologi SLA. Czy jest szansa by twoje modele też były dostępne w tej technologii?
Cześć Pawle. Tak widzę że SW udostępnilo nowy materiał ostatnio. Niestety jak widzę wycene swoich modeli w stosunku do ceny za wydruk z obecnego materiału to jest ona prawie 100 większa.
Ale jeśli chcesz to modele mogę udostępnić swoje modele w tym materiale. Napisz o co Ci chodzi konkretnie.

Przykład set 4 pudeł węglarek w technologii SLA wyceniają na 99 Euro.

Ale może ta technologia to dobra opcja do zrobienoa okienek.

Przy najbliższym zamówieniu musze coś testowo zamówieć. Teraz mi kończą ostatni element drukować i czekam na paczkę...
 
Reakcje
9 0 0
#73
technologia SLA rozwiązuje problem warstw na modelach. Modele są idealnie gładkie. ogólnie polecam zakupić drukarkę 3D Anycubic photon 3d obecnie staniała z 2,5k do 1,3k a jakość jest niesamowita i na pewno wyjdzie taniej niż zamawiać ciągle z shapeways.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
#75
Lubię różnorodność. Na fotkach modele w lakierze błyszczącym pod kalki...
20191013_233220.jpg
I te same modele już po nałożeniu lakieru matowego. Niebieska węglarka dostała washa.... tak z grubsza.
20191013_233206.jpg
Nie wiem jak wy.... ale dla mnie problem warstw nie istnieje. One są widoczne w chwili gdy model jest w lakierze błyszczącym i pokazany na zdjeciu robionym fleszem i z bliska. W naturalnym świetle tego problemu nie widać :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.462 33 0
#76
Powoli kończę kolejne 3 węglarki. Następnych kilka już oczekuje w kolejce na malowanie ;) ale takie ujęcia mnie cieszą.... i jak sobie pomyślę że będzie dane ustawić ze 20/30 węglarek w różnym stopniu zużycia i zapiąć do tego SU46 lub ET22 albo ET41 to aż się miło robi.... ;)
20191012_103805.jpg
powiecie że fantazję to ja mam ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 87
W
Tabor 21

Podobne wątki